- Reklama -
Banner

British Medical Journal: Narkotyki powinny być legalizowane, regulowane i opodatkowane

British Medical Journal (BMJ) opublikował dokument wyjaśniający, dlaczego “popiera starania, aby zalegalizować, uregulować i opodatkować sprzedaż narkotyków do celów rekreacyjnych i leczniczych.” British Medical Journal to brytyjskie czasopismo medyczne, wydawane od 1840 roku.

“Wojna z narkotykami kosztuje każdego brytyjskiego podatnika szacunkowo 400 funtów rocznie”, stwierdza BMJ.

“Wielka Brytania jest obecnie największym na świecie eksporterem legalnej marihuany, ale rekreacyjne i lecznicze wykorzystywanie jest nielegalne. Szkocja ma najwyższy wskaźnik zgonów związanych z narkotykami w Unii Europejskiej, dwukrotnie wyższy niż 10 lat temu. Światowy handel nielegalnymi narkotykami jest wart 236 mld funtów rocznie, ale pieniądze te napędzają zorganizowaną przestępczość. Dlaczego nie miałby one finansować usług publicznych? ”

Bezskuteczna walka z narkotykami

Według BMJ “Coraz więcej krajów podejmuje bardziej nowoczesną drogę, […] W Portugalii, gdzie posiadanie narkotyków zostało zdekryminalizowane, konsumpcja nie wzrosła, ale liczba zgonów związana z narkotykami znacznie spadła. W Holandii, USA, a obecnie w Kanadzie, regulowane rynki sprzedaży legalnej marihuany generują znaczne wpływy z podatków”.

Tymczasem w Wielkiej Brytanii “ogromne sumy są wydawane na ściganie osób i na próżno próbujemy walczyć z przypływem narkotyków do miast.”

BMJ zauważa, że “pieniądze można by zamiast tego wydać na kontrolę jakości narkotyków, edukację, leczenie osób zażywających narkotyki oraz ochronę dzieci. Dochody mogą zostać przekierowane z rąk gangów przestępczych do kasy państwa. ”

Legalizacja narkotyków, a zdrowie publiczne

“Kiedy funkcjonariusze organów ścigania wzywają do zalegalizowania narkotyków, musimy ich słuchać. Tak samo, gdy mówią to lekarze. W zeszłym miesiącu Royal College of Physicians podjęło ważny krok na rzecz dekryminalizacji, dołączającej do BMA, Faculty of Public Health i Royal Society of Public Health we wspieraniu reformy polityki narkotykowej.”

BMJ wskazuje dalej: “Nie chodzi o to, czy uważasz, że narkotyki są dobre czy złe. Jest to stanowisko oparte na dowodach, całkowicie zgodne z podejściem zdrowia publicznego. ”

Grupa podsumowuje wypowiedź stwierdzając, że “BMJ jest mocno zaangażowane w działania zmierzające do zalegalizowania, uregulowania i opodatkowania sprzedaży narkotyków do celów rekreacyjnych i leczniczych. Jest to kwestia, w której lekarze mogą i powinni słuchać swojego głosu. ”

British Medical Journal po raz pierwszy wezwał do legalizacji narkotyków, a lekarze poparli to stanowisko w listopadzie 2016 r. w artykule zatytułowanym “Wojna z narkotykami nie powiodła się: lekarze powinni kierować apele o reformę polityki narkotykowej“.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować