Dołącz do nas

Badania

Coraz więcej osób powyżej 50 roku życia używa marihuany

Nowe badanie opublikowane w czasopiśmie Drug and Alcohol Dependence w czwartek pokazało, że starsi Amerykanie coraz częściej sięgają po marihuanę, szczególnie do celów medycznych.

Jak duży jest trend? Dwukrotnie więcej dorosłych w wieku 50-64 (dziewięć procent) i około siedem razy więcej dorosłych w wieku 65 lat i starszych (trzy procent) zgłosiło używanie marihuany w ciągu ostatniego roku, w porównaniu z dekadą wcześniej.

Naukowcy z New York University Medical School i NYU Rory Meyers College of Nursing zbadali, w jaki sposób pokolenie wyżu demograficznego używa marihuany w erze legalizacji, opierając się na wcześniejszych badaniach wykazujących znaczny wzrost konsumpcji wśród osób w średnim i starszym wieku.

Korzystając z danych z National Survey on Drug Use and Health w latach 2015-2016, zespół odkrył więcej dowodów na to, że pokolenie wyżu demograficznego coraz częściej używa marihuany. Przeanalizowali odpowiedzi ankietowe ponad 17 600 osób dorosłych w wieku powyżej 50 lat.

“Pokolenie wyżu demograficznego dorastało w okresie znaczących zmian kulturowych, w tym gwałtownego wzrostu popularności marihuany w latach 60. i 70.”, powiedział Benjamin Han, główny autor badań.

“Jesteśmy teraz w nowej erze zmian postaw wobec marihuany, a wraz ze zmniejszoną stygmatyzacją i zwiększonym dostępem, wydaje się, że pokolenie wyżu demograficznego – z których wielu ma wcześniejsze doświadczenia w paleniu marihuany – coraz częściej jej używa.” – dodał Benjamin Han.

Starsi coraz częściej używają marihuany, a młodzież coraz rzadziej

W tym samym czasie, gdy starsi Amerykanie częściej staja się konsumentami konopi, konsumpcja wśród młodzieży spada, według ostatnich badań. Na przykład ankieta opublikowana w zeszłym miesiącu wykazała znaczące spadki spożycia marihuany wśród uczniów gimnazjów i liceów w Kalifornii, nawet po pełnym zalegalizowaniu marihuany.

Dotyczy to również innych stanów, takich jak Kolorado, które również zalegalizowało marihuanę do celów rekreacyjnych, jak wynika z sondażu finansowanego przez rząd federalny w 2017 roku.

“Nie zaobserwowaliśmy dużego wzrostu konsumpcji”, powiedział w kwietniu gubernator Kolorado John Hickenlooper. “Jedyny wzrost konsumpcji występuje wśród seniorów lub wśród osób z pokolenia wyżu demograficznego, którzy używają jej by zasypiać lub na bóle stawów, a coraz większa liczba starszych osób zauważa, że marihuana jest lepszym rozwiązaniem na ból niż opioidy czy inne środki.”

Kwiaty konopi CBD
Reklama
Susz CBD

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne