Dołącz do nas

Legalizacja

Luksemburg: Ministerstwo zdrowia chce, aby marihuana została zalegalizowana w ciągu dwóch lat

Luksemburg zatwierdził projekt legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych

Luksemburg wezwał sąsiednie kraje Unii Europejskiej do złagodzenia przepisów antynarkotykowych, kiedy minister zdrowia potwierdził plan zostania pierwszym europejskim krajem, który zalegalizuje uprawę i konsumpcję marihuany do celów rekreacyjnych.

„Polityka antynarkotykowa, którą mieliśmy przez ostatnie 50 lat, nie zadziałała”, powiedział Etienne Schneider w wywiadzie dla Politico. „Zakazanie wszystkiego sprawiło, że stało się to bardziej interesujące dla młodych ludzi… Mam nadzieję, że wszyscy będziemy mieć bardziej otwarty stosunek do narkotyków”.

Szczegóły dotyczące legalizacji marihuany w Luksemburgu

Oczekuje się, że mieszkańcy Luksemburga w wieku powyżej 18 lat będą mogli legalnie kupić marihuanę do celów rekreacyjnych w ciągu dwóch lat. Państwo będzie regulować produkcję i dystrybucję za pośrednictwem sklepów z konopiami indyjskimi.

Oczekuje się również, że projekty dotyczące legalizacji marihuany w Luksemburgu zostaną przedstawione jeszcze w tym roku. Mają w nich być zawarte szczegóły dotyczące produktów, które będą w sprzedaży (kwiaty, haszysz, koncentraty itp. – przyp. red), oraz wysokości nałożonego podatku.

Schneider powiedział, że przepisy mogą zawierać zakaz kupowania marihuany przez osoby niebędące obywatelami Luksemburga w celu zniechęcenia do turystyki narkotykowej. Uprawa marihuany w domu również może zostać zakazana.

Nieletni w wieku od 12 do 17 lat nie byliby kryminalizowani za posiadanie do pięciu gramów marihuany. Posiadanie większej ilości będzie jednak surowo karane – czytamy w Politico.

Luksemburg zachęca kraje UE do legalizacji marihuany

Schneider powiedział, że chciałby zachęcić inne kraje UE do podążania ścieżką Luksemburga. Rządowa umowa koalicyjna między liberałami, socjaldemokratami i zielonymi przewiduje legalizację w ciągu pięciu lat.

Jeśli zostanie wdrożona, Luksemburg dołączy do Kanady, Urugwaju i jedenastu stanów USA, które zlekceważyły konwencję ONZ dotyczącą kontroli środków odurzających. Zgodnie z konwencją ONZ dotyczącą kontroli środków odurzających marihuana może być stosowana wyłącznie do celów medycznych i naukowych, a produkcja, dystrybucja, import i posiadanie wykracza poza ramy konwencji.

Luksemburg zalegalizował już stosowanie konopi indyjskich do celów leczniczych. Posiadanie niewielkich ilości do celów rekreacyjnych również zostało zdekryminalizowane, ale ich zakup, sprzedaż i produkcja pozostają nielegalne.

Schneider i luksemburski minister sprawiedliwości Félix Braz odwiedzili w zeszłym roku uprawę konopi w Smith Falls w Kanadzie, aby zobaczyć, jak wygląda produkcja konopi indyjskich przez Canopy Growth Corporation.

Kwiaty konopi CBD
Reklama
Susz CBD

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne