- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Farmerzy z Oregonu mają nadwyżkę 500 ton marihuany, z którą nie wiedzą co zrobić

Nigdy nie było lepszego czasu na zakup marihuany w stanie Oregon, albo gorszego czasu, aby zostać hodowcą konopi lub właścicielem sklepu z legalną trawkę. W całym stanie Oregon sklepy obniżyły ceny zioła o połowę do 700 dolarów za 450g, czyli około 4-5 dolarów za gram, aby pozbyć się nadwyżek.

Nadwyżka marihuany w stanie Oregon
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

W ubiegłym roku hodowcy z Oregonu wyprodukowali ponad 500 ton marihuany, czyli trzy razy więcej, niż zdołali skonsumować klienci. W rezultacie osoby, które zainwestowały 250.000 w farmę marihuany, oczekując zwrotu w wysokości 1500$ za funt (453g), musiały sprzedać swoje zapasy na aukcji, a kupujący proponowali cenę 100 dolarów za funt.

Aby pozbyć się nadwyżki 500 ton konopi indyjskich, która obecnie zalega w magazynach i sklepach w całym stanie, 4 142 776 obywateli Oregonu musiałoby spożyć 120,69g marihuany.

Po raz pierwszy od momentu legalizacji trawki w stanie Oregon, ceny legalnych konopi spadły z kilkunastu dolarów za gram w 2015 roku do 4 dolarów w 2018 roku. Gram legalnej marihuany kosztuje więc mniej niż lampka wina.

sprzedaz marihuany oregon

- Reklama - Cannabis Light logo

Hodowcy stoją teraz przed sporym wyzwaniem. Nie mogą ogłosić bankructwa, ponieważ na poziomie federalnym marihuana wciąż jest nielegalna. Niektórzy sprzedają swoje farmy inwestorom spoza stanu Oregon, a inni sprzedają susz na czarnym rynku lub nielegalnie eksportują go do innych stanów. Wielu z nich twierdzi, że legalizacja na poziomie federalnym rozwiązałaby ten problem, ponieważ mogliby eksportować marihuanę do stanów, w którym towaru brakuje.

Eksperci twierdzą, że szansą na uratowanie niewielkich farm jest ograniczenie licencji na uprawy. Obecnie w stanie Oregon jest 963 licencjonowanych hodowców konopi do celów rekreacyjnych, a kolejne 910 czeka na zatwierdzenie przez Oregon Liquor Control Commission.

2 KOMENTARZE
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -