Badania: Czynniki, które wpływają na zakup legalnej marihuany

Jakie kryteria wzięlibyście pod uwagę przy zakupie marihuany, gdyby była ona legalna? Co byłoby głównym czynnikiem decydującym o zakupie marihuany, koncentratów, produktów spożywczych czy suszu CBD, który również był przedmiotem badań.

cropped czynniki wplywajace na zakup marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Według nowego badania wybory konsumenckie w sklepach z legalną marihuaną nie są motywowane ważnymi cechami, takimi jak pochodzenie szczepu, metody uprawy lub profile terpenowe itp. Zamiast tego, konsumenci szukają po prostu dobrej okazji, a następnie sprawdzają, jak silny jest przeceniony produkt.

Okazuje się, że przynajmniej według tego badania konsumenci konopi są prostymi ludźmi o prostych preferencjach. Chcą konopi, które są najmocniejsze i niezbyt drogie. Stąd nowe badanie, opublikowane właśnie w International Journal of Drug Policy, zatytułowane „Wpływ siły działania, komunikatów ostrzegawczych i ceny na preferencje dotyczące kwiatów konopi”.

Badanie, jak wskazuje tytuł, koncentruje się tylko na zakupach kwiatów konopi. W kolejnych badaniach naukowcy chcą zbadać preferencje konsumentów, którzy decydują się na zakup produktów spożywczych z THC i koncentratów.

Konsumenci chcą niskiej ceny i dużej zawartości kannabinoidów

Naukowcy przeprowadzili ankietę online w 2017 r. i zgromadzili odpowiedzi od 2400 dorosłych w wieku 21 lat lub starszych w 6 stanach USA, w których używanie marihuany do celów rekreacyjnych jest legalne. Z tych 2400 osób połowa to konsumenci, którzy kupili i palili kwiaty w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Druga połowa to jednak ludzie, którzy nie kupowali ani nie konsumowali kwiatów w ubiegłym roku.

W badaniu dano uczestnikom 12 „scenariuszy wyboru”. Każdy scenariusz oferował 3 różne odmiany konopi indyjskich, każdy z innym poziomem THC i CBD, komunikatami ostrzegawczymi i ceną. Z każdego scenariusza można było również zrezygnować i nie wybrać żadnego produktu. Korzystając z opcji ankiety, badacze przeanalizowali preferencje konsumentów.

Naukowcy odkryli, że ogólnie niższa cena i wyższe stężenie kannabinoidów były głównymi czynnikami, które zachęcały konsumentów do wyboru. Zarówno konsumenci konopi, jak i osoby niebędące użytkownikami wybrali tani wariant, który miał najwyższe stężenie pożądanego kannabinoidu. Podział wśród użytkowników medycznych i rekreacyjnych nie powinien nikogo zaskoczyć. Konsumenci medyczni woleli produkty bogatsze w CBD, podczas gdy konsumenci rekreacyjni wybrali kwiaty z wyższymi stężeniami THC.

Zgodnie z badaniami, pacjenci nie przywiązywali znaczącej wagi do ceny, a przynajmniej nie było to dla nich najważniejsze. Dla nich najważniejsza była zawartość CBD. Dla wszystkich innych konsumentów najważniejsza była cena, a następnie zawartość THC – dla konsumentów rekreacyjnych i osób niebędących konsumentami.

A Wy na co zwrócilibyście uwagę przy zakupie kwiatów konopi? Metoda uprawy, stężenie THC i CBD, profil terpenowy, czy cena? Dajcie znać w komentarzu poniżej.

2 KOMENTARZE
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -