- Reklama -
Banner

64% dorosłych Amerykanów popiera pełną legalizację marihuany

Najnowsza sonda przeprowadzona przez Gallup wykazała, że 64% dorosłych Amerykanów popiera legalizację marihuany. Jest to wzrost o 4% w porównaniu do 2016 roku i o 14% w porównaniu do roku 2015.

Jest to najwyższy poziom poparcia dla legalizacji marihuany jaki kiedykolwiek odnotował sondy prowadzone przez Gallup, który prowadzi tę sondę od 1969 roku. Jest to również pierwszy przypadek, w którym większość (51%) republikanów popiera legalizację.

sonda legalizacja marihuany usa gallup
fot. Gallup

“To ma sens, że wzrasta poparcie dla zakończenia zakazów związanych z marihuaną.” – mówi Morgan Fox, dyrektor ds. Komunikacji z Marijuana Policy Project.

“Amerykanie są zmęczeni marnotrawieniem środków, przez które każdego roku zatrzymywane są dziesiątki tysięcy osób, używających substancji, która jest bezpieczniejsza niż alkohol. W ciągu pięciu lat od zalegalizowania marihuany w pierwszym stanie, stało się jasne, że prohibicja nie działa, a regulacja przepisów działa.”

“Legalna marihuana dla dorosłych tworzy nowe miejsca pracy, generuje przychody z podatków i chroni konsumentów, a rynek marihuany jest z dala od rąk przestępców.” – kontynuuje Morgan Fox.

Kiedy Gallup przeprowadził w 1969r. sondę, w której zapytał dorosłych mieszkańców Stanów Zjednoczonych, czy popierają oni legalizację marihuany, tylko 12% respondentów odpowiedziało, że tak.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.

Mogą Cię zainteresować