64% dorosłych Amerykanów popiera pełną legalizację marihuany

Najnowsza sonda przeprowadzona przez Gallup wykazała, że 64% dorosłych Amerykanów popiera legalizację marihuany. Jest to wzrost o 4% w porównaniu do 2016 roku i o 14% w porównaniu do roku 2015.

64 procent Amerykanów popiera legalizację marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Jest to najwyższy poziom poparcia dla legalizacji marihuany jaki kiedykolwiek odnotował sondy prowadzone przez Gallup, który prowadzi tę sondę od 1969 roku. Jest to również pierwszy przypadek, w którym większość (51%) republikanów popiera legalizację.

sonda legalizacja marihuany usa gallup
fot. Gallup

“To ma sens, że wzrasta poparcie dla zakończenia zakazów związanych z marihuaną.” – mówi Morgan Fox, dyrektor ds. Komunikacji z Marijuana Policy Project.

“Amerykanie są zmęczeni marnotrawieniem środków, przez które każdego roku zatrzymywane są dziesiątki tysięcy osób, używających substancji, która jest bezpieczniejsza niż alkohol. W ciągu pięciu lat od zalegalizowania marihuany w pierwszym stanie, stało się jasne, że prohibicja nie działa, a regulacja przepisów działa.”

“Legalna marihuana dla dorosłych tworzy nowe miejsca pracy, generuje przychody z podatków i chroni konsumentów, a rynek marihuany jest z dala od rąk przestępców.” – kontynuuje Morgan Fox.

Kiedy Gallup przeprowadził w 1969r. sondę, w której zapytał dorosłych mieszkańców Stanów Zjednoczonych, czy popierają oni legalizację marihuany, tylko 12% respondentów odpowiedziało, że tak.

Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -