- Reklama -
Banner

Chiny po cichu stają się konopnym supermocarstwem

Rolnicy, naukowcy i rząd w Chinach po cichu rewolucjonizują przemysł konopi i to z niewiarygodnym postępem. Chociaż posiadanie marihuany w Chinach grozi nawet karą śmierci, to zdaniem National Bureau of Statistics, to w Chinach uprawia się około 50% wszystkich upraw konopi na świecie.

W prowincjach, w których uprawa konopi jest legalna, plantatorzy zakładają fabryki włókiennicze w celu produkcji wysokiej jakości tkanin z konopi. Liście konopi sprzedawane są do przemysłu farmaceutycznego, a nasiona producentom żywności do produkcji różnych przekąsek, olejów i napojów.

Dla wielu rolników w Chinach konopie przynoszą zysk około 1500$ na hektar, co jest znacznie bardziej opłacalne niż tradycyjne uprawy, takie jak soja, które szacuje się na około 124$ na hektar.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W ostatnich dziesięcioleciach naukowcy z Chin opracowali wiele różnych odmian hybrydowych, które mogą być uprawiane w różnych klimatach. Są to szczepy, które mogą rosnąć w warunkach arktycznych na północy i subtropikalnych na południowych regionach Chin.

Należy zauważyć, że konopie były uprawiane w Chinach od tysięcy lat. W grobowcach odkrywano tkaniny z konopi, które miały ponad 3000 lat, a włókna konopi są uważane za podstawę dla najwcześniejszych form papieru.

Po tym, jak kraj stał się Republiką Ludową pod koniec lat czterdziestych XX wieku, rząd komunistyczny sklasyfikował konopie jako nielegalny narkotyk, za którego uprawę i posiadanie grożą surowe wyroki.

Badanie nad konopiami stały się ważnym aspektem pod koniec lat 70. XX wieku. Wojsko chciało stworzyć tkaninę, która mogłaby utrzymać czystość i suchość w wilgotnym, Wietnamskim klimacie.

Według danych z World Intellectual Property Organization, ponad połowa światowych patentów na konopie znajduje się w Chinach, a jest ich ponad 600.

“Ponieważ konopie w zachodniej medycynie stają się coraz bardziej akceptowalne, to dominacja chińskich patentów sugeruje, że nauki farmaceutyczne w Chinach rozwijają się bardzo szybko, przewyższając zachodnie możliwości” – powiedział dr Luc Duchesne, kanadyjski biznesmen i biochemik.

Chociaż Chiny nie pokazują swojej przewagi związanej z konopiami, to oczywiste jest, że mają one spore znaczenie dla kraju. W obliczu globalnych reform związanych z konopiami, Chiny mogą stać się ważnym graczem, który będzie miał wpływ na globalne zmiany legislacyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować