Dołącz do nas

Przemysł

Oto, ile zarabiają poszczególne stany na legalnej sprzedaży marihuany

Kanadyjska prowincja Prince Edward Island zgarnia 150,000$ w pierwszym dniu legalnej sprzedaży marihuany

1 stycznia 2018 r. największy i najbardziej zaludniony stan w USA – Kalifornia – zalegalizował używanie marihuany do celów rekreacyjnych. Chociaż nie jest to pierwszy stan, który zalegalizował marihuanę, to działania Kalifornii są kamieniem milowym dla branży konopi indyjskich i ogólnie dla amerykańskiego prawodawstwa dotyczącego stosowania konopi.

Równie ważne jest to, że legalizacja marihuany wiąże się z dużymi podatkami: 15% podatku od wszystkich (rekreacyjnych i medycznych) produktów z konopi indyjskich oraz dodatkowe lokalnych podatki i opłaty.

Legalizacja marihuany otworzyła drzwi do ogromnego, nowego źródła dochodów dla całych Stanów Zjednoczonych. Kliknij w obrazek poniżej, aby zobaczyć przychody jednej z najszybciej rozwijających się branż.

źródło: Forbes

Stany z legalną marihuaną medyczną i rekreacyjną

Minęło ponad 20 lat odkąd Kalifornia stała się pierwszym stanem, w którym medyczna marihuana stała się legalna. Ustawa 215 z 1996 r., została przegłosowana przez mieszkańców podczas wyborów w listopadzie tamtego roku, a w kwestii legalizacji mieszkańcy Kalifornii oddali 5 389 915 głosów “tak” i 4 301 960 głosów “nie”. Teraz w 2018 roku już ponad połowa stanów zezwala na medyczne używanie marihuany. Poniżej przedstawiamy tabelę, która pokazuje zarobki ze sprzedaży konopi do celów leczniczych:

Arizona$406.7 milionówMinnesota$9.6 milionów
Connecticut$50 milionówMontana$31.8 milionów
Delaware$7.1 milionówNew Hampshire$7.2 milionów
Florida$17.4 milionówNew Jersey$37 milionów
Hawaii$17.2 milionówNew Mexico$54.2 milionów
Illinois$91.1 milionówNew York$40.9 milionów
Michigan$633 milionówRhode Island$60.2 milionów

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować
Subskrybuj temat
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Popularne