- Reklama -
Banner

64% dorosłych Amerykanów popiera pełną legalizację marihuany

Najnowsza sonda przeprowadzona przez Gallup wykazała, że 64% dorosłych Amerykanów popiera legalizację marihuany. Jest to wzrost o 4% w porównaniu do 2016 roku i o 14% w porównaniu do roku 2015.

Jest to najwyższy poziom poparcia dla legalizacji marihuany jaki kiedykolwiek odnotował sondy prowadzone przez Gallup, który prowadzi tę sondę od 1969 roku. Jest to również pierwszy przypadek, w którym większość (51%) republikanów popiera legalizację.

sonda legalizacja marihuany usa gallup
fot. Gallup

“To ma sens, że wzrasta poparcie dla zakończenia zakazów związanych z marihuaną.” – mówi Morgan Fox, dyrektor ds. Komunikacji z Marijuana Policy Project.

“Amerykanie są zmęczeni marnotrawieniem środków, przez które każdego roku zatrzymywane są dziesiątki tysięcy osób, używających substancji, która jest bezpieczniejsza niż alkohol. W ciągu pięciu lat od zalegalizowania marihuany w pierwszym stanie, stało się jasne, że prohibicja nie działa, a regulacja przepisów działa.”

“Legalna marihuana dla dorosłych tworzy nowe miejsca pracy, generuje przychody z podatków i chroni konsumentów, a rynek marihuany jest z dala od rąk przestępców.” – kontynuuje Morgan Fox.

Kiedy Gallup przeprowadził w 1969r. sondę, w której zapytał dorosłych mieszkańców Stanów Zjednoczonych, czy popierają oni legalizację marihuany, tylko 12% respondentów odpowiedziało, że tak.

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 

Mogą Cię zainteresować