- Reklama - Nasiona marihuany Dutch Passion
Strona głównaAktualnościBadaniaBadania: Długotrwałe używanie marihuany nie ma wpływu na zdolności poznawcze związane z...

Badania: Długotrwałe używanie marihuany nie ma wpływu na zdolności poznawcze związane z wiekiem

Jednym z najczęstszych stereotypów dotyczących konopi indyjskich jest to, że długotrwałe używanie marihuany uszkadza mózg. Konsumenci marihuany od dziesięcioleci byli przedstawiani przez mainstreamowe media, telewizję i film jako mniej inteligentni niż wszyscy inni, a niski poziom inteligencji jest bezpośrednim skutkiem konsumpcji konopi. Zostało to wielokrotnie obalone przez badania naukowe.

Co gorsza, stereotyp ten był dalej utrwalany przez negatywną propagandę, którą przeciwnicy marihuany szerzyli przez wiele dziesięcioleci. Ten szkodliwy stereotyp wciąż istnieje w umysłach wielu ludzi. Na szczęście badania naukowe już niejednokrotnie obaliły tę tezę.

Reforma prawa związanego z konopiami indyjskimi i legalny przemysł konopi indyjskich rozprzestrzeniający się na całym świecie pokazują prawdy dotyczące konopi indyjskich i tych, którzy ją spożywają.

Konsumenci i pacjenci na całym świecie konsekwentnie łamią piętno dotyczące konopi i niszczą długo utrzymywane stereotypy. Faktem jest, że – wielu bardzo inteligentnych ludzi spożywa konopie – i prawdopodobnie tak było od czasu, gdy ludzie zaczęli spożywać konopie. Nauka pokazuje, że marihuana może być dobra dla ludzkiego mózgu lub przynajmniej nieszkodliwa, co odzwierciedlono w niedawnych badaniach przeprowadzonych w kraju, który od dziesięcioleci bada medyczne zastosowania i skutki używania konopi – w Izraelu.

Zdolności poznawcze u dorosłych

marihuana zdolnosci kognitywne

W ramach badania dotyczącego wpływu konopi indyjskich na mózg naukowcy z Izraela przeanalizowali zdolności poznawcze 63 osób. Wszyscy uczestnicy badania od dawna byli konsumentami medycznej marihuany i na potrzeby badania porównano ich z 62 osobami niebędącymi konopiami indyjskimi.

Wszyscy uczestnicy badania zgłaszali dolegliwości w postaci przewlekłego bólu, a średni wiek uczestników badania wynosił 61 lat. Uczestnicy badania zostali poddani różnym testom poznawczym, aby ocenić ich pamięć, czas reakcji i zdolność do przyswajania nowych informacji.

Funkcjonowanie mózgu w naturalny sposób pogarsza się z wiekiem, a niektórzy przeciwnicy konopi twierdzą, że marihuana może przyspieszyć proces starzenia. Jednak to nie to, co odkryli badacze.

Wnioski naukowców

wplyw marihuany na mozg

Badacze stwierdzili „brak istotnych różnic w funkcjach poznawczych” między grupą konsumentów konopi indyjskich a grupą osób niebędących konsumentami.

„W grupie osób z bólem neuropatycznym nie znaleziono znaczących różnic w sprawności poznawczej między pacjentami używającymi konopi, a tymi, którzy ich nie stosują. Dowody na brak związku były stabilne.” – podsumowali autorzy badania.

„Ponadto nie wykryto żadnych znaczących powiązań różnych aspektów wzorców stosowania medycznych konopi, w tym stężenia THC / CBD, częstotliwości i długości stosowania, dawkowania i długości abstynencji ze zdolnościami poznawczymi. Co więcej, zarówno pacjenci z licencją na używanie medycznych konopi, jak i bez licencji uzyskali wyniki stosunkowo podobne do wyników populacji bez przewlekłego bólu ”- stwierdzili naukowcy.

Autorzy stwierdzili również, że “większa akceptacja dla konopi indyjskich, oprócz wydłużenia średniej długości życia, spowoduje wzrost liczby osób w średnim i starszym wieku, które używają konopi przez długi czas. Biorąc pod uwagę gromadzące się dowody wskazujące na skuteczność używania konopi indyjskich w wielu schorzeniach powszechnych u osób starszych, brak niekorzystnych skutków dla mózgu przy obecnej ilości osób w wieku powyżej 50 lat z przewlekłym bólem może przyczynić się do lepszej oceny ryzyka i korzyści leczenia konopiami w tej populacji. ”

3 KOMENTARZE

  1. Przeciez ziolo zwieksza IQ rowniez wymowa zdan sie poprawia ziolo leczy kocham zielone ale nie ogarniam czemu jest zakaz u nas ? To takie prymitywne i szkodzace …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama - VaporShop.pl

Najnowsze

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Mogą Cię zainteresować

Hiszpańskie badanie wykazało, że długotrwałe używanie konopi indyjskich nie ma negatywnego wpływu na zdrowie

Wyniki badania, w którym przeanalizowano dane od 600 000 mieszkańców Hiszpanii, którzy regularnie używają...

Większość Amerykanów planuje używać lub podarować marihuanę w Walentynki

Zapomnij o różach lub czekoladkach! Według nowego badania, większość dorosłych Amerykanów w wieku 21...

Długotrwałe palenie marihuany nie jest związane z zaburzeniami czynności płuc

Długotrwałe wdychanie dymu z konopi indyjskich nie wpływa na czynność płuc w taki sam...

Marihuana nie jest “narkotykiem przejściowym”, a legalizacja nie prowadzi do nadużywania innych substancji

W badaniu opublikowanym na początku tego miesiąca naukowcy z University of Colorado sprawdzili, czy...