Starsze osoby używające marihuany są bardziej produktywne i czują się lepiej

Starsze osoby mają są bardziej podatne na zmniejszenie produktywności w pracy z powodu złego stanu zdrowia i objawów, które mogą być złagodzone przez medyczną marihuanę. Badania przeprowadzone w stanach, w których
marihuana jest legalna, wykazały, że użytkownicy w wieku 51 lat i starsi doświadczyli znacznego zwiększenia wydajności w pracy i zmniejszenia bólu.

Medyczna marihuana zwiększa produktywność i poprawia zdrowie wśród starszych osób
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

W badaniu przeprowadzonym przez John Hopkins Bloomberg School of Public Health i Temple University przeanalizowano skutki legalizacji marihuany w środowisku pracy. Badania koncentrowały się w szczególności na starszych osobach, którzy często są ignorowani w większości badań nad marihuaną i którzy teoretycznie mógłby czerpać większość korzyści z leczenia marihuaną.

Wpływ medycznej marihuany na produktywność w pracy

Badanie przeprowadzono na ponad 100 000 pacjentach w wieku powyżej 51 lat, którzy zakwalifikowali się do programów marihuany medycznej. Badani zgłaszali 4,8-procentowy spadek bólu i 6,6-procentowy wzrost „doskonałego zdrowia”. Naukowcy doszli do wniosku, że używanie marihuany do celów medycznych zwiększa produktywność w pracy, przy czym pozytywne efekty przewyższają negatywne skutki uboczne legalizacji.

„Z naszych analiz wynikają trzy zasadnicze ustalenia: Po pierwsze, używanie marihuany medycznej prowadzi do niższego bólu i lepszej samooceny zdrowia wśród starszych osób dorosłych. Po drugie, stanowe prawo dotyczące marihuany medycznej prowadzi do wzrostu produktywności w pracy wśród osób starszych. Po trzecie, efekty przepisów dotyczących marihuany medycznej są największe wśród starszych osób dorosłych ze stanem zdrowia, który kwalifikowałby się do używania marihuany medycznej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa ”, ujawnia badanie.

Wyniki te są obiecujące zwłaszcza teraz, gdy oczekuje się, że ludzie będą pracować więcej i że wiek emerytalny w USA zostanie znacznie przesunięty. Według badania przeprowadzonego przez AARP stres związany z finansami jest cały czas wysoki, a połowa respondentów ma problemy ze snem z powodu długów i zmartwień. 11 procent z nich uważa, że będą musieli kontynuować pracę po ukończeniu 80 lat.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -