- Reklama -
Banner

177 kilogramów marihuany w transporcie pomarańczy z Hiszpanii

CBŚP i KAS przejęły 177 kilogramów marihuany transportowanych w ciężarówce wiozącej pomarańcze z Hiszpanii. Policja szacuje, że zabezpieczony susz może być warty ponad 7 milionów złotych. Za przemyt marihuany kierowcy może grozić do 10 lat więzienia.

Policjanci z lubelskiego Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że z Hiszpanii do Polski jest przemycana duża ilość marihuany. Zatrzymanie miało miejsce w okolicach Bełchatowa.

177 kilogramów marihuany odkryte w transporcie pomarańczy w Hiszpanii. Fot. cbsp.policja.pl
177 kilogramów marihuany odkryte w transporcie pomarańczy w Hiszpanii. Fot. cbsp.policja.pl

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu przewożącego pomarańcze z Hiszpanii do Polski. W zatrzymaniu brali udział również funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Na pierwszy rzut oka transport wyglądał w porządku i nie wydawało się, że w skrzyniach pod pomarańczami znajduje się cannabis. Podczas przeszukania ciężarówki funkcjonariusze odkryli jednak, że w skrzyniach zamiast pomarańczy znajdowały się hermetycznie zapakowane worki z marihuaną.

Marihuana w transporcie pomarańczy z Hiszpanii
Fot. cbsp.policja.pl

Łącznie policjanci odkryli 177 kilogramów konopi indyjskich o wartości ponad 7 milionów złotych. Mężczyźni w wieku 34 i 47 lat, mieszkańcy województwa śląskiego, zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzut posiadania znacznych ilości nielegalnych substancji, za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Transport pomarańczy z Hiszpanii
Fot. cbsp.policja.pl

Zatrzymany kierowca z obawy przed matactwem oraz grożącą wysoką karę więzienia, prokurator skierował wniosek do Sądu o zastosowanie aresztu tymczasowego. Sąd Rejonowy w Lublinie przychylił się do argumentacji prokuratora i wobec podejrzanego zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Fenix Mini Vaporizer

  Fenix Mini Vaporizer

  289 
 • X-MAX V3 Pro

  339 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179 
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 

Mogą Cię zainteresować