Dołącz do nas

Poradnik

Bubbler do palenia – czym jest i jak go używać?

Bubbler do palenia marihuany

Akcesoria do palenia marihuany, takie jak bongo, bubblery i inne rodzaje sprzętów zapewniających filtrację wodną, umożliwiają użytkownikom rekreacyjnym eksperymentowanie z nowymi sposobami palenia marihuany, które odpowiadają ich potrzebom.

Bubbler to sprzęt, który w ostatnim czasie zyskał sporą popularność. Łączy w sobie mobilność i łatwość użycia zwykłej lufki z zaletami palenia z bonga. Bubblery często stają się podstawowym sprzętem do palenia dla użytkowników rekreacyjnych, którzy lubią filtrację wodną, ale niekoniecznie chcą nosić bongo w plecaku.

Wstęp do bubblera

Bubblery są podobne do bongów, ponieważ oba są rodzajem fajki wodnej. W rzeczywistości bubbler jest jakby skrzyżowaniem tradycyjnej lufki i zwykłej fajki wodnej. Wykorzystuje zarówno cybuch, jak i wodny system filtrowania dymu, dzięki któremu uzyskujemy gładką chmurę.

Jednak pod względem kształtu i wielkości, bubblery zazwyczaj bardziej przypomina lufkę. Są one zdecydowanie mniejsze i trudniej je wyczyścić, ale są zdecydowanie bardziej mobilne. Bubblera trudno wyczyścić, ponieważ nie da się go rozebrać na części pierwsze – do tego celu polecam zmywarkę lub kostki do zmywarki.

Anatomia Bubblera

Bubblery zwykle mają ustnik, cybuch, a czasem otwór turbo, tak jak zwykłe bongo. Trzon wokół cybucha jest przeznaczony do przechowywania niewielkiej ilości wody, która filtruje i chłodzi dym przed jego wdychaniem. Dalsza część przy ustniku umożliwia skumulowanie niewielkiej ilości przefiltrowanego dymu.

Bubbler do palenia - anatomia

Jak korzystać z bubblera?

Używanie bubblera jest proste. Zacznij od napełnienia komory wodą zimną wodą (im zimniejsza, tym chmura będzie bardziej delikatna). Następnie skrusz trochę suszu i umieść go w cybuchu. Jeśli twój bubbler ma dziurkę turbo, to oczywiście zakryj ją palcem.

Susz CBD Cannabis Light

Teraz podpal susz (zacznij od obrzeży, aby całość nie spaliła się zbyt szybko), skumuluj trochę dymu w komorze i puść dziurkę turbo. Proste?

Poznaj Cannabis Light
Susz CBD

Zalety bubblera

Istnieją pewne wyraźne zalety używania bubblera. Po pierwsze, jeśli lubisz palić z bonga, bubbler będzie idealną alternatywą dla bonga, którego nie da się zabrać wszędzie. Łączy w sobie wygodę i łatwość używania zwykłej szklanej lufki z filtracją wodną. Bubblery są lekkie, trwałe i łatwe w obsłudze, zwłaszcza dla początkujących palaczy, jednak doświadczeni konsumenci z pewnością docenią funkcjonalność bonga w rozmiarze lufki.

Wady bubblera

Prawdopodobnie największym minusem używania bubblerów jest to, że nie można ich czyścić tak łatwo i dokładnie jak bonga. Wynika to głównie z faktu, że są one wykonane z jednego kawałka szkła, którego nie można rozebrać, więc należy je czyścić regularnie.

Bubblery nie są również podatne na modyfikację, jak w przypadku bonga. Użytkownicy bonga mają ten luksus, że mogą dokupić osobny cybuch lub zewnętrzny perkolator, czego nie można zrobić w przypadku bubblerów.

Wreszcie, Bubblery mają mniejsze cybuchy, więc świetnie nadają się do szybkiej konsumpcji w podróży lub w plenerze, ale nie jest to dobry wybór, jeśli w grę wchodzi kilka osób.

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Polecamy

Reklama

Popularne