- Reklama -
Banner

Badania: Kofeina wzmacnia efekty palenia marihuany

Podczas badania, którego celem było zbadanie interakcji konopi z innymi używkami, naukowcy odkryli, dlaczego picie kawy i palenie marihuany idą ze sobą w parze. Kofeina wzmacnia efekty THC, co potencjalnie czyni haj bardziej przyjemnym.

Aby lepiej zrozumieć jak substancja wpływa na mózg, naukowcy czasem badają interakcję pomiędzy dwoma używkami. Tym razem, naukowcy dali małpie Saimiri możliwość uzyskania haju poprzez pociągnięcie dźwigni, które powodowało dożylne dostarczenie dawki THC.

Po wykonaniu wielu testów i prób naukowcy dowiedli, że kofeina pozwala palić mniej, jednocześnie osiągając ten sam efekt, ale kofeina powoduje też, że trudniej rzucić jedno lub drugie, jeśli konsumujesz kawę i marihuanę.Z drugiej strony, bardzo małe dawki kofeiny, teoretycznie mogą pomóc w rzuceniu palenia trawki.

Chociaż badania te mogą być ważną wskazówką na temat wpływu endokannabinoidów na mózg, to nie dowodzą one żadnych negatywnych skutków, oprócz łagodnych problemów z pamięcią krótkotrwałą, o której już wszyscy wiedzą.

 

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Vape Pen CBD Shadow Silver – Deep CBD

  279 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować