- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Dziś w New Jersey odbędzie się głosowanie nad legalizacją marihuany do celów rekreacyjnych

Dzisiaj New Jersey może stać się 11 stanem, który zalegalizował marihuanę do celów rekreacyjnych – donosi NJ.com. Na dziś zaplanowane jest głosowanie w Senacie, które odbędzie się po ponad roku zaciętych debat. Kiedy do władzy doszedł Demokratyczny Rząd kierowany przez Phil’a Murphy’ego, rozpoczęto kampanię na rzecz legalizacji.

Dziś w New Jersey odbędzie się głosowanie nad legalizacją marihuany do celów rekreacyjnych
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Jeśli głosowanie się powiedzie, New Jersey dołączy do Dystryktu Kolumbii i 10 innych stanów, które zalegalizowały marihuanę dla dorosłych.

O czym mówi ustawa?

Ustawa pozwoli na licencjonowaną sprzedaż marihuany i posiadanie do 28g suszu dla osób w wieku 21 lat i starszych. Każda sprzedana uncja opodatkowana byłaby 42 dolarowym podatkiem, jednak plantatorzy, przetwórcy, hurtownicy lub sprzedawcy detaliczni w niektórych przypadkach będą mogli naliczyć dodatkowe 3 procent.

Jeśli ustawa o legalizacji marihuany wejdzie w życie, wymagane będzie utworzenie pięcioosobowej komisji regulacyjnej ds. konopi indyjskich, która ustanowiłaby podstawowe zasady i nadzorowała regulację marihuany w New Jersey.

Gubernator wybrałby trzech z pięciu pełnoetatowych członków komisji, którzy swoją rolę pełniliby przez okres 5 lat. Przewodniczący Senatu wybraliby dwóch pozostałych członków.

- Reklama - Cannabis Light logo

Ustawa wzywa również od usunięcia wcześniejszych wyroków związanych z posiadaniem do 5 funtów marihuany (około 2,25kg) i/lub sprzedażą do 28g marihuany. Nie nastąpi to automatycznie, jednak każdy, kto będzie domagał się usunięcia wyroku, będzie mógł wystąpić do Sądu Najwyższego z wnioskiem o uchylenie wyroku.

Kiedy ruszy sprzedaż?

Ustawa mówi, że posiadanie nawet jednej uncji będzie legalne, gdy tylko ustawa zostanie uchwalona. Może to jednak potrwać nawet 6 miesięcy, dopóki nie zostaną ustanowione ramy legalnego rynku. Sklepy z medyczną marihuaną będą mogły sprzedawać marihuanę do celów rekreacyjnych, jednak będą musiały udowodnić, że posiadają wystarczającą ilość marihuany dla pacjentów, zanim rozpoczną sprzedaż dla dorosłych. Obecnie w New Jersey jest sześć przychodni z medyczną marihuaną, ale liczba ta może się podwoić do czasu rozpoczęcia sprzedaży trawki rekreacyjnej.

Co będzie można kupić

W sklepach dostępnych będzie wiele produktów. Wszystko od kwiatów – czyli tego, co większość ludzi nazywa marihuaną – i olejków do artykułów spożywczych. Wraz z dojrzewaniem rynku liczba oferowanych produktów prawdopodobnie będzie rosła.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Gdzie będzie można spożywać?

Używanie marihuany byłoby dozwolone tylko w prywatnych rezydencjach lub w licencjonowanych salonach konsumpcyjnych, które byłyby otwierane w niektórych przychodniach z medyczną marihuaną. Nie będzie można palić podczas spaceru ulicą lub w parku.

Ale nawet w miastach, które zakazały marihuany, ludzie nadal mogliby posiadać i używać trawki. Zakazy miałyby zastosowanie tylko do firm chcących prowadzić sprzedaż detaliczną. Miasta nie byłyby w stanie całkowicie zakazać marihuany.

Czekamy na wyniki głosowania i poinformujemy od razu, kiedy będą one oficjalnie dostępne.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -