- Reklama -
Banner

Czy chcesz czuć się bardziej autentycznie? Spróbuj mikrodawkowania psychodelików

Mikrodawkowanie psychodelików, zgodnie z ostatnim badaniem opublikowanym w maju w czasopiśmie Nordic Studies on Alcohol and Drugs, może pomóc w osiągnięciu prawdziwego, autentycznego ja.

Skoncentrowane badanie na autentyczności

Badanie to skupiało się na związku pomiędzy autentycznością stanu – doświadczenia bycia prawdziwym w danym momencie – a mikrodawkowaniem psychodelików, praktyką polegającą na wielokrotnym spożywaniu bardzo małych dawek psychodelików, które nie osiągają progu zmiany percepcji.

Wpływ na autentyczność

Autorzy badania sugerują, że mikrodawkowanie psychodelików może zwiększyć autentyczność stanu poprzez wpływ na nastrój ludzi, liczbę aktywności i ich satysfakcję z nimi. W badaniu uczestniczyło 18 osób mikrodawkujących w Holandii, które przez okres 1 miesiąca dokonywały łącznie 192 samoocen.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Wyniki badania

Ostatecznie autorzy badania dowiedli, że “w dniu mikrodawkowania i następnym dniu autentyczność stanu była znacznie wyższa“, a “liczba aktywności i zadowolenie z nich były wyższe w dniu mikrodawkowania, podczas gdy następnego dnia tylko liczba aktywności była wyższa.” Według autorów zarówno “liczba aktywności, jak i zadowolenie z nimi były pozytywnie związane z autentycznością stanu.

Wnioski z badania

W naszym badaniu udało nam się znaleźć dowody na to, że praktyka mikrodawkowania jest związana z wyższymi ocenami autentyczności stanu i że działa tu prawdopodobnie mechanizm behawioralny. Nasze badanie otwiera drzwi do nowego obszaru badań, ponieważ sugerujemy, że poczucie autentyczności i autentyczne zachowanie mogą odgrywać kluczową rolę w wyjaśnieniu pozytywnych efektów mikrodawkowania na zdrowie i dobre samopoczucie, o których informują obecne badania” – napisali autorzy analizy.

Mikrodawkowanie – Moda Współczesności

Mikrodawkowanie stało się modą w dzisiejszych czasach, zarówno wśród milenialsów i generacji Z, jak i wśród elity Doliny Krzemowej.

Badania opublikowane zeszłego lata dostarczyły dowodów na to, że mikrodawkowanie grzybów psylocybinowych pozytywnie wpływa na nastrój i ogólne zdrowie psychiczne.

Autorzy tych badań zaobserwowali “małą do średniej poprawy nastroju i zdrowia psychicznego, które były generalnie zgodne bez względu na płeć, wiek i obecność problemów zdrowia psychicznego […] poprawy w wydajności psychomotorycznej, które były specyficzne dla osób starszych.”

Uwagi odnośnie badania autentyczności

Badacze zaangażowani w badanie autentyczności uznali, że istnieją “ograniczenia” w ich analizie, wśród nich “obawy dotyczące potencjalnych efektów placebo, które nie mogą być wyeliminowane na podstawie tych danych” i “zmienność dawek i reżimów mikrodawkowania, co czyni niemożliwym rozróżnienie między rzeczywistymi efektami leku a efektami placebo.”

Badanie w naturalnym środowisku

Chociaż rzeczywiste efekty leku są niewątpliwie istotne dla naszego zrozumienia mikrodawkowania, nasze badanie przyjmuje inne podejście. Nasze badanie ma na celu uchwycenie efektów mikrodawkowania w naturalnym środowisku, gdzie oczekiwane są zmienne czynniki, takie jak dawka i reżim. To podejście zwiększa zewnętrzną ważność wyników, odzwierciedlając warunki rzeczywistego świata, w których osoby mogą mieć różne praktyki, wrażliwość na substancje i cele mikrodawkowania” – napisali badacze.

Dodatkowo, projekt naszej kolekcji danych ujmuje efekty praktyki mikrodawkowania w naturalnym środowisku. To podejście uwzględnia nieuniknioną zmienność reżimów i dawek, jednocześnie zapewniając zrozumienie mikrodawkowania wśród uczestników. Nasze badanie stanowi pozytywny przykład zastosowania metod próbkowania doświadczeń przy użyciu aplikacji telefonicznej i zachęca badaczy do dalszego badania tej metodologii.” – dodali.

Ostatecznie mikrodawkowanie psychodelików wydaje się mieć potencjał, aby pomóc ludziom w osiągnięciu stanu autentycznego, co może przyczynić się do poprawy zdrowia i samopoczucia, choć dalsze badania są nadal potrzebne, aby dokładniej zrozumieć ten fenomen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować