- Reklama -
Banner

10 naukowych powodów żeby NIGDY nie palić marihuany

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się czy wszystkie złe rzeczy, które w telewizji mówią o marihuanie są prawdą, to teraz już wiesz – marihuana jest zła. Jak bardzo zła? Wystarczy spojrzeć na ponad 20.000 badań, których wyniki w skrócie podajemy poniżej:

1. Po prostu jest niebezpieczna

Według wielowymiarowych analiz wykonanych przez niezależny komitet naukowy do spraw narkotyków, wśród najbardziej niebezpiecznych narkotyków, powszechnie dostępny alkohol otrzymał notę 72, a marihuana 22.. Skala od 1 do 100.

najbardziej-niebezpieczne-narkotyki
Najbardziej niebezpieczne narkotyki według Independent Scientific Committee on Drugs, w skali od 1 do 100.

2. Marihuana zabiła, hmm… nikogo?

Liczba śmiertelnych ofiar po spożyciu marihuany mówi sama za siebie. Wśród najbardziej śmiercionośnych używek bezapelacyjnie wygrywa legalny tytoń i alkohol.

liczba-smierci-spowodowanych-alkoholem-tytoniem-marihuana
Liczba śmierci spowodowanych przez: tytoń, alkohol, leki przeciwbólowe na receptę, heroinę, kokainę i marihuanę. Dane: Center for Disease Control

3. Nie ma żadnych medycznych zastosowań

AIDS/HIV, choroba Alzheimera, artretyzm, rak, przewlekłe bóle, epilepsja, stwardnienie rozsiane to tylko kilka z chorób, w których może pomóc marihuana. Badania wykazały jednak znacznie dłuższą listę zastosowań:

koszmary senne, zapalenie stawów, jaskra, nowotwory, zaburzenia koncentracji, neuropatioa, astma, padaczka, zaburzenie dwubiegunowe, choroba Crohna, zapalenie wątroby typu C, złamany kręgosłup/rdzeń kręgowy, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, zespół drażliwego jelita, stwardnienie rozsiane, przedmiesiączkowe zaburzenia nastroju, rwa kulszowa, alkoholizm, alergia, zaburzenia osobowości, poparzenia, zespół cieśni nadgarstka, zapalenie ścięgna, zespół przewlekłego zmęczenia, wymioty, gastropareza, choroba Gravesa, wodogłowie, krwawienie z jelit, brak motywacji, skurcze, neuralgia, zapalenie ścięgna, gniew i wahania nastroju.

medyczne-zastosowania-marihuany
Kilka medycznych zastosowań marihuany. http://en.wikipedia.org/wiki/Medical_cannabis

4. Sprawia, że zgłupiejesz

Według National Institute on Drug Abuse, “osoby, które zaczęły palić marihuanę jako osoby dorosłe nie odnotowały spadku IQ“. Dlatego marihuana powinna być legalna i kontrolowana przez rząd tak jak papierosy i alkohol – od 18 lat. To rozwiązałoby problem 16-latków, którzy nie mają problemu z dostaniem trawki u lokalnego dilera.

marihuana-nie-obniza-poziomu-iq
osoby, które zaczęły palić marihuanę jako osoby dorosłe nie odnotowały spadku IQ. Wg National Institute on Drug Abuse

5. Marihuana zniszczy Twój mózg

W mózgach dorosłych i młodzieży zaobserwowano, że nawet codzienne stosowanie marihuany nie powoduje zmian strukturalnych mózgu

marihuana-nie-powoduje-zmian-w-mozgu
Według Journal of Neuroscience nawet codzienne stosowanie marihuany nie powoduje zmian strukturalnych mózgu

6. Niszczy płuca

Badania opublikowane w US National Library of Medicine wykazały, że palenie jednego jointa dziennie przez okres 20 lat nie ma wpływu na niekorzystne zmiany w płucach.

marihuana-nie-niszczy-pluc
Badania dowodzą, że palenie jednego jointa dziennie przez 20 lat nie ma negatywnego wpływu na płuca

7. Ponownie – jest śmiercionośna.

Wiele osób umiera przez alkohol. Nikt nie umarł przez używanie marihuany.” Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CBC) informuje o ponad 37 tysiącach zgonów rocznie, które są spowodowane alkoholem, tylko w samym USA. Z drugiej strony, CDC nawet nie ma kategorii dla zgonów spowodowanych stosowaniem konopi.

smierc-spowodowana-marihuana
Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CBC) informuje o ponad 37.000 zgonów w USA rocznie, które są spowodowane alkoholem. Z drugiej strony, CDC nawet nie ma kategorii dla zgonów spowodowanych stosowaniem konopi.

8. Zrujnuje Twoje życie

Powszechne zachowania po użyciu marihuany ( według użytkowników marihuany).

 • Jedzenie
 • Sex
 • Oglądanie programów telewizyjnych dla dzieci (na opcji mute) i słuchanie hardcore rapu
 • Spotkania ze znajomymi
 • Spacer gdzieś, gdzie jeszcze nie byłeś i zwiedzanie pobliskich terenów
 • Oglądanie South Park
 • Te same rzeczy, które robisz, kiedy nie jesteś zjarany
zachowanie-po-paleniu-marihuany
Użytkownicy marihuany nie informują o niebezpiecznych zachowaniach pod wpływem marihuany. Częściej natomiast wspominają o jedzeniu, seksie, miłych chwilach, godzinach śmiania itp.

9. Sprawi, że będziesz się zachowywał jak głupek

Pytanie: Czy alkohol lub marihuana sprawia, że zachowujesz się w sposób, którego mógłbyś potem żałować? Odpowiedzi poniżej (wykres po lewej – alkohol, wg kobiet i mężczyzn. Wykres po prawej – marihuana, wg kobiet i mężczyzn).

glupie-zachowanie-po-alkoholu-i-marihuanie
Większość kobiet i mężczyzn uważa, że po alkoholu o wiele częściej niż po marihuanie robi się rzeczy, których potem się żałuje

10. Czy dziesiąty powód jest w ogóle potrzebny?! Wystarczy 9 😉

Jeśli uważasz, ze ten artykuł jest śmieszny, to zastanów się jak śmieszna jest kryminalizacja marihuany, która ma wiele zastosowań medycznych, nikogo nie krzywdzi, jest w 100 procentach naturalna i rośnie na ziemi od milionów lat.

udostępnij znajomym na facebooku

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.

Mogą Cię zainteresować