- Reklama -
Banner

Legalizacja marihuany w Kolorado nie zwiększyła jej zużycia wśród młodzieży

Najnowsze wyniki badań pokazują, że legalizacja marihuany nie doprowadziła do zwiększenia konsumpcji konopi indyjskich wśród młodzieży.

“Nasze wyniki sugerują, że używanie marihuany przez nastolatków może nie wzrosnąć po rozpoczęciu sprzedaży detalicznej marihuany, co wydaje się wiarygodne, ponieważ nie mogą legalnie uzyskać dostępu do marihuany z rynku detalicznego”, czytamy w podsumowaniu badań opublikowanych w czasopiśmie Prevention Research w ubiegłym tygodniu.

“Ogólnie rzecz biorąc, nie stwierdziliśmy znaczącej zmiany w używaniu marihuany przez nastolatków tuż przed i po wprowadzeniu marihuany do celów rekreacyjnych w Kolorado”

Naukowcy z University of Colorado, New York University, Johns Hopkins University i Colorado Department of Public Health and Environment połączyli siły, aby porównać dane z badań nad używaniem marihuany wśród młodzieży od jesieni 2013 r., Czyli tuż przed rozpoczęciem legalnej sprzedaży marihuany, do jesieni 2015 r.

Częstotliwość korzystania i konsumpcji w szkole uległa zmniejszeniu

Oprócz “braku znaczącego wpływu na zmianę w konsumpcji ogólnej lub w ostatnich 30-dniach”, wyniki pokazały również, że nastolatki, które używały konopi indyjskich w ciągu ostatniego miesiąca, robiły to rzadziej, a samo używanie marihuany w szkole również spadło.

Inną znaczącą zmianą w badaniu, którą zidentyfikowano, był spadek postrzeganych szkód związanych z używaniem konopi indyjskich, ale nie towarzyszyło temu zwiększenie postrzeganej łatwości dostępu do marihuany lub jakichkolwiek zmian w postrzeganej bezprawności lub dezaprobaty rodziców.

Ustalenia te wzmacniają pozycję zwolenników legalizacji, którzy od dawna argumentowali, że zakończenie zakazu dla dorosłych i zezwolenie im na kupowanie marihuany w regulowanych sklepach, które sprawdzają wiek swoich klientów, nie spowoduje, że więcej młodych ludzi będzie używać konopi indyjskich.

“Nie zauważyliśmy znaczącego efektu związanego z wprowadzeniem legalnej sprzedaży marihuany rekreacyjnej dorosłym w Kolorado, a częstością używania wśród młodzieży”.

Posiadanie marihuany i uprawa domowa stały się legalne w Kolorado wkrótce po tym, jak wyborcy zagłosowali za legalizacją pod koniec 2012 roku. Legalna sprzedaż detaliczna rozpoczęła się 1 stycznia 2014 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować