- Reklama -
Banner

Holenderski pilotażowy program legalizacji marihuany rozpocznie się w tym tygodniu

Rząd Holandii postanowił, że faza przygotowawcza eksperymentu z zamkniętym łańcuchem dostaw marihuany z legalnych upraw do coffeeshopów rozpocznie się 15 grudnia 2023 roku. Z najnowszego harmonogramu wynika, że w czwartym kwartale 2023 roku dwóch legalnych producentów będzie gotowych, aby dostarczać produkty do coffeeshopów. To wystarczy, aby móc rozpocząć fazę przygotowawczą pilotażowego programu w Bredzie i Tilburgu.

W tej fazie coffeeshopy w Bredzie i Tilburgu uczestniczące w programie pilotażowym będą mogły oferować zarówno legalnie wyprodukowane konopie, jak i te “tolerowane”, czyli susz z czarnego rynku. Oczekuje się, że kolejnych dwóch producentów rozpocznie dostawy do coffeeshopów w Bredzie i Tilburgu w lutym 2024 roku.

Inicjatywa fazy przygotowawczej została wprowadzona przez burmistrzów Bredy i Tilburga, a ministrowie Ernst Kuipers ds. Zdrowia, Opieki Społecznej i Sportu oraz minister Yeşilgöz-Zegerius ds. Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa, którzy zatwierdzili ją, aby rozpocząć na małą skalę “eksperyment z legalizacją produkcji i łańcucha sprzedaży”.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Pozwoli to zdobyć doświadczenie z zamkniętym łańcuchem dostaw i wszystkimi procesami z nim związanymi. Postępy w fazie przygotowawczej będą monitorowane.

“Jeśli porządek publiczny lub bezpieczeństwo zostaną poważnie zagrożone, faza przygotowawcza zostanie przedwcześnie zakończona. Wnioski zostaną przedstawione wszystkim uczestniczącym w programie miastom i wykorzystane do ulepszenia procesów i systemów na rzecz płynnego przejścia do następnej fazy” – donosi rijksoverheid.nl.

Faza przygotowawcza ma potrwać maksymalnie sześć miesięcy. Następnie rozpocznie się faza przejściowa. Oczekuje się, że wszystkie miasta uczestniczące w eksperymencie będą mogły rozpocząć fazę przejściową najwcześniej pod koniec pierwszego kwartału 2024 roku. W tej fazie coffeeshopy w miastach uczestniczących w programie będą mogły oferować produkty z legalnych upraw oraz produkty z czarnego rynku.

Sześć tygodni po rozpoczęciu fazy przejściowej rozpocznie się właściwa faza eksperymentalna. Właściciele coffeeshopów biorący udział w programie pilotażowym będą mogli od tego momentu sprzedawać wyłącznie marihuanę z regulowanych upraw.

Przez dziesięciolecia „coffee shopy” w Holandii działały w systemie, w którym sprzedaż konopi indyjskich była prawnie tolerowana, ale ich uprawa była zakazana. W praktyce oznacza to, że konsumenci nie mieli możliwości sprawdzenia, gdzie, przez kogo, kiedy i w jakich warunkach uprawiana była marihuana, którą kupili w coffee shopie.

Konopie wyprodukowane legalnie będą dostarczane w opakowaniu z kodem QR, który umożliwi konsumentom dostęp do informacji m.in. o tym, gdzie i kiedy produkt był uprawiany oraz przez jaką firmę. Eksperyment potrwa cztery lata i wtedy zapadnie decyzja, czy zostanie przedłużony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować