Dołącz do nas

Badania

Opublikowany

dnia

Czy legalizacja marihuany do celów medycznych przyspiesza legalizację do celów rekreacyjnych?

Legalizacja marihuany przyspiesza legalizację do celów rekreacyjnych?

Ostatnie sondaże pokazują, że opinia społeczeństwa na temat marihuany szybko się zmienia. Nowe odkrycia opublikowane przez Marijuana Business Daily sugerują, że stany, które zalegalizowały medyczną marihuanę szybciej przechodzą do legalizacji marihuany rekreacyjnej. Na przykład przejście z legalizacji medycznej marihuany do legalizacji marihuany dla dorosłych zajęło stanowi Massachusetts zaledwie 1463 dni.

Według Pew Research Center co najmniej dwie trzecie Amerykanów stwierdziło, że popiera legalizację marihuany dla dorosłych. Liczba ta wzrosła w porównaniu z 2013 rokiem, kiedy to 52 procent kraju twierdziło, że marihuana powinna zostać zalegalizowana.

Ta zmiana w postrzeganiu konopi ostatecznie objawia się w zmianach legislacyjnych. Nie tylko organy regulacyjne spełniają żądania opinii publicznej, ale legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych w USA odbywa się w znacznie szybszym tempie niż oczekiwano.

Susz CBD Pineapple - 4.72% CBD

Massachusetts jest najlepszym przykładem tego ewoluującego wzorca. Stan zalegalizował marihuanę medyczną w 2012 roku, a zaledwie cztery lata później w 2016 roku zalegalizowało używanie marihuany przez dorosłych. Dla porównania, Kalifornii ta zmiana zajęła 22 lata.

W Stanach Zjednoczonych obserwujemy szybkie przejście z legalizacji marihuany do celów medycznych do legalizacji do celów rekreacyjnych. W nadchodzących wyborach w New Jersey, Arizonie, Montanie i Południowej Dakocie obywatele będą głosować nad legalizacją do celów rekreacyjnych. Południowa Dakota będzie również głosować w sprawie marihuany medycznej.

Chociaż te trendy mają oczywiście mnóstwo zalet, będą też wiązać się z wyzwaniami. Na przykład, im szybciej państwo zalegalizuje rekreacyjne używanie konopi, tym szybciej firmy będą musiały sprostać zapotrzebowaniu na dostawy. Problemy z zaopatrzeniem mogliśmy już obserwować z Kanadzie, Urugwaju i kilku stanach, które zalegalizowały rekreacyjne używanie konopi indyjskich.

Prawodawcy mają na oku coś, co może być po prostu „Zieloną Gorączką Złota”. Stany takie jak Illinois zebrały 52 miliony dolarów wpływów z podatków w pierwszych sześciu miesiącach po legalizacji marihuany dla dorosłych, co daje im wiele możliwości poprawy społeczności i infrastruktury.

Opublikowany

dnia

2 komentarze
Subskrybuj temat
Powiadom o
guest
2 Comments
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krwiopijca
Krwiopijca
3 miesięcy temu

Nie dla nas kwitnie ananas.

Marek
Marek
2 miesięcy temu
Reply to  Krwiopijca

Trzeba wierzyc

Popularne