- Reklama -
Banner

Do końca roku Kalifornia zarobi prawie 3 miliardy dolarów na sprzedaży marihuany

Jak pokazują najnowsze szacunki, sprzedaż marihuany w Kalifornii wyniesie 2,68 mld $ do końca 2017 roku. Jest to wzrost o ponad 600 milionów dolarów, w porównaniu do 2016r, kiedy Kalifornia zarobiła około 2 miliardów dolarów. Firma Arcview stwierdziła, że sama Kalifornia stanowi 27 procent legalnego rynku w Ameryce Północnej.

Ostatnie badanie dotyczące sprzedaży marihuany w Kolorado było analizą, która została przeprowadzona przez University of California Agricultural Issues Center. Naukowcy oszacowali, że sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych przyniesie kolejne 5 miliardów dolarów rocznie.

Sprzedaż medycznej marihuany w Kalifornii nadal wyprzedza sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych w stanach, które zdecydowały się na ten ruch. Kolorado i Waszyngton przekroczyły przychód ponad miliarda dolarów rocznie, podczas gdy sama medyczna marihuana w Kalifornii wygenerowała przychód ponad 2 miliardów dolarów w 2016r.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych ma na celu zlikwidowanie czarnego rynku. Naukowcy oszacowali, że w ubiegłym roku na czarnym rynku sprzedano marihuanę o wartości około 5,7 miliarda dolarów. Szacuje się, że liczba ta znacząco spadnie po otwarciu legalnego rynku marihuany rekreacyjnej.

Na marihuanę do celów rekreacyjnych zostanie nałożony 15-procentowy podatek akcyzowy. Naukowcy szacują, że w pierwszym roku legalizacji nielegalna sprzedaż spadnie o połowę. Szacują też, że sprzedaż medycznej marihuany spadnie o 70%.

Według BDS Analytics, zdecydowana większość klientów wydaje swoje pieniądze na susz. Preferują oni tradycyjne palenie zamiast form jadalnych, koncentratów i innych produktów na bazie konopi indyjskich. Sprzedaż kwiatów stanowiła 55 procent całej sprzedaży na rynku marihuany. Klienci najczęściej wybierają odmiany o genach indica.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować