- Reklama -
Banner

Jak używanie marihuany wpływa na Twojego penisa?

Ponieważ marihuana jest jedną z najbardziej popularnych nielegalnych używek na świecie, naukowcy są zainteresowani jej wpływem na ludzki organizm, w tym również na życie seksualne. Jeśli chodzi o mężczyzn, zwykle zagłębiają się oni w kilka tematów: liczbę plemników, erekcję, orgazmy i popęd płciowy.

Jakość spermy

Chłopcy dorastający w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych pewnie słyszeli historię o tym, że używanie marihuany prowadzi do zmniejszenia penisa i zmniejszenia liczby plemników. Oczywiście teorie te powstały w wyniku propagandy.

Z drugiej strony, okazało się, że odsetek mężczyzn, którzy konsumują duże ilości marihuany mogą produkować mniejszą ilość plemników i mieć gorszą jakość spermy. Może to dotyczyć 29 procent osób, które używają dużych ilości marihuany. Liczba ta może wzrastać w przypadku używania innych używek.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Jak to w badaniach naukowców, wyniki często bywają sprzeczne. W jednym z badań CBD (niepsychoaktywny kannabinoid występujący w konopiach) okazał się być aktywatorem tworzenia spermy. Dodatkowe badania pozwolą określić, czy mogą to być pozytywne wieści dla mężczyzn cierpiących na problemy z płodnością.

Erekcja

Firmy farmaceutyczne zarabiają 3-4 miliardy dolarów na sprzedaży leków na poprawę erekcji. Czy konopie mogą być skuteczne w leczeniu zaburzeń erekcji? Niektóre badania na zwierzętach i ludziach wykazały ujemną korelacje między używaniem marihuany, a erekcją.

Inne badania wskazują na zdolność konopi do relaksowania użytkownika, zmniejszenia ciśnienia krwi i poprawienia krążenia krwi, co ma pozytywny wpływać na erekcję wśród mężczyzn. Zaburzenia erekcji nie są jeszcze zatwierdzone w żadnym stanie jako warunek, który kwalifikuje do uzyskania medycznej marihuany.

Orgazm

Informacje na temat wpływu używania marihuany na orgazm są ograniczone. Jedno z australijskich badań wykazało, że u mężczyzn w wieku 16-64 lat, którzy codziennie używali marihuany wiązało się z trudnościami w osiągnięciu orgazmu. To samo nie dotyczyło jednak kobiet.

Popęd płciowy

Raport z 1894r. opublikowany przez The Indian Hemp Commission  wykazał, że marihuana “nie jest afrodyzjakiem”. Wielu użytkowników kwestionuje to stwierdzenie.

Badania przeprowadzone w Kanadzie na niewielkiej grupie uczestników wykazały, że około 50% respondentów doświadczyło zwiększenia popędu płciowego, zwiększenia wrażliwości dotykowej i poprawę doświadczeń seksualnych.

Podobne badanie przeprowadzone wśród mieszkańców Kansas City wykazało, że “ponad dwie trzecie użytkowników konopi indyjskich zgłosiło zwiększoną przyjemność i satysfakcję seksualną po użyciu marihuany.”

Starsze badania opublikowane w Journal of Psychoactive Drugs wykazały, że 75% respondentów uznało konopie za “wzbogacenie życia seksualnego.”

Jakie dawki marihuany poprawią życie seksualne?

Naukowcy z University of Catania we Włoszech i Masaryk University w Czechach, również zainteresowali się sprzecznymi informacjami dotyczącymi seksu i marihuany.

“Palenie może uszkodzić naczynia krwionośne i spowodować zaburzenia erekcji, co często jest wynikiem złego przepływu tętniczego krwi do penisa.”

Naukowcy podkreślają jednak, że THC w małych dawkach może mieć odwrotny efekt. Wayne Koff, dyrektor generalny i prezes Human Vaccine Project udokumentował w 1974r., że kluczem do wykorzystania marihuany jako stymulatora seksualnego jest odpowiednia dawka. Jeden joint jest wystarczający, aby zintensyfikować doświadczenia, ale większa dawka może już przynieść niekorzystne efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować