Dołącz do nas

Medyczna Marihuana

Badania: Kofeina wzmacnia efekty palenia marihuany

Podczas badania, którego celem było zbadanie interakcji konopi z innymi używkami, naukowcy odkryli, dlaczego picie kawy i palenie marihuany idą ze sobą w parze. Kofeina wzmacnia efekty THC, co potencjalnie czyni haj bardziej przyjemnym.

Aby lepiej zrozumieć jak substancja wpływa na mózg, naukowcy czasem badają interakcję pomiędzy dwoma używkami. Tym razem, naukowcy dali małpie Saimiri możliwość uzyskania haju poprzez pociągnięcie dźwigni, które powodowało dożylne dostarczenie dawki THC.

Po wykonaniu wielu testów i prób naukowcy dowiedli, że kofeina pozwala palić mniej, jednocześnie osiągając ten sam efekt, ale kofeina powoduje też, że trudniej rzucić jedno lub drugie, jeśli konsumujesz kawę i marihuanę.Z drugiej strony, bardzo małe dawki kofeiny, teoretycznie mogą pomóc w rzuceniu palenia trawki.

Susz CBD Sklep

Chociaż badania te mogą być ważną wskazówką na temat wpływu endokannabinoidów na mózg, to nie dowodzą one żadnych negatywnych skutków, oprócz łagodnych problemów z pamięcią krótkotrwałą, o której już wszyscy wiedzą.

 

Zamów legalnego jointa CBD
na www.CannabisLight.pl

Zamów legalnego jointa CBD
na www.CannabisLight.pl


Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne