- Reklama -
Banner

Kalifornia: Legalizacja marihuany nie zwiększyła jej wykorzystania wśród młodzieży

Korzystanie z marihuany wśród uczniów gimnazjów i liceów spada we wszystkich poziomach wiekowych w Kalifornii, zgodnie z pierwszym badaniem konsumpcji marihuany wśród nastolatków.

Wyniki przeprowadzone przez Biennial State California Healthy Kids Survey są zgodne z danymi z innych stanów, które zalegalizowały marihuanę, gdzie uczniowie również zgłaszali spadek lub  płaski wskaźnik używania konopi po legalizacji.

“Przynajmniej jednokrotne używanie marihuany było zgłaszane przez 4%, 17% i 32% uczniów w odpowiednio w 7, 9 i 11 klasie. Jest to spadek o 4 punkty w 7 klasie i 6 punktów w 9 i 11 klasie”, stwierdzili autorzy badania.

Wskaźniki spożycia alkoholu i innych narkotyków utrzymują tendencję spadkową od co najmniej 2011 roku. Legalizacja marihuany w 2016 r. nie przeszkodziła w tym spadku, podobnie jak wzrost rynku medycznej marihuany w latach poprzednich.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Rodzice i rówieśnicy zniechęcają do używania marihuany

Nastolatki wskazały w badaniu, że połączenie dezaprobaty ze strony rówieśników i rodziców zniechęca ich do używania konopi indyjskich, a spadająca liczba konsumentów marihuany w 7 i 9 klasie wskazuje, że zdecydowanie nie pochwalają oni palenia marihuany.

Wyniki ankiety obejmują dane zebrane między 2015 r., zanim 57 procent wyborców z Kalifornii zatwierdziło ustawę 64, która zalegalizowała marihuanę dla dorosłych w listopadzie 2016 r.

Wpływ legalizacji na spożycie wśród młodzieży

Chociaż komercyjna sprzedaż konopi indyjskich od lat jest szeroko rozpowszechniona w Kalifornii, nowe badanie nie uwzględnia potencjalnego wpływu legalnego rynku rekreacyjnego, który rozpoczął się 1 stycznia tego roku.

“Sposób w jaki legalizacja marihuany w Kalifornii wpłynęła na tendencję spadkową wśród młodzieży, zasługuje na uwagę”, napisali autorzy badania.

“Kolejne dwuletnie badanie będzie szczególnie interesujące, aby rzucić światło na to, czy zmiana przepisów dotyczących marihuany wpływa na te wyniki.”

Wydaje się, że badanie to przeczy teoriom zwolenników zakazu marihuany, którzy twierdzą, że legalizacja nie zniechęci młodych ludzi do spożywania konopi indyjskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować