- Reklama -
Banner

Dziś w New Jersey odbędzie się głosowanie nad legalizacją marihuany do celów rekreacyjnych

Dzisiaj New Jersey może stać się 11 stanem, który zalegalizował marihuanę do celów rekreacyjnych – donosi NJ.com. Na dziś zaplanowane jest głosowanie w Senacie, które odbędzie się po ponad roku zaciętych debat. Kiedy do władzy doszedł Demokratyczny Rząd kierowany przez Phil’a Murphy’ego, rozpoczęto kampanię na rzecz legalizacji.

Jeśli głosowanie się powiedzie, New Jersey dołączy do Dystryktu Kolumbii i 10 innych stanów, które zalegalizowały marihuanę dla dorosłych.

O czym mówi ustawa?

Ustawa pozwoli na licencjonowaną sprzedaż marihuany i posiadanie do 28g suszu dla osób w wieku 21 lat i starszych. Każda sprzedana uncja opodatkowana byłaby 42 dolarowym podatkiem, jednak plantatorzy, przetwórcy, hurtownicy lub sprzedawcy detaliczni w niektórych przypadkach będą mogli naliczyć dodatkowe 3 procent.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Jeśli ustawa o legalizacji marihuany wejdzie w życie, wymagane będzie utworzenie pięcioosobowej komisji regulacyjnej ds. konopi indyjskich, która ustanowiłaby podstawowe zasady i nadzorowała regulację marihuany w New Jersey.

Gubernator wybrałby trzech z pięciu pełnoetatowych członków komisji, którzy swoją rolę pełniliby przez okres 5 lat. Przewodniczący Senatu wybraliby dwóch pozostałych członków.

Ustawa wzywa również od usunięcia wcześniejszych wyroków związanych z posiadaniem do 5 funtów marihuany (około 2,25kg) i/lub sprzedażą do 28g marihuany. Nie nastąpi to automatycznie, jednak każdy, kto będzie domagał się usunięcia wyroku, będzie mógł wystąpić do Sądu Najwyższego z wnioskiem o uchylenie wyroku.

Kiedy ruszy sprzedaż?

Ustawa mówi, że posiadanie nawet jednej uncji będzie legalne, gdy tylko ustawa zostanie uchwalona. Może to jednak potrwać nawet 6 miesięcy, dopóki nie zostaną ustanowione ramy legalnego rynku. Sklepy z medyczną marihuaną będą mogły sprzedawać marihuanę do celów rekreacyjnych, jednak będą musiały udowodnić, że posiadają wystarczającą ilość marihuany dla pacjentów, zanim rozpoczną sprzedaż dla dorosłych. Obecnie w New Jersey jest sześć przychodni z medyczną marihuaną, ale liczba ta może się podwoić do czasu rozpoczęcia sprzedaży trawki rekreacyjnej.

Co będzie można kupić

W sklepach dostępnych będzie wiele produktów. Wszystko od kwiatów – czyli tego, co większość ludzi nazywa marihuaną – i olejków do artykułów spożywczych. Wraz z dojrzewaniem rynku liczba oferowanych produktów prawdopodobnie będzie rosła.

Gdzie będzie można spożywać?

Używanie marihuany byłoby dozwolone tylko w prywatnych rezydencjach lub w licencjonowanych salonach konsumpcyjnych, które byłyby otwierane w niektórych przychodniach z medyczną marihuaną. Nie będzie można palić podczas spaceru ulicą lub w parku.

Ale nawet w miastach, które zakazały marihuany, ludzie nadal mogliby posiadać i używać trawki. Zakazy miałyby zastosowanie tylko do firm chcących prowadzić sprzedaż detaliczną. Miasta nie byłyby w stanie całkowicie zakazać marihuany.

Czekamy na wyniki głosowania i poinformujemy od razu, kiedy będą one oficjalnie dostępne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować