- Reklama -
Banner

Elon Musk chce przejąć Coca-Colę i “ponownie dodać do niej kokainę”

Spis treści

Ośmielony udaną ofertą zakupu Twittera o wartości 44 miliardów dolarów, Elon Musk zaczął żartować na temat przejęcia Coca-Coli. Ale nawet najbogatszy człowiek na świecie może uznać ten deal za nieco zbyt drogi.

Elon Musk napisał w czwartek na Twitterze, że kupi Coca-Colę i ponownie w jej składzie znajdzie się kokaina, wywołując spore zamieszanie na platformie mediów społecznościowych, którą przejął kilka dni temu. W ciągu kilku godzin tweet przekroczył 2.9 mln polubień, 580 tys. retweetów i 67 tys komentarzy.

Następnie kupuję Coca-Colę, żeby z powrotem dodać do niej kokainę” – napisał na Twitterze, odnosząc się do oryginalnej receptury napoju, który został wprowadzony na rynek w 1886 roku jako napój na różne dolegliwości.

Kokaina w Coca Coli

Pierwotna wersja Coca-Coli, w której znajdowało się 3,5 grama kokainy
To pierwsza publicznie sprzedawana butelka Coca-Coli z 1894 roku, która zawierała 3,5 grama kokainy.

Tweet Muska pojawił się po tym, jak kupił 100% udziałów w Twitterze za 44 miliardy dolarów. Chociaż tweet można uznać za żart, to część użytkowników zastanawia się, czy to rzeczywiście był żart. W 2017 roku Musk od niechcenia zapytał na Twitterze, jaka byłaby cena Twittera. A po pięciu latach przejął 100% udziałów w firmie.

Fortuna Muska wynosi obecnie 253 miliardy dolarów. To o ponad 90 miliardów więcej, niż posiada jego najbliższy rywal, Jeff Bezos, którego majątek obecnie jest wyceniany na 162 miliardy dolarów.

W jego wizji Twitter powinien zachęcać do wolności słowa, zgodnie z prawem danego kraju. Platforma powinna być neutralna politycznie, zarówno dla skrajnej prawicy, jak i skrajnej lewicy. Jeśli chodzi o aspekt bezpieczeństwa, Elon Musk chce, aby czat na Twitterze posiadał szyfrowanie typu end-to-end, takie jak Signal, aby nikt nie mógł szpiegować ani włamywać się do wiadomości osobistych.

Wracając do Coca-Coli, Musk dał jasno do zrozumienia, że ​​jeśli kupi firmę, to przywróci Coca-Coli oryginalną recepturę, czyli będzie znajdować się w niej kokaina.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

Mogą Cię zainteresować