- Reklama -
Banner

Czy legalizacja marihuany do celów medycznych przyspiesza legalizację do celów rekreacyjnych?

Ostatnie sondaże pokazują, że opinia społeczeństwa na temat marihuany szybko się zmienia. Nowe odkrycia opublikowane przez Marijuana Business Daily sugerują, że stany, które zalegalizowały medyczną marihuanę szybciej przechodzą do legalizacji marihuany rekreacyjnej. Na przykład przejście z legalizacji medycznej marihuany do legalizacji marihuany dla dorosłych zajęło stanowi Massachusetts zaledwie 1463 dni.

Według Pew Research Center co najmniej dwie trzecie Amerykanów stwierdziło, że popiera legalizację marihuany dla dorosłych. Liczba ta wzrosła w porównaniu z 2013 rokiem, kiedy to 52 procent kraju twierdziło, że marihuana powinna zostać zalegalizowana.

Ta zmiana w postrzeganiu konopi ostatecznie objawia się w zmianach legislacyjnych. Nie tylko organy regulacyjne spełniają żądania opinii publicznej, ale legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych w USA odbywa się w znacznie szybszym tempie niż oczekiwano.

Massachusetts jest najlepszym przykładem tego ewoluującego wzorca. Stan zalegalizował marihuanę medyczną w 2012 roku, a zaledwie cztery lata później w 2016 roku zalegalizowało używanie marihuany przez dorosłych. Dla porównania, Kalifornii ta zmiana zajęła 22 lata.

W Stanach Zjednoczonych obserwujemy szybkie przejście z legalizacji marihuany do celów medycznych do legalizacji do celów rekreacyjnych. W nadchodzących wyborach w New Jersey, Arizonie, Montanie i Południowej Dakocie obywatele będą głosować nad legalizacją do celów rekreacyjnych. Południowa Dakota będzie również głosować w sprawie marihuany medycznej.

Chociaż te trendy mają oczywiście mnóstwo zalet, będą też wiązać się z wyzwaniami. Na przykład, im szybciej państwo zalegalizuje rekreacyjne używanie konopi, tym szybciej firmy będą musiały sprostać zapotrzebowaniu na dostawy. Problemy z zaopatrzeniem mogliśmy już obserwować z Kanadzie, Urugwaju i kilku stanach, które zalegalizowały rekreacyjne używanie konopi indyjskich.

Prawodawcy mają na oku coś, co może być po prostu „Zieloną Gorączką Złota”. Stany takie jak Illinois zebrały 52 miliony dolarów wpływów z podatków w pierwszych sześciu miesiącach po legalizacji marihuany dla dorosłych, co daje im wiele możliwości poprawy społeczności i infrastruktury.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować