- Reklama -
Banner

Kim był Jack Herer – Cesarz Konopi?

Jeśli interesujesz się konopiami, to prawdopodobnie już wiesz, kim jest Jack Herer – legenda branży konopi, która poświęciła ogromną część swojego życia na walkę o dekryminalizację konopi.

Ale kim dokładnie był Jack Herer? W tym artykule przyjrzymy się historii pioniera, który przyczynił się do wielu zmian związanych z marihuaną Ameryce, i dowiemy się, dlaczego do dziś jest on tak dobrze znany.

Jack Herer

jack herer

Jack Herer urodził się w czerwcu 1939 r. W Buffalo w stanie Nowy Jork. Dorastając w otoczeniu republikańskim, zaczął życie od zupełnie innych przekonań niż te, które ostatecznie przyjął później. W młodości Herer był nawet żołnierzem podczas wojny w Korei, jednak jego sytuacja zmieniła się drastycznie po zakończeniu wojny i kariery wojskowej.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W 1967 r. Jack Herer przeprowadził się do Los Angeles i mniej więcej w tym czasie odkrył marihuanę. O dziwo, Jack miał 30 lat, zanim w ogóle poznał konopie – co pokazuje, jak wiele osiągnął w drugiej części swojego życia.

Mocno wierzący w moc marihuany, Herer niemal natychmiast po rozpoczęciu przygody z konopiami zmienił pogląd na temat tej rośliny. Odtąd legalizacja i rozpowszechnianie dobrego słowa o konopiach stanie się jego życiową misją.

Jego praca

jack herer i jego praca

Po odkryciu konopi Herer poczuł się w obowiązku rozszerzania wiedzy na ich temat. Na przykład, aby kształcić siebie i innych, zanurzył się w strefę nauki i badał konopie, wykorzystując swoje odkrycia jako podstawę do napisania swojej przyszłej książki, The Emperor Wears No Clothes, która stała się niezwykle ważną pozycją dla przyszłości całej branży konopnej.

Herer spędził dziesięć lat pracując nad publikacjami, które są konsekwentnie dodrukowywane od 31 lat. Do dziś książka The Emperor Wears No Clothes jest często cytowana w dyskusjach na temat legalizacji marihuany w stanach, w których przepisy dotyczące konopi są nadal surowe. Wraz z The Emperor Wears No Clothes Jack wykonał wiele pracy w społeczności, tworząc kampanie informacyjne, aby położyć kres zakazowi używania konopi indyjskich.

Był na przykład założycielem i dyrektorem H.E.M.P, która była organizacją powołaną w celu zdekryminalizowania marihuany. Wiele razy mówił też o zaletach konopi i twierdził, że konopie mogą uratować świat, jeśli tylko da się im szansę. Oprócz tego wszystkiego Herer jest współautorem książki G.R.A.S.S (Great Revolutionary American Standard System), która umożliwiła dokładne zmierzenie jakości marihuany w skali od 1 do 10.

Herer był także pierwszym, który otworzył sklep z produktami z konopi i sklep z akcesoriami do palenia w Kalifornii, a także sklep w Oregonie znany jako „The Third Eye”. Często uważa się, że otwarcie tych sklepów utorowało drogę przyszłości marihuany w całej Ameryce.

Dziedzictwo Jack’a Herer’a

jack herer marihuana

Jack Herer spędził 40 lat podróżując po Ameryce i rozpowszechniając swoje przesłania i wiedzę na temat konopi. Głosił on, że konopie mogą być wykorzystane jako paliwo, żywność, a nawet że mogą być uprawiane prawie w każdym miejscu w Ameryce, co uczyniło go jednym z najbardziej wpływowych aktywistów konopnych żyjących w tamtych czasach. Podczas swoich przemówień wiele razy zapewniał, że rząd USA celowo ukrywa dowody na to przed własnymi obywatelami. Jego zapewnienia potwierdziły się – rząd USA posiadał już patenty na przeciwzapalne, antyoksydacyjne i neuroprotekcyjne właściwości konopi.

Niestety, po powikłaniach związanych z zawałem serca, które doznał w 2009 roku, Jack Herer zmarł w 2010 roku w wieku 70 lat. Jego spuścizna pozostała jednak silna i regularnie odbywają się uroczystości na cześć jego samego oraz jego pracy.

Każdego roku w Las Vegas organizowany jest Puchar Jacka Herera, aby uczcić człowieka, który ciężko walczył o roślinę, którą wszyscy znamy i kochamy. Na cześć „cesarza konopi” holenderski bank nasion marihuany Sensi Seeds stworzył wielokrotnie nagradzaną odmianę o genach Sativa, trafnie nazwaną Jack Herer – to zachwycająca mieszanka odmian Haze i Northern Lights.

jack herer nasiona

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować