- Reklama -
Banner

Genewa, trzecie miasto w Szwajcarii, które w grudniu uruchomi legalną sprzedaż konopi indyjskich

Genewa wkrótce będzie trzecim miastem w Szwajcarii – po Bazylei i Zurychu – które będzie sprzedawać konopie indyjskie dla dorosłych. Wiadomość tę ogłosiła w ubiegłą środę była prezydent Ruth Dreifuss, obecnie prezes stowarzyszenia ChanGE, które będzie kierować eksperymentem.

Pierwszy w Genewie eksperyment z legalną marihuaną

Projekt pilotażowy, który potrwa trzy lata, umożliwi około 1000 mieszkańcom Genewy zakup i konsumpcję marihuany w ramach legalnych ram. Będzie on uważnie obserwowany i analizowany przez służbę ds. uzależnień Szpitali Uniwersyteckich oraz wydział socjologii Uniwersytetu Genewskiego.

Zamiast przeprowadzania pomiarów fizjologicznych, takich jak badania krwi, naukowcy skoncentrują się na percepcji konsumentów, ich zachowaniach i wzorcach konsupcji, a także na reakcjach społeczności.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Warunki Uczestnictwa i Lokalizacja Punktu Sprzedaży

Aby wziąć udział w eksperymencie, potencjalni uczestnicy muszą być pełnoletni, mieszkać w kantonie Genewy i być regularnymi konsumentami marihuany, czy to w celach rekreacyjnych, czy terapeutycznych.

Koordynatorka ChanGE, Martine Baudin, podkreśla, że projekt ma na celu przyciągnięcie szerokiego zakresu uczestników, w wieku od 18 do 70 lat.

Wybrani kandydaci będą mogli odwiedzić “La Cannabinothèque”, punkt sprzedaży, który zostanie zlokalizowany w pobliżu Châtelaine, w Vernier, kilka kilometrów od granicy francuskiej, i który będzie łatwo dostępny komunikacją publiczną, począwszy od grudnia.

Podsumowanie i Zgodność z Prawem

Chociaż pilotażowy projekt wydaje się obiecujący dla miłośników marihuany w Genewie, władze podkreślają, że będzie on ściśle regulowany i że nielegalne działania nie będą tolerowane. Carole-Anne Kast, sekretarz stanu ds. policji, stwierdziła: „Nie ma mowy o tym, aby w ramach tej legalności miały miejsce nielegalne działania”.

Projekt pilotażowy ma stanowić ważny krok ku głębszemu zrozumieniu wpływu legalnej sprzedaży i konsumpcji marihuany w Genewie i stworzyć możliwości do ulepszania strategii zdrowia publicznego i prewencji. Zapisy na udział w teście są otwarte na stronie stowarzyszenia ChanGE od ostatniej niedzieli, a oficjalny punkt sprzedaży ma zostać otwarty w grudniu.

Perspektywy i Wyzwania Przyszłości

W kontekście globalnych debat na temat legalizacji marihuany, projekt w Genewie stawia pytania i otwiera nowe możliwości dotyczące przyszłości polityki narkotykowej. Czy podejście oparte na badaniach i społeczności może przynieść pozytywne zmiany w postrzeganiu użytkowników marihuany? Czy inne regiony i kraje będą obserwować i uczyć się z doświadczeń Genewy?

W miarę jak projekt rozpoczyna się i rozwija, wyniki i wnioski, które z niego wynikną, mogą okazać się kluczowe dla przyszłych dyskusji i decyzji dotyczących legalizacji marihuany na szerszą skalę.

Ostateczny sukces tego przedsięwzięcia będzie zależał od wielu czynników, w tym od zaangażowania społeczności, skuteczności regulacji i dostosowywania ich w miarę postępów eksperymentu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 

Mogą Cię zainteresować