- Reklama -
Banner

Pierwszy w Europie pilotażowy program sprzedaży marihuany dla dorosłych rozpocznie się w styczniu 2023 r.

Szwajcarski program pilotażowy „Weed Care”, który ma być pierwszą w Europie kontrolowaną próbą sprzedaży marihuany z THC dla dorosłych, ma rozpocząć się 30 stycznia 2023 r. po czteromiesięcznym opóźnieniu.

Przełomowe badanie, które ma „otworzyć drzwi” do większej liczby prób używania marihuany przez dorosłych w Szwajcarii i Europie, jest z powrotem na dobrej drodze po zatwierdzeniu do użytku drugiej partii marihuany.

Pure Production AG potwierdziło, że otrzymało zgodę szwajcarskich organów ds. zdrowia na dostarczenie konopi, po tym, jak jej pierwsza 30-kilogramowa partia nie spełniała standardów jakości.

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

Program pilotażowy Weed Care miał początkowo zostać uruchomiony w trzecim najbardziej zaludnionym mieście Szwajcarii, Bazylei, 15 września i miał działać do marca 2025 r.

Jednak na kilka dni przed rozpoczęciem regulowanej sprzedaży marihuany przeznaczonej dla dorosłych w wybranych aptekach w Bazylei, miejski wydział zdrowia ogłosił, że dostarczana marihuana „nie spełniała standardów jakości określonych w rozporządzeniu w sprawie badań pilotażowych na mocy ustawy o środkach odurzających”.

Szwajcarskie ramy prawne dotyczące kontrolowanej sprzedaży marihuany przeznaczonej dla dorosłych do celów badawczych wymagają, aby używane produkty były uprawiane organicznie i nie mogą zawierać substancji niezatwierdzonych do upraw ekologicznych.

Analiza pierwszej partii Pure wykazała, że zawiera ona 0,1–0,2 części na milion (ppm) fluopyramu, pestycydu „niezatwierdzonego do upraw ekologicznych”, który, jak się uważa, pochodzi z gleby szklarniowej zanieczyszczonej „lata wcześniej”, zanim firma Pure zaczęła korzystać z tego miejsca.

Podczas gdy poziomy fluopyramu mieściły się w granicach konwencjonalnej konsumpcji żywności (sałata ma 15 ppm), surowe wytyczne legislacyjne oznaczały, że podjęto decyzję o spaleniu 30-kilogramowej partii i wstrzymaniu programu do czasu znalezienia rozwiązania.

To zapoczątkowało sześciotygodniową dyskusję między rządem a zaangażowanymi w badania na temat tego, jak znaleźć alternatywne źródło produktu, aby zapewnić rozpoczęcie badania tak szybko, jak to możliwe.

Możliwości były ograniczone; na świecie nie ma wielu rynków rekreacyjnych, które są w stanie eksportować marihuanę. Szwajcaria brała pod uwagę Kanadę, ale należało się upewnić, że dostawcy prowadzą uprawy ekologiczne zgodnie ze szwajcarskimi przepisami, co jeszcze bardziej zmniejszyło liczbę potencjalnych dostawców.

Chociaż opcja importu produktów z Kanady została opublikowana w prasie szwajcarskiej, to miała to być tylko „opcja awaryjna”, gdyby druga partia Pure również nie została zatwierdzona.

W trakcie tych dyskusji firma Pure z powodzeniem zebrała drugą partię konopi w alternatywnym miejscu, które „od 30 lat jest prowadzone ekologicznie”.

Firma otrzymała już pozwolenie od urzędu federalnego, a jej druga partia została potwierdzona jako „spełniająca wszystkie kryteria jakości”.

Zgodnie z pierwotnymi planami, Pure dostarczy do wybranych aptek w Bazylei dwa rodzaje haszyszu i cztery odmiany marihuany, które będą dostępne do zakupu od 30 stycznia 2023 r.

Około 340 z łącznej liczby 370 uczestników zostało już zarejestrowanych i zostanie włączonych do badania, a pozostałych 30 ma zostać włączonych przed datą rozpoczęcia.

Program jest nazwany “eksperymentalnym”, ponieważ całe podejście badań polega na zebraniu dowodów w celu stworzenia lepszego systemu regulacyjnego. Wnioski z programu pilotażowego “Weed Care” będą ważne dla całego przemysłu konopnego nie tylko w Szwajcarii, ale i całej Europie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować