- Reklama -
Banner

Hiszpański emeryt przechytrzył ochronę lotniska w Lizbonie, transportując 21 kg marihuany

W niecodziennym zdarzeniu, które miało miejsce na początku tego miesiąca, 63-letni emeryt z Hiszpanii zdołał ominąć wszelkie systemy bezpieczeństwa na lotnisku w Lizbonie, przemycając aż 21 kilogramów marihuany na Maltę – donosi MaltaToday.com.

Francisco Javier Martin Diaz, mieszkaniec Huelvy, został zatrzymany na Malcie, tuż po przylocie z Lizbony, kiedy maltańscy funkcjonariusze celni odkryli w jego bagażu znaczną ilość konopi indyjskich.

Odkrycie na maltańskim lotnisku

Diaz został zatrzymany przez maltańskich agentów celnych po tym, jak w dwóch jego walizkach znaleziono około 21 kg marihuany. Co zaskakujące, lotnisko w Lizbonie nie wykryło nielegalnego ładunku podczas standardowych procedur bezpieczeństwa, co wzbudza pytania o skuteczność kontroli na europejskich lotniskach.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Diaz zdołał ominąć wszystkie systemy bezpieczeństwa na lotnisku w Lizbonie i przetransportować około 21 kg marihuany samolotem.

Zaprzeczenia i zarzuty

Po lądowaniu na Malcie, Diaz stanowczo zaprzeczył zarzutom dotyczącym handlu narkotykami podczas przesłuchania przed sędzią Kevanem Azzopardim.

Został oskarżony o import haszyszu, marihuany oraz posiadanie tych substancji z zamiarem dystrybucji, co świadczy o tym, że narkotyki nie były przeznaczone wyłącznie do jego osobistego użytku.

Reakcje i postępowanie prawne

Podczas przesłuchania w sądzie, Diaz korzystał z pomocy tłumacza języka hiszpańskiego. Jego obrońca, Mark Zammit Cutajar, poinformował sąd, że przygotowywana jest deklaracja niewinności, która ma zostać przedstawiona wkrótce.

Na chwilę obecną, nie został złożony żaden wniosek o zwolnienie za kaucją, a Diaz pozostaje w areszcie tymczasowym do czasu zakończenia dochodzenia.

To zdarzenie rzuca światło na potencjalne luki w systemach bezpieczeństwa europejskich lotnisk oraz stawia pytanie o skuteczność kontroli bagażu i pasażerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować