- Reklama -
Banner

64% dorosłych Amerykanów popiera pełną legalizację marihuany

Najnowsza sonda przeprowadzona przez Gallup wykazała, że 64% dorosłych Amerykanów popiera legalizację marihuany. Jest to wzrost o 4% w porównaniu do 2016 roku i o 14% w porównaniu do roku 2015.

Jest to najwyższy poziom poparcia dla legalizacji marihuany jaki kiedykolwiek odnotował sondy prowadzone przez Gallup, który prowadzi tę sondę od 1969 roku. Jest to również pierwszy przypadek, w którym większość (51%) republikanów popiera legalizację.

sonda legalizacja marihuany usa gallup
fot. Gallup

“To ma sens, że wzrasta poparcie dla zakończenia zakazów związanych z marihuaną.” – mówi Morgan Fox, dyrektor ds. Komunikacji z Marijuana Policy Project.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Amerykanie są zmęczeni marnotrawieniem środków, przez które każdego roku zatrzymywane są dziesiątki tysięcy osób, używających substancji, która jest bezpieczniejsza niż alkohol. W ciągu pięciu lat od zalegalizowania marihuany w pierwszym stanie, stało się jasne, że prohibicja nie działa, a regulacja przepisów działa.”

“Legalna marihuana dla dorosłych tworzy nowe miejsca pracy, generuje przychody z podatków i chroni konsumentów, a rynek marihuany jest z dala od rąk przestępców.” – kontynuuje Morgan Fox.

Kiedy Gallup przeprowadził w 1969r. sondę, w której zapytał dorosłych mieszkańców Stanów Zjednoczonych, czy popierają oni legalizację marihuany, tylko 12% respondentów odpowiedziało, że tak.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 

Mogą Cię zainteresować