- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Badania: Długotrwałe używanie marihuany nie ma wpływu na zdolności poznawcze związane z wiekiem

Jednym z najczęstszych stereotypów dotyczących konopi indyjskich jest to, że długotrwałe używanie marihuany uszkadza mózg. Konsumenci marihuany od dziesięcioleci byli przedstawiani przez mainstreamowe media, telewizję i film jako mniej inteligentni niż wszyscy inni, a niski poziom inteligencji jest bezpośrednim skutkiem konsumpcji konopi. Zostało to wielokrotnie obalone przez badania naukowe.

Długotrwałe używanie marihuany a zdolności poznawcze
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Co gorsza, stereotyp ten był dalej utrwalany przez negatywną propagandę, którą przeciwnicy marihuany szerzyli przez wiele dziesięcioleci. Ten szkodliwy stereotyp wciąż istnieje w umysłach wielu ludzi. Na szczęście badania naukowe już niejednokrotnie obaliły tę tezę.

Reforma prawa związanego z konopiami indyjskimi i legalny przemysł konopi indyjskich rozprzestrzeniający się na całym świecie pokazują prawdy dotyczące konopi indyjskich i tych, którzy ją spożywają.

Konsumenci i pacjenci na całym świecie konsekwentnie łamią piętno dotyczące konopi i niszczą długo utrzymywane stereotypy. Faktem jest, że – wielu bardzo inteligentnych ludzi spożywa konopie – i prawdopodobnie tak było od czasu, gdy ludzie zaczęli spożywać konopie. Nauka pokazuje, że marihuana może być dobra dla ludzkiego mózgu lub przynajmniej nieszkodliwa, co odzwierciedlono w niedawnych badaniach przeprowadzonych w kraju, który od dziesięcioleci bada medyczne zastosowania i skutki używania konopi – w Izraelu.

Zdolności poznawcze u dorosłych

marihuana zdolnosci kognitywne

W ramach badania dotyczącego wpływu konopi indyjskich na mózg naukowcy z Izraela przeanalizowali zdolności poznawcze 63 osób. Wszyscy uczestnicy badania od dawna byli konsumentami medycznej marihuany i na potrzeby badania porównano ich z 62 osobami niebędącymi konopiami indyjskimi.

- Reklama - Cannabis Light logo

Wszyscy uczestnicy badania zgłaszali dolegliwości w postaci przewlekłego bólu, a średni wiek uczestników badania wynosił 61 lat. Uczestnicy badania zostali poddani różnym testom poznawczym, aby ocenić ich pamięć, czas reakcji i zdolność do przyswajania nowych informacji.

Funkcjonowanie mózgu w naturalny sposób pogarsza się z wiekiem, a niektórzy przeciwnicy konopi twierdzą, że marihuana może przyspieszyć proces starzenia. Jednak to nie to, co odkryli badacze.

Wnioski naukowców

wplyw marihuany na mozg

Badacze stwierdzili „brak istotnych różnic w funkcjach poznawczych” między grupą konsumentów konopi indyjskich a grupą osób niebędących konsumentami.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

„W grupie osób z bólem neuropatycznym nie znaleziono znaczących różnic w sprawności poznawczej między pacjentami używającymi konopi, a tymi, którzy ich nie stosują. Dowody na brak związku były stabilne.” – podsumowali autorzy badania.

„Ponadto nie wykryto żadnych znaczących powiązań różnych aspektów wzorców stosowania medycznych konopi, w tym stężenia THC / CBD, częstotliwości i długości stosowania, dawkowania i długości abstynencji ze zdolnościami poznawczymi. Co więcej, zarówno pacjenci z licencją na używanie medycznych konopi, jak i bez licencji uzyskali wyniki stosunkowo podobne do wyników populacji bez przewlekłego bólu ”- stwierdzili naukowcy.

Autorzy stwierdzili również, że “większa akceptacja dla konopi indyjskich, oprócz wydłużenia średniej długości życia, spowoduje wzrost liczby osób w średnim i starszym wieku, które używają konopi przez długi czas. Biorąc pod uwagę gromadzące się dowody wskazujące na skuteczność używania konopi indyjskich w wielu schorzeniach powszechnych u osób starszych, brak niekorzystnych skutków dla mózgu przy obecnej ilości osób w wieku powyżej 50 lat z przewlekłym bólem może przyczynić się do lepszej oceny ryzyka i korzyści leczenia konopiami w tej populacji. ”

3 KOMENTARZE
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -