Czy Szwajcaria zalegalizuje marihuanę?

Ponad rok po zalegalizowaniu posiadania marihuany w Szwajcarii, władze Genewy rozmyślają nad “radykalną liberalizacją prawa narkotykowego w Szwajcarskim kantonie. Wynika to z chęci wyeliminowania czarnego rynku marihuany, i podążania za międzynarodowym trendem legalizacji.

szwajcaria-marihuana
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Potencjalny rynek miałby odzwierciedlać Hiszpańskie kluby konopne. Co więcej, lokalni ustawodawcy w Genewie planują wprowadzić “kontrolowany, legalny rynek” mający na celu “powstrzymanie nielegalnej sprzedaży marihuany.”

Plan legalizacji prowadzony jest przez Komisję Doradczą do spraw Narkomanii, której celem jest uruchomienie próbnego okresu legalizacji. Misja ma również poparcie u ministra zdrowia Mauro Poggia, który niedawno stwierdził, że “Represje nie przyniosły zamierzonego skutku.”

Wydaje się, że Szwajcarski Urząd Zdrowia Publicznego jest pozytywnie nastawiony, skoro wydał następujące oświadczenie:

Zauważyliśmy, że obecna sytuacja regulacji konopi powszechnie postrzegana jako niezadowalająca, szczególnie w miastach, a my poszukujemy sposobów na rozwiązanie tego problemu” [ SCMP.com ].

Oczywiście, nie wszystkie Szwajcarskie partię popierają tą inicjatywę. Konserwatywna partia UDC pozostaje stanowczo przeciwna jakiejkolwiek formie legalizacji.

Będziemy obserwować postęp w Genewie i informować na bieżąco.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -