- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Luksemburg: Ministerstwo zdrowia chce, aby marihuana została zalegalizowana w ciągu dwóch lat

Luksemburg wezwał sąsiednie kraje Unii Europejskiej do złagodzenia przepisów antynarkotykowych, kiedy minister zdrowia potwierdził plan zostania pierwszym europejskim krajem, który zalegalizuje uprawę i konsumpcję marihuany do celów rekreacyjnych.

Luksemburg zatwierdził projekt legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

„Polityka antynarkotykowa, którą mieliśmy przez ostatnie 50 lat, nie zadziałała”, powiedział Etienne Schneider w wywiadzie dla Politico. „Zakazanie wszystkiego sprawiło, że stało się to bardziej interesujące dla młodych ludzi… Mam nadzieję, że wszyscy będziemy mieć bardziej otwarty stosunek do narkotyków”.

Szczegóły dotyczące legalizacji marihuany w Luksemburgu

Oczekuje się, że mieszkańcy Luksemburga w wieku powyżej 18 lat będą mogli legalnie kupić marihuanę do celów rekreacyjnych w ciągu dwóch lat. Państwo będzie regulować produkcję i dystrybucję za pośrednictwem sklepów z konopiami indyjskimi.

Oczekuje się również, że projekty dotyczące legalizacji marihuany w Luksemburgu zostaną przedstawione jeszcze w tym roku. Mają w nich być zawarte szczegóły dotyczące produktów, które będą w sprzedaży (kwiaty, haszysz, koncentraty itp. – przyp. red), oraz wysokości nałożonego podatku.

Schneider powiedział, że przepisy mogą zawierać zakaz kupowania marihuany przez osoby niebędące obywatelami Luksemburga w celu zniechęcenia do turystyki narkotykowej. Uprawa marihuany w domu również może zostać zakazana.

- Reklama - Cannabis Light logo

Nieletni w wieku od 12 do 17 lat nie byliby kryminalizowani za posiadanie do pięciu gramów marihuany. Posiadanie większej ilości będzie jednak surowo karane – czytamy w Politico.

Luksemburg zachęca kraje UE do legalizacji marihuany

Schneider powiedział, że chciałby zachęcić inne kraje UE do podążania ścieżką Luksemburga. Rządowa umowa koalicyjna między liberałami, socjaldemokratami i zielonymi przewiduje legalizację w ciągu pięciu lat.

Jeśli zostanie wdrożona, Luksemburg dołączy do Kanady, Urugwaju i jedenastu stanów USA, które zlekceważyły konwencję ONZ dotyczącą kontroli środków odurzających. Zgodnie z konwencją ONZ dotyczącą kontroli środków odurzających marihuana może być stosowana wyłącznie do celów medycznych i naukowych, a produkcja, dystrybucja, import i posiadanie wykracza poza ramy konwencji.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Luksemburg zalegalizował już stosowanie konopi indyjskich do celów leczniczych. Posiadanie niewielkich ilości do celów rekreacyjnych również zostało zdekryminalizowane, ale ich zakup, sprzedaż i produkcja pozostają nielegalne.

Schneider i luksemburski minister sprawiedliwości Félix Braz odwiedzili w zeszłym roku uprawę konopi w Smith Falls w Kanadzie, aby zobaczyć, jak wygląda produkcja konopi indyjskich przez Canopy Growth Corporation.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -