Illinois: Pierwszy miesiąc legalnej sprzedaży marihuany przyniósł 40 milionów dolarów

Eksperci od lat przewidują, że sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych będzie ogromnym źródłem dochodów dla stanów i państw, które zdecydują się zalegalizowanie i uregulowanie konopi indyjskich. Stan Illinois udowodnił, że eksperci mieli rację – w pierwszym miesiącu legalnej sprzedaży marihuany do celów rekreacyjnych przychód osiągnął prawie 40 milionów dolarów.

Sprzedaż marihuany w Illinois osiągnęła 40 milionów dolarów w styczniu
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Department of Financial and Professional Regulation twierdzi, że 40 milionów dolarów pochodzi ze sprzedaży prawie miliona produktów z konopi indyjskich, które klienci sklepów z konopiami kupili w ciągu pierwszych 31 dni 2020 roku. Około ¾ z tych produktów trafiło do mieszkańców Illinois.

Marihuana do celów rekreacyjnych w Illinois jest legalna od 1 stycznia. Ustawa HB 1438 legalizująca i regulująca sprzedaż konopi indyjskich, umożliwiła dorosłym powyżej 21 lat zakup legalnej marihuany do celów rekreacyjnych i sprawiła, że Illinois stał się jedenastym stanem w USA, który zdecydował się na uregulowanie i opodatkowanie konopi indyjskich.

Mieszkańcy Illinois mogą posiadać 30 gramów kwiatów konopi; 5 gramów koncentratu z konopi; oraz produkty z konopi indyjskich zawierające nie więcej niż 500 miligramów THC w produkcie. Turyści mogą posiadać połowę wyżej podanych ilości – 15 gramów kwiatów konopi; 2,5 g koncentratu konopi; i nie więcej niż 250 miligramów THC zawartych w produkcie z konopi indyjskich.

Illinois ułaskawi 800.000 skazanych

Waszyngton ułaskawi skazanych za marihuanę

Nowe prawo mówi, że aresztowania za posiadanie lub produkcję do 30 gramów marihuany, zostaną automatycznie usunięte z rejestru karnego. Gubernator ułaskawił osoby, które zostały skazane za przestępstwa związane z konopiami indyjskimi, o ile przestępstwo nie wiązało się również z przestępstwem z użyciem przemocy lub sprzedażą nieletnim.

Nowa ustawa doprowadzi to do automatycznego usunięcia wyroków prawie 800 000 osób w stanie Illinois. Ludzie mogą również składać wnioski o uchylenie wyroku skazującego za posiadanie do 500 gramów marihuany. Gubernator J.B. Pritzker ułaskawił 1000 osób skazanych za niewielkie ilości marihuany, zanim oficjalnie rozpoczęto sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych.

Przyszłość marihuany w Illinois

Choć można założyć, że owocny pierwszy miesiąc sprzedaży był spowodowany dużym zainteresowaniem rekreacyjną marihuaną jako nowym produktem w Illinois, to niektórzy przewidywali, że sprzedaż spadnie, gdy podekscytowanie nowością zaniknie, ale badania krajowe sugerują coś wręcz przeciwnego.

Raport Arcview Market Research i BDS Analytics mówi, że sprzedaż konopi indyjskich w Illinois może osiągnąć 1,14 miliarda dolarów do 2024 roku. Na całym świecie sprzedaż marihuany w licencjonowanych sklepach może niemal czterokrotnie wzrosnąć między 2018 a 2024 rokiem, osiągając 40,6 miliarda dolarów.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -