- Reklama -
Banner

8 mam, które zaryzykowały wszystko aby leczyć dzieci medyczną marihuaną

Dziś Dzień Mamy! Z tej okazji przedstawiamy 8 Mam które poświęciły wszystko aby leczyć swoje dzieci medyczną marihuaną. Kobiety te kierowane bezwarunkową miłością musiały przejść bardzo wiele walcząc o swoje dzieci.

1. Susan Meejan

susan

Susan jest mamą Cyndimae która cierpi na chorobę zwaną Syndrom Draveta. Zaburzenie to powoduje od 80 do nawet 1000 napadów padaczkowych dziennie przez większość życia pacjenta. Susan mieszkająca wraz z mężem oraz siostrami Cindimae w Connecticut nabywała olej konopny dla swojej córki od nielegalnego producenta oleju z jej okolicy. Na jej nieszczęście osoba ta została aresztowana a jej rośliny zostały zniszczone przez co Cyndiamae została pozbawiona możliwości leczenia się w zaciszu własnego domu. W marcu 2013 roku w związku z licznymi komplikacjami Cyndimea zmarła. Do dziś jej mama ma misję i nadal pomaga innym rodzicom uzyskać lepszy dostęp do medycznej marihuany. Na dzień Matki należą się największe słowa uznania dla Susan za ducha i bezwarunkową miłość.

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

2. Paige Figi

figi

Jej historia jest znana dobrze ale wrócimy do niej raz jeszcze. Córka Paige – Charlotta od urodzenia chorująca na padaczkę lekooporną stała się inspiracją dla firmy CW Botanicals i pracujących w niej braci Stanley do stworzenia oleju konopnego , który zmienił życie małej pacjentki.
Paige niemal w pojedynkę rozpoczęła rewolucję medycznej marihuany w Stanach Zjednoczonych.
W 2014 jej rodzina przeprowadziła się do Colorado gdzie legalnie może leczyć się medyczną marihuaną. Produkt Charlotte’s Web – od imienia pacjentki stał się bestsellerem i liderem na rynku w leczeniu padaczki lekoopornej.

3. Alana Carroll

carroll

Alana i Cris Carrol mieszkają w Burlington i mają czworo dzieci. Jeden z nich 8-letni Caiden ma zdiagnozowaną rzadką chorobę neurologiczną o nazwie Zespół Angelmana. Jest to wyniszczające schorzenie neurologiczne, w którym dziecko doświadcza opóźnień rozwojowych jak np. brak mowy czy ataki padaczkowe. W wieku 2,5 roku zaczęły się ataki. Zostały zapisane farmaceutyki przeciwnapadowe, ale wiele z nich tylko pogorszyło stan zdrowia. W 2015 roku Caiden stracił zdolność chodzenia i przeciągu 5 miesięcy został przykuty do wózka inwalidzkiego, a jego masa ciała znacznie spadła. W pobliskim szpitalu były prowadzone badania nad medyczną marihuaną, ale pech chciał że owe badania zostały przerwane. Alana nie poddawała się i odkryła Charlotte Web olej konopny i zakupiła za pośrednictwem strony internetowej. Od pierwszego zastosowania w 2015 roku stan Caidena znacząco się poprawił , ataki ustąpiły a chłopiec dziś samodzielnie chodzi i rozmawia i cieszy się pełnią życia.

4. Sarah Ellett

ellet

W 2012 urodziła się Remie a lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Nie docenili determinacji jej mamy! Pierwsze dwa lata dziewczynka spędziła w szpitalu w tym pierwsze 5 miesięcy na oddziale intensywnej opieki noworodkowej gdzie została poddana wielu zabiegom. Po wyjściu ze szpitala córki , Sara porzuciła pracę i zajęła się stałą opieką nad córką. Widząc cierpienia Remmie zabrała córkę do Oregonu aby zarejestrować w programie medycznej marihuany. Po podaniu olejku z konopi zauważyła natychmiastowe postępy. Po powrocie do Utach zaprzestała stosowania olejku nie chcąc trafić do więzienia . Mając przytłaczające wsparcie publiczne Sarah walczy o legalizację medycznej marihuany w stanie Utach

5. Angela Brown

brown

Trey Brown został uderzony w głowę kijem baseballowym w wyniku czego doznał udaru mózgu i zapadł w śpiączkę. Po wybudzeniu miał wiele problemów zdrowotnych jak drgawki , skurcze mięśni i bóle głowy a leki nie dawały rezultatów. Angela postanowiła podjąć leczenie za pomocą olejku konopnego a rezultaty były niesamowite. Poprawa była tak znaczna że oprócz wyeliminowania bólu oraz napadów wyniki w nauce uległy znacznej poprawie co wzbudziło podejrzenia u personelu szkoły, który dowiedział się o stosowaniu olejku konopnego przez chłopca. W wyniku czego spore problemy miała jego matka, gdyż wówczas w Minesocie było to zabronione. Problem był tak duży, że kobiecie groziła kara 2 lat pozbawienia wolności ale po długiej batalii prawnej Angela wywalczyła możliwość skutecznego leczenia dziecka a kara pieniężna nałożona wcześniej została umorzona. W momencie podjęcia czynności prawnych Trey nie mógł otrzymywać medycznej marihuany i jego stan zaczął się pogarszać a napady wróciły. W takcie procesu rodzina mieszkała w Colorado gdzie mogła legalnie pomagać swojemu dziecku

6. Shona Banda

banda

Ta historia wciąż czeka na szczęśliwy finał i bardzo na niego liczymy, a zaczęło się tak:
Shona cierpiąca na chorobę Crohna korzystała z medycznej marihuany, która eliminowała ból związany z tym schorzeniem. Problem pojawił się gdy jej 10 letni syn w szkole opowiedział w klasie o korzyściach jakie daje jego mamie stosowanie medycznej marihuany.. Policja udała się do domu chłopca i podczas przeszukania odkryła medyczną marihuanę . Kobieta nie została oskarżona o popełnienie przestępstwa ale jej syn został umieszczony w placówce ochronnej a Shona musi walczyć w sądzie o odzyskanie dziecka. Jej przyjaciele stworzyli stronę Change.org gdzie zbierają pieniądze na prawników a ona sama musi walczyć z bólem choć stosowanie medycznej marihuany ją od niego uwalniało a w wielu przypadkach całkowicie eliminuje ból. Do dnia dzisiejszego Shona walczy o swoje dziecko i o swoje zdrowie . Mamy nadzieję że ta kuriozalna sytuacja się zmieni a rodzina będzie mogła być z powrotem rodziną

7. Meiko Perez

perez

Joey Perez w pewnym momencie swojego życia zażywał 13 różnych leków na autyzm. Na szczęście jego mama postanowiła wypróbować medyczną marihuanę gdyż syn mimo przyjmowania leków bywał agresywny, miał poczucie że dzieje mu się krzywda a jego oczy były nieobecne i kontakt wzrokowy z nim był utrudniony. Po zastosowaniu medycznej marihuany jest to już zupełnie inny chłopiec którego oczy promienieją , często się śmieje, jest skory do wygłupów i jest bardzo aktywny. Jego mama nie sądziła że zastosowanie terapii konopnej może przynieść aż tak dobre skutki i mówi że medyczna marihuana uratowała życie jej dziecka.

8. Angie Tkacz

pobrane

Gdy jej córka Amielia miała 18 miesięcy Angie zaczęła zauważać że jej córka jest jakby nie obecna, a jej zdolności jakie posiadała zaczęły zanikać. Kiedyś mogła liczyć do 20 a potem nagle zaczęła mieć drgawki i utraciła zdolność wykonywania takich czynności jak samodzielne jedzenie czy spacer. Lekarzy zdiagnozowali Syndrom Draveta oraz Syndrom Meehan. Angie korzystając z portali społecznościowych skupiający podobnych pacjentów dowiedziała się o olejku konopnym i medycznej marihuanie ale żyjąc w Minesocie nie mogła legalnie pomóc córce. Do dnia dzisiejszego
Angie nie przeprowadziła się do Colorado i wywalczyła wraz z innymi matkami dostęp do medycznej marihuany w stanie Minesota.

Każdej mamie życzymy wszystkiego dobrego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować