- Reklama -
Banner

Illinois: Pierwszy rok legalizacji marihuany i ponad pół miliarda przychodu ze sprzedaży

Pół miliarda dolarów. Tyle pieniędzy zarobił stan Illinois z legalnego rynku marihuany w pierwszym roku od rozpoczęcia legalnej sprzedaży w styczniu 2020 roku.

Stacja telewizyjna WREX z siedzibą w Chicago podała, że od lipca do listopada 2020 r. ​​stan wygenerował 582 226 511,45 dolarów przychodów ze sprzedaży marihuany do celów rekreacyjnych.

Stanowy Departament Skarbowy powiedział, że Illinois osiągnęło „ponad 75 milionów dolarów dochodu ze sprzedaży, przy czym większość sprzedaży pochodziła od mieszkańców stanu”. Łączne dochody z grudnia nie są jeszcze dostępne, a liczby nie obejmują sprzedaży marihuany do celów medycznych.

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

Jest to kolejny dowód na wysoką rentowność rodzącego się rynku konopi indyjskich w Illinois, który oficjalnie został otwarty rok temu. Klienci tłumnie pojawiali się w nowo otwartych sklepach z konopiami już 1 stycznia 2020, tworząc długie kolejki i pozytywną atmosferę, gdy Illinois zezwolił na legalną sprzedaż marihuany w licencjonowanych sklepach. Ten dzień zakończono z ponad 77 000 transakcjami, o łącznej wartości sprzedaży ponad 3,2 miliona dolarów. W ciągu pierwszego tygodnia w kilku sklepach w całym stanie zabrakło zioła.

Pod koniec pierwszego miesiąca urzędnicy stanu Illinois ogłosili, że całkowity przychód ze sprzedaży rekreacyjnej marihuany osiągnął prawie 40 milionów dolarów. Po pierwszych dwóch miesiącach liczba ta wzrosła do ponad 74 milionów dolarów. W czerwcu sklepy z konopiami w Illinois sprzedały produkty z konopi indyjskich o wartości ponad 47,6 miliona dolarów – pobijając rekord ustanowiony w poprzednim miesiącu.

„Udane uruchomienie legalnej branży konopi indyjskich w Illinois stwarza nowe możliwości dla przedsiębiorców oraz społeczności, które w przeszłości ucierpiały z powodu nieudanej wojny z narkotykami” – powiedział wówczas Toi Hutchinson, starszy doradca gubernatora ds. kontroli marihuany J.B. Pritzkera .

Reforma prawa dotyczącego konopi w Illinois

reforma marihuany illinois

Ustanowienie regulowanego rynku marihuany było tylko częścią reformy konopi indyjskich w Illinois. Nowe prawo doprowadziło również do wymazania tysięcy wcześniejszych wyroków skazujących za posiadanie niewielkich ilości marihuany na własny użytek. Pierwszego stycznia 2021 r. J.B. Pritzker wydał 9200 ułaskawień osobom wcześniej skazanym za przestępstwa związane z trawką.

„Mieszkańcy stanu Illinois posiadają setki tysięcy wyroków związanych z konopiami indyjskimi, które są nieproporcjonalnie częstsze wśród społeczności kolorowych”, powiedział Pritzker, cytowany przez lokalną stację telewizyjną 14NEWS.

Pritzker powiedział, że stan wymazał już prawie 500 000 wyroków za posiadanie niewielkich ilości konopi indyjskich na własny użytek, co, jak powiedział, stan Illinois wykonał „cztery lata przed planowanym terminem”.

„Osiągnęliśmy ten kamień milowy w ciągu jednego roku” – powiedział Pritzker na Twitterze. „Nigdy nie będziemy w stanie w pełni naprawić głębokich szkód w społecznościach kolorowych, które nieproporcjonalnie wzięły na siebie ten ciężar. Ale możemy odważnie przyznać się do błędów w naszej przeszłości i wytyczyć lepszą drogę w przyszłości”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować