Jak używanie marihuany wpływa na Twojego penisa?

Ponieważ marihuana jest jedną z najbardziej popularnych nielegalnych używek na świecie, naukowcy są zainteresowani jej wpływem na ludzki organizm, w tym również na życie seksualne. Jeśli chodzi o mężczyzn, zwykle zagłębiają się oni w kilka tematów: liczbę plemników, erekcję, orgazmy i popęd płciowy.

marihuana penis erekcja
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Jakość spermy

Chłopcy dorastający w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych pewnie słyszeli historię o tym, że używanie marihuany prowadzi do zmniejszenia penisa i zmniejszenia liczby plemników. Oczywiście teorie te powstały w wyniku propagandy.

Z drugiej strony, okazało się, że odsetek mężczyzn, którzy konsumują duże ilości marihuany mogą produkować mniejszą ilość plemników i mieć gorszą jakość spermy. Może to dotyczyć 29 procent osób, które używają dużych ilości marihuany. Liczba ta może wzrastać w przypadku używania innych używek.

Jak to w badaniach naukowców, wyniki często bywają sprzeczne. W jednym z badań CBD (niepsychoaktywny kannabinoid występujący w konopiach) okazał się być aktywatorem tworzenia spermy. Dodatkowe badania pozwolą określić, czy mogą to być pozytywne wieści dla mężczyzn cierpiących na problemy z płodnością.

Erekcja

Firmy farmaceutyczne zarabiają 3-4 miliardy dolarów na sprzedaży leków na poprawę erekcji. Czy konopie mogą być skuteczne w leczeniu zaburzeń erekcji? Niektóre badania na zwierzętach i ludziach wykazały ujemną korelacje między używaniem marihuany, a erekcją.

Inne badania wskazują na zdolność konopi do relaksowania użytkownika, zmniejszenia ciśnienia krwi i poprawienia krążenia krwi, co ma pozytywny wpływać na erekcję wśród mężczyzn. Zaburzenia erekcji nie są jeszcze zatwierdzone w żadnym stanie jako warunek, który kwalifikuje do uzyskania medycznej marihuany.

Orgazm

Informacje na temat wpływu używania marihuany na orgazm są ograniczone. Jedno z australijskich badań wykazało, że u mężczyzn w wieku 16-64 lat, którzy codziennie używali marihuany wiązało się z trudnościami w osiągnięciu orgazmu. To samo nie dotyczyło jednak kobiet.

Popęd płciowy

Raport z 1894r. opublikowany przez The Indian Hemp Commission  wykazał, że marihuana “nie jest afrodyzjakiem”. Wielu użytkowników kwestionuje to stwierdzenie.

Badania przeprowadzone w Kanadzie na niewielkiej grupie uczestników wykazały, że około 50% respondentów doświadczyło zwiększenia popędu płciowego, zwiększenia wrażliwości dotykowej i poprawę doświadczeń seksualnych.

Podobne badanie przeprowadzone wśród mieszkańców Kansas City wykazało, że “ponad dwie trzecie użytkowników konopi indyjskich zgłosiło zwiększoną przyjemność i satysfakcję seksualną po użyciu marihuany.”

Starsze badania opublikowane w Journal of Psychoactive Drugs wykazały, że 75% respondentów uznało konopie za “wzbogacenie życia seksualnego.”

Jakie dawki marihuany poprawią życie seksualne?

Naukowcy z University of Catania we Włoszech i Masaryk University w Czechach, również zainteresowali się sprzecznymi informacjami dotyczącymi seksu i marihuany.

“Palenie może uszkodzić naczynia krwionośne i spowodować zaburzenia erekcji, co często jest wynikiem złego przepływu tętniczego krwi do penisa.”

Naukowcy podkreślają jednak, że THC w małych dawkach może mieć odwrotny efekt. Wayne Koff, dyrektor generalny i prezes Human Vaccine Project udokumentował w 1974r., że kluczem do wykorzystania marihuany jako stymulatora seksualnego jest odpowiednia dawka. Jeden joint jest wystarczający, aby zintensyfikować doświadczenia, ale większa dawka może już przynieść niekorzystne efekty.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -