- Reklama -
Banner

Jak legalizacja marihuany w Kanadzie wpłynęła na pracowników?

Minął prawie rok, odkąd marihuana w Kanadzie stała się legalna. Nowe badanie dotyczyło wpływu marihuany na środowisko pracy. Ustalenia z tego badania pokazują, że legalizacja miała znacznie mniejszy wpływ na te sprawy, niż wielu Kanadyjczyków wcześniej myślało.

Nowe wyniki pochodzą z ankiety przeprowadzonej przez firmę badawczą Ipsos we współpracy z firmą ADP Canada zajmującą się badaniem środowiska w miejscu pracy.

W okresie od 30 sierpnia do 18 września 2019 r. przepytano 1160 Kanadyjczyków w wieku 18 lat i starszych, którzy obecnie pracują. W szczególności pytania dotyczyły działalności związanej z konopiami indyjskimi w miejscu pracy.

Oto niektóre kluczowe wnioski z ankiety:

 • 86 procent Kanadyjczyków stwierdziło, że ich pracodawcy nie pozwalają pracownikom spożywać konopi indyjskich podczas pracy.
 • 8 procent Kanadyjczyków stwierdziło, że ich pracodawcy pozwalają pracownikom spożywać marihuanę w godzinach pracy.
 • Spośród tych, którym pracodawcy zezwalają na używanie marihuany, 63% spożywa ją przed pracą, 47% spożywa ją w godzinach pracy, a 72% używa jej po pracy.
 • 5 procent kanadyjskich pracowników spożywa konopie indyjskie przed pracą, 4 procent spożywa konopie podczas pracy, a 6 procent kanadyjskich pracowników używa konopi po pracy.
 • 75 procent ankietowanych stwierdziło, że legalna marihuana nie ma wpływu na pracę, jeśli chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo.
 • 74 procent stwierdziło, że konopie indyjskie nie miały żadnego wpływu na produktywność pracowników.
 • 71 procent Kanadyjczyków w ankiecie stwierdziło, że używanie marihuany nie wpłynęło na obecność pracowników w pracy.
 • I wreszcie, 70 procent respondentów ankiety stwierdziło, że legalna marihuana nie wpłynęła na jakość pracy.

Podsumowując, liczby te przedstawiają obraz, według którego ogromna większość pracowników uważa, że ​​legalizacja ma niewielki lub żaden wpływ na jakość pracy. Co ciekawe, te wyniki są sprzeczne z wieloma przekonaniami, jakie ludzie mieli przed legalizacją.

Na przykład przed legalizacją 46 procent Kanadyjczyków myślało, że legalne zioło obniży produktywność w pracy. 43 procent ludzi przed legalizacją marihuany miało przekonanie, że po legalizacji jakość pracy spadnie.

Ponad połowa Kanadyjczyków – 55 procent – sądziła, że ​​legalna marihuana może będzie mieć negatywny wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo w miejscu pracy.

“Do tej pory legalizacja konopi indyjskich nie miała zauważalnego wpływu na miejsce pracy ani na wydajność w pracy” – powiedział Hendrik Steenkamp, ​​dyrektor HR Advisory w ADP Canada w komunikacie prasowym

„Chociaż tylko niewielka część kanadyjskich pracodawców zezwala na używanie marihuany w ciągu dnia pracy, ważne jest, aby każda organizacja opracowała odpowiednie wytyczne i zasady w miejscu pracy”. – dodał Hendrik Steenkamp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować