- Reklama -
Banner

Czy obecność THC we włosach dowodzi używania marihuany?

Naukowe odkrycie opublikowane 7 października przez naukowców z Niemieckiego Instytutu Medycyny Sądowej we Freiburgu, dowodzi, że znalezienie kannabinoidów we włosach nie dowodzi używania konopi indyjskich. W zaskakującym odkryciu dowiedli, że THC i jego metabolity nie przechodzą z krwi do mieszków włosowych i włosów w żadnych ilościach; wszelkie wykryte kannabinoidy w ludzkich włosach pochodzą ze źródeł zewnętrznych.

Naukowcy dali uczestnikom badań THCA (kannabinoid, który w naturalnej postaci nie jest psychoaktywny) lub THC (efekt dekarboksylacji THCA, który jest psychoaktywny) codziennie przez miesiąc, i porównali ich poziom metabolitów THC we krwi i włosach.

Okazało się, że tylko bardzo mały poziom metabolitów THC z krwi dostał się do mieszków włosowych i włosów, na tak małym poziomie, że jest on bez znaczenia. Towarzystwo Badania Włosów wykrywa poziom THC we włosach na poziomie 50 pikogramów (PG – jedna miliardowa grama) THC na miligram włosów. Wyniki badań stwierdzają, że mając nawet 50pg/mg “wymagałoby użycia bardzo dużych ilości THC.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

The Society of Hair Testing ma urządzenia pozwalające na kontrolę “osi czasu” używania narkotyków. Naukowcy z Niemiec znaleźli metabolity THC w próbkach włosów, które rosły jeszcze przed narażeniem ich na tetrahydrokannabinol (THC). Jedyny sposób w jaki THC mógł się tam znaleźć to zanieczyszczenia zewnętrzne (np. przenoszone z rąk na włosy).

Ponieważ THC i jego metabolity przechodzą w tak niskich dawkach z krwi danej osoby do włosów i zanieczyszczenia zewnętrzne mają potencjał aby przenieść THC do skóry i włosów danej osoby bez spożywania go, to testy na obecność THC we włosach są bezpodstawne.

Choć wyniki tych badań odnoszą się tylko do konopi, ofiary wojny z narkotykami mogą spróbować uchylić ich wyroki i odzyskać swoją pracę, ich wolność, lub nawet opiekę nad dziećmi, ponieważ były przypadki odebrania praw rodzicielskich ze względu na obecność THC we włosach.

Zobacz też:

2 KOMENTARZE

 1. Witam, Paliłem przez 18 lat praktycznie dzień w dzień. Aktualnie nie palę 3-4 tygodnie , no prawie 4 🙂 Chodzę na badania moczu od dwóch tygodni i cały czas wykazuje w moim organizmie THC. Dziś zadzwoniłem do laboratorium zapytać o co chodzi na to Pan z laboratorium odrzekł mi że widocznie oszukuje sam siebie i że to niemożliwe ponieważ maksymalnie testy laboratoryjne wykazują na 5 max 10 dni. Gdyby to był mój syn w tej sytuacji to bym mu nie uwierzył ale sam wiem co robię i jeszcze w żywe oczy mówią mi że sam chyba się oszukuje. Czy ktoś miał podobny przypadek ?

  • przy bardzo dlugotrwalym paleniu wyniki w moczu mogą wykazywac obecnosc thc troche dłuzej niz u kogos kto przewlekle ja uzywał, bynajmniej u mnie tak bylo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować