- Reklama -
Banner

Dlaczego marihuana na każdego działa inaczej

Badania z 2013 roku przeprowadzone przez naukowców min. z Melbourne i Barcelony wykazały, że różne geny odpowiadają za wpływ marihuany na mózg, a podczas wykonywania wszystkich testów poznawczych na konsumentach konopi i osobami niepalącymi dowiedziono, że “codzienne używanie konopi nie jest związane z deficytami funkcji wykonawczych.”

Badanie wykonane było na 86 palaczach trawki i 58 osobach, które jej nie paliły, a następnie zbadano ich genotyp i poddano serii testów, które miały zbadać między innymi zdolność skupienia się i utrzymania uwagi, pamięć, refleks, planowanie i podejmowanie decyzji.

Naukowcy na początku badania zakładali, że używanie konopi indyjskich ma negatywny wpływ na funkcje wykonawcze, ale ich wyniki nie pokryły się z założeniami.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Nie stwierdzono żadnych istotnych korelacji pomiędzy używaniem konopi a wydajnością w testach wykonawczych”, czytamy w podsumowaniu.

Co ciekawe, badanie wykazało również, że “codzienna konsumpcja marihuany nie pogarsza funkcji wykonawczych wśród młodych użytkowników, nawet u użytkowników poniżej 15 roku życia.”

Niemniej jednak badania pokazały również pewne wady związane z używaniem marihuany. “Głównym działaniem niepożądanym na funkcje poznawcze było pogorszenie pamięci i zdolności uczenia się” czytamy w podsumowaniu. Osoby z polimorfizmem genetycznym COMTvall58met i 5HTTLPR byli narażeni na niższą koncentracje i skupienie uwagi niż osoby nie używające marihuany z tym samym genotypem.”

Funkcja wykonawcza znana też jako kontrola poznawcza to właściwie zdolność do życia z dnia na dzień jako normalny człowiek. Badania wskazują, że nawet osoby, które twierdzą, że mają problem z paleniem marihuany nie wycofują się ze społeczeństwa i normalnie w nim funkcjonują.

Każdy człowiek jest inny i marihuana na każdego działa inaczej. Efekty palenia marihuany są różne, i zależą one od genów człowieka, różnicami związanymi pomiędzy szczepami indica i sativa, a także samą osobowością. Inaczej czuje się introwertyk a inaczej ekstrawertyk pod wpływem marihuany, dlatego niektórzy po zapaleniu zagłębią się w swoje myśli a inni będą gadać bez przerwy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować