- Reklama -
Banner

Luksemburg: Ministerstwo zdrowia chce, aby marihuana została zalegalizowana w ciągu dwóch lat

Luksemburg wezwał sąsiednie kraje Unii Europejskiej do złagodzenia przepisów antynarkotykowych, kiedy minister zdrowia potwierdził plan zostania pierwszym europejskim krajem, który zalegalizuje uprawę i konsumpcję marihuany do celów rekreacyjnych.

„Polityka antynarkotykowa, którą mieliśmy przez ostatnie 50 lat, nie zadziałała”, powiedział Etienne Schneider w wywiadzie dla Politico. „Zakazanie wszystkiego sprawiło, że stało się to bardziej interesujące dla młodych ludzi… Mam nadzieję, że wszyscy będziemy mieć bardziej otwarty stosunek do narkotyków”.

Szczegóły dotyczące legalizacji marihuany w Luksemburgu

Oczekuje się, że mieszkańcy Luksemburga w wieku powyżej 18 lat będą mogli legalnie kupić marihuanę do celów rekreacyjnych w ciągu dwóch lat. Państwo będzie regulować produkcję i dystrybucję za pośrednictwem sklepów z konopiami indyjskimi.

Oczekuje się również, że projekty dotyczące legalizacji marihuany w Luksemburgu zostaną przedstawione jeszcze w tym roku. Mają w nich być zawarte szczegóły dotyczące produktów, które będą w sprzedaży (kwiaty, haszysz, koncentraty itp. – przyp. red), oraz wysokości nałożonego podatku.

Schneider powiedział, że przepisy mogą zawierać zakaz kupowania marihuany przez osoby niebędące obywatelami Luksemburga w celu zniechęcenia do turystyki narkotykowej. Uprawa marihuany w domu również może zostać zakazana.

Nieletni w wieku od 12 do 17 lat nie byliby kryminalizowani za posiadanie do pięciu gramów marihuany. Posiadanie większej ilości będzie jednak surowo karane – czytamy w Politico.

Luksemburg zachęca kraje UE do legalizacji marihuany

Schneider powiedział, że chciałby zachęcić inne kraje UE do podążania ścieżką Luksemburga. Rządowa umowa koalicyjna między liberałami, socjaldemokratami i zielonymi przewiduje legalizację w ciągu pięciu lat.

Jeśli zostanie wdrożona, Luksemburg dołączy do Kanady, Urugwaju i jedenastu stanów USA, które zlekceważyły konwencję ONZ dotyczącą kontroli środków odurzających. Zgodnie z konwencją ONZ dotyczącą kontroli środków odurzających marihuana może być stosowana wyłącznie do celów medycznych i naukowych, a produkcja, dystrybucja, import i posiadanie wykracza poza ramy konwencji.

Luksemburg zalegalizował już stosowanie konopi indyjskich do celów leczniczych. Posiadanie niewielkich ilości do celów rekreacyjnych również zostało zdekryminalizowane, ale ich zakup, sprzedaż i produkcja pozostają nielegalne.

Schneider i luksemburski minister sprawiedliwości Félix Braz odwiedzili w zeszłym roku uprawę konopi w Smith Falls w Kanadzie, aby zobaczyć, jak wygląda produkcja konopi indyjskich przez Canopy Growth Corporation.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

Mogą Cię zainteresować