- Reklama -
Banner

Hawaje chcą zalegalizować marihuanę w 2023 roku

Jeanné Kapela, przedstawicielka stanu Hawaje, ogłosiła podczas konferencji prasowej plan legalizacji marihuany dla dorosłych.

„Wszyscy wiemy i Hawajczycy też wiedzą, że najwyższy czas zalegalizować rekreacyjne używanie marihuany dla dorosłych na Hawajach.” – wyjaśniła.

„Postępując zgodnie z zaleceniami grupy zadaniowej ds. polityki dotyczącej konopi indyjskich, mamy teraz plan działania mający na celu zalegalizowanie rekreacyjnej marihuany na naszych wyspach” – powiedziała Kapela, odnosząc się do raportu opublikowanego w grudniu 2022 r. przez grupę zadaniową z Departamentu Zdrowia Hawajów.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Kapela nie wyszczególniła harmonogramu wprowadzenia ustawy, ale wyjaśniła kilka kluczowych punktów, w tym program czyszczenia rejestrów karnych dla osób, które posiadały wyroki karne za posiadanie niewielkich ilości marihuany.

„Sprawiedliwość społeczna jest tym, co stanowi rdzeń naszej propozycji” – wyjaśniła.

Reformy prawa związanego z marihuaną na Hawajach

W marcu 2021 r. Senat Hawajów zatwierdził dwa projekty ustaw dotyczące reformy konopi indyjskich, które ostatecznie nie zostały przyjęte.

Były gubernator Hawajów, David Ige, nie był wielkim fanem legalizacji marihuany i często wyrażał swoje w tym temacie. W styczniu 2020 roku podpisał jednak ustawę, która zdekryminalizowała posiadanie do 3g marihuany na własny użytek.

W międzyczasie komisja Senatu Hawajów zatwierdziła w zeszłym roku projekt ustawy, dzięki której osoby w wieku 65 lat i starsze mogły automatycznie kwalifikować się do leczenia medyczną marihuaną, niezależnie od tego, czy zdiagnozowano u nich schorzenie, które kwalifikowałoby się do leczenia konopiami. Ta ustawa nie została jeszcze ostatecznie uchwalona.

Nowy gubernator Hawajów za legalizacją marihuany

W nowym roku pojawiły się nowe powody do optymizmu, ponieważ w listopadowych wyborach wyborcy na Hawajach wybrali popierającego legalizację gubernatora i wicegubernatora. Nowo wybrany gubernator Josh Green powiedział w listopadzie 2022 r., że podpisze ustawę legalizującą marihuanę dla dorosłych.

Nikos Leverenz z Forum Polityki Narkotykowej na Hawajach powiedział, że przepisy, które mają zostać wprowadzone, stanowią „ważną okazję dla ustawodawców do naprawienia znacznych szkód, jakie dziesięciolecia prohibicji konopi indyjskich wyrządziły rdzennym społecznościom Hawajów”.

„Jednocześnie odpowiednio uregulowany rynek produktów z konopi indyjskich dla dorosłych stworzy wiele wysokiej jakości miejsc pracy i możliwości biznesowych w całym stanie, w tym związanych z turystyką konopną, rzemieślniczym konopiami indyjskimi i nauką o konopiach indyjskich”.

Stanowi ustawodawcy pracowali osobno nad skromnymi reformami legislacyjnymi dotyczącymi psychodelików. Komisja Izby Reprezentantów zatwierdziła przyjętą przez Senat rezolucję, zgodnie z którą stan miałby utworzyć psilocybinową grupę roboczą, która zbadałaby terapeutyczny potencjał tej substancji występującej w grzybach, ale ustawa również utknęła w martwym punkcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować