- Reklama -
Banner

Czy w Kalifornii zabraknie legalnej marihuany?

Kalifornia zalegalizowała marihuanę do celów rekreacyjnych 1 stycznia 2018 r. Nie trudno więc się dziwić, że pojawiło się kilka problemów związanych z rozwojem rekreacyjnego rynku marihuany. Przez niedopracowane regulacje, urzędnicy w Kalifornii będą mieli w najbliższym czasie pełne ręce roboty, aby przygotować odpowiednie regulacje rynku.

Chociaż Kalifornia jest największym producentem marihuany w Stanach Zjednoczonych, to jak na ironię – największym problemem jest podaż. Czy w Kalifornii zabraknie legalnej marihuany?

Potencjalne przyczyny braków

Podczas gdy ogólny popyt na marihuanę w Kalifornii pozostaje na bardzo wysokim poziomie, to nie można tego powiedzieć o legalnym sektorze marihuany, gdzie niedopracowane przepisy doprowadziły do sytuacji, w której legalnym plantatorom ciężko uzyskać zgodę na legalną uprawę, a bez zgody nie ma możliwości hodowli, więc sklepy z marihuaną będą miały problem z dostawami.

Firma prawnicza Lawrence Lawrence twierdzi, że osoby silnie zaangażowane w branżę spodziewały się takich problemów, z powodu niewłaściwych przepisów dotyczących legalizacji konsumpcji konopi indyjskich dla dorosłych.

Lori Ajax z Bureau of Cannabis Control (BCC) wyraziła obawy, że stan Kalifornia “nie zapewnił wystarczającej liczby firm w całym łańcuchu dostaw, aby ludzie nadal mogli prowadzić działalność.”

Zobacz też: Tak wyglądała pierwsza legalna sprzedaż marihuany w Kalifornii

W Kalifornii pojawiło się kilka sklepów z marihuaną bez licencji na sprzedaż, jednak większość legalnych firm nie chce ryzykować utraty licencji, ponieważ musieliby zakupić konopie na czarnym rynku, aby zwiększyć swoją sprzedaż.

Kalifornijscy urzędnicy są w trakcie opracowywania ostatecznego regulaminu, który może rozwiązać problem niedoboru konopi na rynku rekreacyjnym. Liczą na to zarówno hodowcy, jak i dystrybutorzy i sami konsumenci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować