- Reklama -
Banner

Elon Musk chce przejąć Coca-Colę i “ponownie dodać do niej kokainę”

Spis treści

Ośmielony udaną ofertą zakupu Twittera o wartości 44 miliardów dolarów, Elon Musk zaczął żartować na temat przejęcia Coca-Coli. Ale nawet najbogatszy człowiek na świecie może uznać ten deal za nieco zbyt drogi.

Elon Musk napisał w czwartek na Twitterze, że kupi Coca-Colę i ponownie w jej składzie znajdzie się kokaina, wywołując spore zamieszanie na platformie mediów społecznościowych, którą przejął kilka dni temu. W ciągu kilku godzin tweet przekroczył 2.9 mln polubień, 580 tys. retweetów i 67 tys komentarzy.

Następnie kupuję Coca-Colę, żeby z powrotem dodać do niej kokainę” – napisał na Twitterze, odnosząc się do oryginalnej receptury napoju, który został wprowadzony na rynek w 1886 roku jako napój na różne dolegliwości.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Kokaina w Coca Coli

Pierwotna wersja Coca-Coli, w której znajdowało się 3,5 grama kokainy
To pierwsza publicznie sprzedawana butelka Coca-Coli z 1894 roku, która zawierała 3,5 grama kokainy.

Tweet Muska pojawił się po tym, jak kupił 100% udziałów w Twitterze za 44 miliardy dolarów. Chociaż tweet można uznać za żart, to część użytkowników zastanawia się, czy to rzeczywiście był żart. W 2017 roku Musk od niechcenia zapytał na Twitterze, jaka byłaby cena Twittera. A po pięciu latach przejął 100% udziałów w firmie.

Fortuna Muska wynosi obecnie 253 miliardy dolarów. To o ponad 90 miliardów więcej, niż posiada jego najbliższy rywal, Jeff Bezos, którego majątek obecnie jest wyceniany na 162 miliardy dolarów.

W jego wizji Twitter powinien zachęcać do wolności słowa, zgodnie z prawem danego kraju. Platforma powinna być neutralna politycznie, zarówno dla skrajnej prawicy, jak i skrajnej lewicy. Jeśli chodzi o aspekt bezpieczeństwa, Elon Musk chce, aby czat na Twitterze posiadał szyfrowanie typu end-to-end, takie jak Signal, aby nikt nie mógł szpiegować ani włamywać się do wiadomości osobistych.

Wracając do Coca-Coli, Musk dał jasno do zrozumienia, że ​​jeśli kupi firmę, to przywróci Coca-Coli oryginalną recepturę, czyli będzie znajdować się w niej kokaina.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować