- Reklama -
Banner

Badania: Czynniki, które wpływają na zakup legalnej marihuany

Jakie kryteria wzięlibyście pod uwagę przy zakupie marihuany, gdyby była ona legalna? Co byłoby głównym czynnikiem decydującym o zakupie marihuany, koncentratów, produktów spożywczych czy suszu CBD, który również był przedmiotem badań.

Według nowego badania wybory konsumenckie w sklepach z legalną marihuaną nie są motywowane ważnymi cechami, takimi jak pochodzenie szczepu, metody uprawy lub profile terpenowe itp. Zamiast tego, konsumenci szukają po prostu dobrej okazji, a następnie sprawdzają, jak silny jest przeceniony produkt.

Okazuje się, że przynajmniej według tego badania konsumenci konopi są prostymi ludźmi o prostych preferencjach. Chcą konopi, które są najmocniejsze i niezbyt drogie. Stąd nowe badanie, opublikowane właśnie w International Journal of Drug Policy, zatytułowane „Wpływ siły działania, komunikatów ostrzegawczych i ceny na preferencje dotyczące kwiatów konopi”.

Badanie, jak wskazuje tytuł, koncentruje się tylko na zakupach kwiatów konopi. W kolejnych badaniach naukowcy chcą zbadać preferencje konsumentów, którzy decydują się na zakup produktów spożywczych z THC i koncentratów.

Konsumenci chcą niskiej ceny i dużej zawartości kannabinoidów

Naukowcy przeprowadzili ankietę online w 2017 r. i zgromadzili odpowiedzi od 2400 dorosłych w wieku 21 lat lub starszych w 6 stanach USA, w których używanie marihuany do celów rekreacyjnych jest legalne. Z tych 2400 osób połowa to konsumenci, którzy kupili i palili kwiaty w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Druga połowa to jednak ludzie, którzy nie kupowali ani nie konsumowali kwiatów w ubiegłym roku.

W badaniu dano uczestnikom 12 „scenariuszy wyboru”. Każdy scenariusz oferował 3 różne odmiany konopi indyjskich, każdy z innym poziomem THC i CBD, komunikatami ostrzegawczymi i ceną. Z każdego scenariusza można było również zrezygnować i nie wybrać żadnego produktu. Korzystając z opcji ankiety, badacze przeanalizowali preferencje konsumentów.

Naukowcy odkryli, że ogólnie niższa cena i wyższe stężenie kannabinoidów były głównymi czynnikami, które zachęcały konsumentów do wyboru. Zarówno konsumenci konopi, jak i osoby niebędące użytkownikami wybrali tani wariant, który miał najwyższe stężenie pożądanego kannabinoidu. Podział wśród użytkowników medycznych i rekreacyjnych nie powinien nikogo zaskoczyć. Konsumenci medyczni woleli produkty bogatsze w CBD, podczas gdy konsumenci rekreacyjni wybrali kwiaty z wyższymi stężeniami THC.

Zgodnie z badaniami, pacjenci nie przywiązywali znaczącej wagi do ceny, a przynajmniej nie było to dla nich najważniejsze. Dla nich najważniejsza była zawartość CBD. Dla wszystkich innych konsumentów najważniejsza była cena, a następnie zawartość THC – dla konsumentów rekreacyjnych i osób niebędących konsumentami.

A Wy na co zwrócilibyście uwagę przy zakupie kwiatów konopi? Metoda uprawy, stężenie THC i CBD, profil terpenowy, czy cena? Dajcie znać w komentarzu poniżej.

2 KOMENTARZE

 1. Jakbym nie miał kasy, to zwróciłbym uwagę na najtańszą odmianę z jak największym stężeniem rożnych kannabinoidów i terpenów. Jakbym miał kasę, to szukałbym odmian z najbogatszym profilem terpenowym.

 2. Ja bym wolał hodować 3 roślinki a nie płacić po 40 czy 50 zł za gieta tym bardziej że u dilera można dostać po 20zl zajebisty temat zaczynają z ganji robić biznes i robić ludzi w bambo bo koszt produkcji gieta to jest może złotówka naukowcy i ich badania wiadomo że ludzie szukają jak najmocniejszego tematu w jak najniższej cenie nie musi tego stwierdzac “naukowiec” debilizm i robienie ludzi w bambo robiąc w około tego wszystkiego otoczke laboratorium gdzie każdy mógłby kupić lampę parę nasion i miec dobry temat za grosze bez “naukowców ” mam nadzieję że ludzie sami to rozumieją żal.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować