- Reklama -
Banner

Holenderskie coffee shopy dostaną marihuanę z rządowych upraw

Holandia: Nowa centroprawicowa koalicja w rządzie opublikowała informacje dotyczące eksperymentu z legalna uprawą marihuany, która będzie sprzedawana w coffee shopach.

Szczegóły nadal nie są do końca znane, ale źródła informują o 6-10 miejscach, które zostaną wykupione i przeznaczone na eksperymentalne uprawy legalnej marihuany. Breda i Eindhoven znajdują się już na liście.

coffee shop smokey holandia amsterdam
fot. merryjane.com

“Nadchodzą przepisy ustawowe i wykonawcze z zakresu tolerowania uprawy marihuany do celów rekreacyjnych. Rząd w miarę możliwości wdroży przepisy w ciągu sześciu miesięcy. Eksperymenty prowadzone są w wielu średnich i dużych miastach. Ich celem jest sprawdzenie, czy i jak kontrolowane uprawy konopi indyjskich mogą być sprzedawane w coffee schopach i jakie będą tego skutki.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Legalne uprawy marihuany zlikwidują czarny rynek

Chociaż prawo ignoruje sprzedaż niewielkich ilości marihuany na własny użytek, to kiedy trafia ona do coffee shopu jest ona elementem czarnego rynku. Dziesiątki urzędników przez wiele lat twierdziło, że licencjonowana produkcja usunie gangi narkotykowe z całego łańcucha sprzedaży.

Stowarzyszenie władz lokalnych VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) zaleciło licencjonowaną produkcję już w 2015r. VVD i CDA zawsze sprzeciwiały się eksperymentom z legalną uprawą marihuany, ale w zeszłym roku podczas konferencji VVD opowiedziało się za wprowadzeniem tego typu eksperymentu, a w lutym parlament głosował już za oficjalnym rozporządzeniem.

Pozytywne efekty legalnych upraw w Holandii

Badania przeprowadzone przez Radboud University w 2015r. wskazują, że legalna produkcja konopi indyjskich ma pozytywne skutki dla zdrowia publicznego i praw człowieka.

Inne badania wykazały, że nielegalna produkcja marihuany jest związana z przemocą, pożarami, zanieczyszczeniami środowiska, hałasem oraz rozprzestrzenianiem się bakterii legionelli.

Prokuratura również sprzeciwia się wprowadzeniu licencjonowanych upraw, ponieważ jest to “sprzeczne z traktatami międzynarodowymi“.

Ponadto, większość marihuany uprawianej w Holandii jest przeznaczona na eksport za granicę, a kontrolowane uprawy nie będą kolidowały z jej eksportem. W 2015 roku policja zlikwidowała ponad 5800 plantacji marihuany, czyli prawie 16 dziennie. Policja szacuje jednak, że jest to tylko 20% wszystkich nielegalnych upraw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować