Helikopter telewizyjny przypadkowo odkrył plantację marihuany podczas wyścigu Vuelta Espana

Policja w Katalonii zajęła 40 roślin konopi indyjskich z tarasu na dachu po tym, jak użytkownicy mediów społecznościowych zauważyli plantację w materiale filmowym nagranym z helikoptera podczas wyścigu kolarskiego Vuelta a España.

Marihuana odkryta podczas wyścigu Vuelta Espana
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Policjanci udali się do miasta Igualada, w północno-zachodniej części Barcelony, po tym, jak wideo z sobotniego etapu zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Na nagraniu widać kilkadziesiąt roślin konopi indyjskich.

„Za pośrednictwem mediów społecznościowych otrzymaliśmy informację o plantacji marihuany na dachu bloku w Igualadzie” – powiedziała rzeczniczka prasowa policji.

„Rozpoczęliśmy dochodzenie, które jest nadal w toku i zajęliśmy 40 roślin. Do tej pory nie było aresztowań. ” Dodała, że oficerowie próbują ustalić, do kogo należały rośliny, ponieważ taras na dachu nie był połączony z żadnym mieszkaniem. Funkcjonariusze United Association of Guardia Civil opublikowali później zdjęcia z powietrza w mediach społecznościowych.

We wtorek policja w Estremadurze ogłosiła również największą w historii konfiskatę marihuany w regionie zachodniej Hiszpanii. Pod koniec sierpnia funkcjonariusze wkroczyli na plantację ukrytą na farmie niedaleko Alcuéscar w prowincji Cáceres, gdzie znaleźli 22 000 roślin konopi indyjskich, 281 kg gotowej do sprzedaży marihuany i dużą ilość sprzętu do uprawy. Wtedy dziewięciu obywateli Albanii zostało aresztowanych pod zarzutem handlu narkotykami. Uprawa konopi indyjskich w Hiszpanii pozostaje nielegalna pomimo dekryminalizacji konsumpcji marihuany.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -