Dołącz do nas

Przemysł

Opublikowany

dnia

Illinois: Pierwszy miesiąc legalnej sprzedaży marihuany przyniósł 40 milionów dolarów

Sprzedaż marihuany w Illinois osiągnęła 40 milionów dolarów w styczniu

Eksperci od lat przewidują, że sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych będzie ogromnym źródłem dochodów dla stanów i państw, które zdecydują się zalegalizowanie i uregulowanie konopi indyjskich. Stan Illinois udowodnił, że eksperci mieli rację – w pierwszym miesiącu legalnej sprzedaży marihuany do celów rekreacyjnych przychód osiągnął prawie 40 milionów dolarów.

Department of Financial and Professional Regulation twierdzi, że 40 milionów dolarów pochodzi ze sprzedaży prawie miliona produktów z konopi indyjskich, które klienci sklepów z konopiami kupili w ciągu pierwszych 31 dni 2020 roku. Około ¾ z tych produktów trafiło do mieszkańców Illinois.

Marihuana do celów rekreacyjnych w Illinois jest legalna od 1 stycznia. Ustawa HB 1438 legalizująca i regulująca sprzedaż konopi indyjskich, umożliwiła dorosłym powyżej 21 lat zakup legalnej marihuany do celów rekreacyjnych i sprawiła, że Illinois stał się jedenastym stanem w USA, który zdecydował się na uregulowanie i opodatkowanie konopi indyjskich.

Susz CBD Pineapple - 4.72% CBD

Mieszkańcy Illinois mogą posiadać 30 gramów kwiatów konopi; 5 gramów koncentratu z konopi; oraz produkty z konopi indyjskich zawierające nie więcej niż 500 miligramów THC w produkcie. Turyści mogą posiadać połowę wyżej podanych ilości – 15 gramów kwiatów konopi; 2,5 g koncentratu konopi; i nie więcej niż 250 miligramów THC zawartych w produkcie z konopi indyjskich.

Illinois ułaskawi 800.000 skazanych

Waszyngton ułaskawi skazanych za marihuanę

Nowe prawo mówi, że aresztowania za posiadanie lub produkcję do 30 gramów marihuany, zostaną automatycznie usunięte z rejestru karnego. Gubernator ułaskawił osoby, które zostały skazane za przestępstwa związane z konopiami indyjskimi, o ile przestępstwo nie wiązało się również z przestępstwem z użyciem przemocy lub sprzedażą nieletnim.

Nowa ustawa doprowadzi to do automatycznego usunięcia wyroków prawie 800 000 osób w stanie Illinois. Ludzie mogą również składać wnioski o uchylenie wyroku skazującego za posiadanie do 500 gramów marihuany. Gubernator J.B. Pritzker ułaskawił 1000 osób skazanych za niewielkie ilości marihuany, zanim oficjalnie rozpoczęto sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych.

Przyszłość marihuany w Illinois

Choć można założyć, że owocny pierwszy miesiąc sprzedaży był spowodowany dużym zainteresowaniem rekreacyjną marihuaną jako nowym produktem w Illinois, to niektórzy przewidywali, że sprzedaż spadnie, gdy podekscytowanie nowością zaniknie, ale badania krajowe sugerują coś wręcz przeciwnego.

Raport Arcview Market Research i BDS Analytics mówi, że sprzedaż konopi indyjskich w Illinois może osiągnąć 1,14 miliarda dolarów do 2024 roku. Na całym świecie sprzedaż marihuany w licencjonowanych sklepach może niemal czterokrotnie wzrosnąć między 2018 a 2024 rokiem, osiągając 40,6 miliarda dolarów.

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować
Subskrybuj temat
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Popularne