- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Czy obecność THC we włosach dowodzi używania marihuany?

Naukowe odkrycie opublikowane 7 października przez naukowców z Niemieckiego Instytutu Medycyny Sądowej we Freiburgu, dowodzi, że znalezienie kannabinoidów we włosach nie dowodzi używania konopi indyjskich. W zaskakującym odkryciu dowiedli, że THC i jego metabolity nie przechodzą z krwi do mieszków włosowych i włosów w żadnych ilościach; wszelkie wykryte kannabinoidy w ludzkich włosach pochodzą ze źródeł zewnętrznych.

badanie czy thc we wlosach dowodzi palenia marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Naukowcy dali uczestnikom badań THCA (kannabinoid, który w naturalnej postaci nie jest psychoaktywny) lub THC (efekt dekarboksylacji THCA, który jest psychoaktywny) codziennie przez miesiąc, i porównali ich poziom metabolitów THC we krwi i włosach.

Okazało się, że tylko bardzo mały poziom metabolitów THC z krwi dostał się do mieszków włosowych i włosów, na tak małym poziomie, że jest on bez znaczenia. Towarzystwo Badania Włosów wykrywa poziom THC we włosach na poziomie 50 pikogramów (PG – jedna miliardowa grama) THC na miligram włosów. Wyniki badań stwierdzają, że mając nawet 50pg/mg “wymagałoby użycia bardzo dużych ilości THC.”

The Society of Hair Testing ma urządzenia pozwalające na kontrolę “osi czasu” używania narkotyków. Naukowcy z Niemiec znaleźli metabolity THC w próbkach włosów, które rosły jeszcze przed narażeniem ich na tetrahydrokannabinol (THC). Jedyny sposób w jaki THC mógł się tam znaleźć to zanieczyszczenia zewnętrzne (np. przenoszone z rąk na włosy).

Ponieważ THC i jego metabolity przechodzą w tak niskich dawkach z krwi danej osoby do włosów i zanieczyszczenia zewnętrzne mają potencjał aby przenieść THC do skóry i włosów danej osoby bez spożywania go, to testy na obecność THC we włosach są bezpodstawne.

- Reklama - Cannabis Light logo

Choć wyniki tych badań odnoszą się tylko do konopi, ofiary wojny z narkotykami mogą spróbować uchylić ich wyroki i odzyskać swoją pracę, ich wolność, lub nawet opiekę nad dziećmi, ponieważ były przypadki odebrania praw rodzicielskich ze względu na obecność THC we włosach.

Zobacz też:

2 KOMENTARZE
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -