Dołącz do nas

Kryminalne

Brzescy policjanci odkryli plantację marihuany w lesie – 700 roślin i 10kg suszu

Brzescy funkcjonariusze policji odkryli dużą plantację marihuany w kompleksie leśnym, położonym na terenie gminy Borzęcin. Funkcjonariusze znaleźli ponad 700 roślin i 10 kilogramów gotowego suszu. Do tej sprawy zatrzymali już dwóch mieszkańców powiatu tarnowskiego.

fot. brzesko.policja.gov.pl

W samym środku lasu na terenie gminy Borzęcin, brzescy kryminalni odkryli specjalnie przygotowane miejsce do uprawy konopi. Funkcjonariusze znaleźli około 700 roślin sięgających 1,5 metra, specjalny sprzęt i nawozy.

fot. brzesko.policja.gov.pl

Przy plantacji rozłożone były materiałowe suszarki, na których suszyło się 10 kilogramów suszu. W lesie znajdował się również sprzęt do podlewania, nawozy i boostery kwitnienia. Policjanci szacują, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonego suszu i roślin mogła wynieść nawet 3 miliony złotych.

W celu zatrzymania właścicieli plantacji, policjanci zaplanowali akcję. Kiedy dwóch mężczyzn w wieku 26 i 31 przyszło doglądnąć plantacji, byli zaskoczeni obecnością policjantów w lesie.

fot. brzesko.policja.gov.pl

Jeszcze tego samego dnia zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Brzesku, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące przestępstwa uprawy konopi innych niż włókniste o znacznej ilości.  Za to przestępstwo grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

fot. brzesko.policja.gov.pl

W sobotę decyzją sądu wobec podejrzanych  zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

fot. brzesko.policja.gov.pl

2 komentarze

2
Skomentuj artykuł!

avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na komentarze
0 Obserwujących
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najgorętsze komentarze
  Subskrybuj temat  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PsyPedauy
Gość
PsyPedauy

Policyjne KURWY! ;]

Zawiasy za plantacje
Gość
Zawiasy za plantacje

Kurwy

Polecamy

Reklama

Fakty Konopne TV

Reklama
Reklama

Popularne