- Reklama -
Banner

61.5% Amerykanów twierdzi, że legalizacja marihuany pozytywnie wpływa na społeczeństwo i gospodarkę

Dziesięć lat po tym, jak Kolorado i Waszyngton stały się pierwszymi stanami, które zalegalizowały marihuanę dla dorosłych w USA, większość Amerykanów uważa, że ​​konopie indyjskie mają ogólnie pozytywny wpływ na społeczeństwo, tworzenie się nowych miejsc pracy i wzrost gospodarczy. Tak wskazują wyniki nowego sondażu Pollfish, który został opublikowany w poniedziałek.

Ankieta wykazała również, że ponad połowa konsumentów konopi spróbowała „legalnej marihuany” po raz pierwszy w ciągu ostatniego roku.

Branża konopna napędza gospodarkę

Aby przeprowadzić ankietę, 1100 Amerykanów w wieku 21 lat i starszych zostało zapytanych o ich przemyślenia na temat marihuany, nawyków konsumpcyjnych i legalizacji. Prawie dwie trzecie respondentów stwierdziło, że ich zdaniem konopie indyjskie mają ogólnie pozytywny wpływ na społeczeństwo, podczas gdy 61,5% uważa, że ​​konopie indyjskie odgrywają ważną rolę we wspieraniu wzrostu gospodarczego USA. 62,6% stwierdziło również, że „przemysł konopi indyjskich jest ważny dla lokalnej gospodarki”.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych
Jak Amerykanie postrzegają legalizację marihuany - infografika
źródło: Jushi/Pollfish

Ankieta została przeprowadzona przez niezależnego dostawcę badań rynkowych Pollfish na zlecenie Jushi Holdings (firmy konopnej prowadzącej sprzedaż detaliczną, uprawę i produkcję w kilku stanach USA) między 17 marca a 30 marca.

Wśród kluczowych ustaleń sondaż ujawnił wysokie poparcie dla legalizacji marihuany w całym spektrum politycznym. Gdy osoby identyfikujące się jako Demokraci (33,4%), Republikanie (25,4%), niezależni (24,0%), „bez przynależności politycznej” (12,5%) i inni (4,8%) zostali zapytani, czy są bardziej skłonni do popierania kandydatów prolegalizacyjnych, 61% powiedziało, że tak.

Badanie wykazało również, że trzech na czterech Amerykanów uważa, że ​​Departament ds. Weteranów powinien zaktualizować swoje przepisy, aby umożliwić weteranom dostęp do medycznej marihuany na receptę.

Komentując wyniki, dyrektor generalny i założyciel Jushi, Jim Cacioppo, powiedział: „Ponieważ stany zaczęły legalizować rekreacyjną marihuanę dekadę temu, coraz więcej Amerykanów nadal wchodzi na legalny rynek konopi indyjskich, co spowodowało zauważalną zmianę w sposobie postrzegania marihuany i całej branży konopnej. Korzyści gospodarcze, wzrost zatrudnienia i korzyści społeczne płynące z rynku regulowanego wyraźnie przemawiają do Amerykanów, a ponieważ coraz więcej stanów legalizuje marihuanę, uważamy, że trendy te będą się tylko nasilać”.

Marihuana medyczna

Jeśli chodzi o konsumpcję marihuany, to stosowanie medyczne pozostało głównym powodem, dla którego ludzie decydują się na używanie marihuany.

Ponad 25% osób nie używających konopi stwierdziła, że ​​głównym powodem, dla którego chcieliby spróbować produktów z konopi indyjskich, jest zastosowanie medyczne, a następnie stres. Produkty spożywcze z THC były również wymieniane jako numer jeden wśród produktów z konopi indyjskich, które użytkownicy niebędący konopiami chcieliby najpierw wypróbować.

Prawie jedna trzecia użytkowników konopi używa marihuany jeden lub dwa razy w tygodniu, przy czym większość spożywa je wieczorem.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować