- Reklama -
Banner

Ekonomiści twierdzą – Legalizacja marihuany poprawi zdrowie publiczne

Legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych może mieć pozytywny wpływ na zdrowie publiczne, zgodnie twierdzi para amerykańskich ekonomistów, którzy spędzili lata studiując ten temat.

Dwaj profesorowie ekonomii, D. Mark Anderson z Montana State University i Daniel Rees z University of Colorado, podsumowali swoje wyniki badań które zostały opublikowane w The Journal of Policy Analysis and Management, stwierdzając, że “zalegalizowanie rekreacyjnego wykorzystania marihuany przyczynia się do poprawy zdrowia publicznego. “

“W sieci, możemy przeczytać, pozytywne korzyści dla zdrowia publicznego wynikające z legalizacji .”

Wynik ten opiera się głównie na założeniu, że legalizacji marihuany ma zapewnić konsumentom alkoholu bezpieczniejszy substytut.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Zmniejszenie obrażeń i ofiar śmiertelnych w ruchu drogowym jest potencjalnie jedną z najważniejszych korzyści dla zdrowia publicznego z legalizacji używania marihuany rekreacyjnej.”

Badania zdecydowanie popierają pogląd, że używanie marihuany nie jest tak niebezpieczne na drodze jak alkohol. Podczas gdy używanie marihuany wydaje się podwoić ryzyko udziału w wypadkach drogowych, to używanie alkoholu powoduje wzrost ryzyka wypadków od 4 do 27 razy!

“Są dowody na związek między nadużywaniem alkoholu i przemocą, w tym przemocą w rodzinie. Dlatego też, jeżeli legalizacja marihuany prowadzi do zmniejszenia rekreacyjnego spożycia alkoholu, oczekujemy, że brutalne przestępstwa spadną.”

Autorzy zauważają także inne korzyści, w tym zmniejszenie liczby samobójstw i lepszej kontroli jakości marihuany. Marihuana na czarnym rynku często zawiera  domieszkę substancji chemicznych, które są bardzo szkodliwe dla zdrowia, ale autorzy badań twierdzą, że ten proceder można ukrócić poprzez prawne regulowanie jej produkcji.

Rzeczywiście, jest prawdopodobne, że więcej osób dorosłych będzie używać marihuany gdy będzie legalna, i to nie jest złe, biorąc pod uwagę aktualne dane na temat użycia alkoholu i jego szkodliwych skutków

“W oparciu o istniejące dowody empiryczne, spodziewamy się, że legalizacja marihuany rekreacyjnej w Kolorado i Waszyngtonie będzie prowadzić do wzrostu konsumpcji marihuany w połączeniu ze zmniejszeniem spożycia alkoholu. W związku z tym, państwa te będą doświadczać redukcję szkód społecznych wynikających z używania alkoholu. Jest więcej niż prawdopodobne, że produkowana przez plantatorów marihuana, która będzie kontrolowana przez państwo nie trafi w ręce małoletnich, a co za tym idzie – całkowite zużycie marihuany przez małoletnich zostanie stabilnie niskie.”

Trzeba przyznać, że nie znamy jeszcze długofalowych skutków legalizacji, ale jedno jest pewne i należy się z tym zgodzić – Legalizacja marihuany jest zdrowym wyborem.

 

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować