- Reklama -
Banner

Miliarder, który zbił fortunę na gumach do żucia, inwestuje w marihuanę

Właściciel firmy Wrigley, która zarobiła fortunę na gumie do żucia, przenosi się do branży legalnej marihuany.

William Wrigley Jr. II, przeprowadził 65-milionową rundę inwestycyjną dla Surterra Wellness, firmy z medyczną marihuaną w Gruzji z licencjami na działalność na Florydzie i w Teksasie. Jak podaje Surterra, finansowanie przyniesie firmie aż 100 milionów dolarów.

54-letni Wrigley, który opuścił branżę gum i słodyczy, wspiera firmy poprzez swoją firmę inwestycyjną z siedzibą w West Palm Beach na Florydzie. Po początkowej inwestycji w Surterra we wrześniu. Wrigley zwiększa swój udział i przejmuje rolę prezesa. Surterra to jego pierwsza bezpośrednia inwestycja w przemysł marihuany.

Wrigley inwestuje w medyczną marihuanę

Wrigley, znany jako Beau, powiedział, że wszedł do branży głównie ze względu na medyczne korzyści marihuany. Powiedział, że wykorzystuje doświadczenie w dystrybucji produktów i budowaniu marki, aby napędzać wzrost w firmie Surterra. Firma produkująca konopie indyjskie prowadzi 10 klinik medycznych na Florydzie, w tym jedną w Miami Beach, i ma licencję na działalność na rodzącym się rynku w Teksasie.

“Kiedy zrozumiałem ogromne korzyści, to naprawdę zmieniło moje zdanie na temat tej branży”, powiedział Wrigley w wywiadzie.

Wrigley myśli o branży rekreacyjnej

Wrigley, miliarder, którego pradziadek założył Wrigley Co. w 1891 roku, nie zainwestował jeszcze w rozwijający się rynek marihuany rekreacyjnej, który niedawno trafił na Wschodnie Wybrzeże w Massachusetts. Ale przygląda się uważnie tej branży, ponieważ coraz więcej państw i stanów chce zarobić na legalnej sprzedaży marihuany dla dorosłych, która wciąż jest uznawana za nielegalną przez rząd federalny.

Wrigley powiedział, że rząd federalny prawdopodobnie podejmie więcej kroków w celu zliberalizowania przepisów. Do tej pory federalny zakaz w USA uniemożliwiał głównie bankom i dużym inwestorom udział w hossie na rynku konopi indyjskich.

Wrigley powiedział, że Surterra planuje wziąć udział w rynku rekreacyjnym, którego wartość w tym roku ma wzrosnąć powyżej 5 miliardów dolarów. Obecnie dziewięć stanów zalegalizowało sprzedaż i konsumpcję marihuany przez osoby dorosłe. Jeśli wziąć pod uwagę sprzedaż medyczną, rynek USA osiągnie w tym roku 11 miliardów dolarów, wynika z raportu Arcview Market Research i BDS Analytics.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.

Mogą Cię zainteresować