- Reklama -
Banner

Związek zawarty w konopiach może mieć “duży wpływ” w leczeniu raka trzustki

Według nowego badania substancja chemiczna zawarta w konopiach indyjskich może mieć „duży wpływ” w leczeniu raka trzustki. Według American Cancer Society (ACS) rak trzustki ma pięcioletni wskaźnik przeżycia wynoszący zaledwie dziewięć procent i jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów z powodu raka w Stanach Zjednoczonych.

Badanie Uniwersytetu Harvarda przeprowadzone przez naukowców z uniwersyteckiego Cancer Institute wykazało, że FBL-03G – „niekannabinoidowa, niepsychoaktywna pochodna marihuany” – „ma znaczny potencjał terapeutyczny ” w leczeniu raka trzustki.

FBL-03G jest jednym z flawonoidów, naturalnie występujących związków w roślinach, owocach i warzywach, o których wiadomo, że mają pewne korzyści zdrowotne. Flawonoidy z konopi zostały odkryte przez londyńskiego naukowca Marilyn Barrett w 1986 roku, a później stwierdzono, że mają właściwości przeciwzapalne. Istnieją flawonoidy, które występują tylko w konopiach i nazywami je kannaflawiny. Ale to badanie wykazało, że omawiany flawonoid może być w stanie leczyć nawet zaawansowanego raka trzustki.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Najbardziej znaczący wniosek jest taki, że ukierunkowanie flawonoidów z konopi indyjskich na nowotwór umożliwiło zabijanie zarówno miejscowych, jak i przerzutowych komórek nowotworowych, znacznie zwiększając wskaźnik przeżycia z powodu raka trzustki” – powiedział Yahoo jeden z badaczy, dr Wilfred Ngwa.

„Ma to duże znaczenie, biorąc pod uwagę, że rak trzustki jest szczególnie oporny na obecne terapie”.

Badanie sugeruje, że FBL-03G jest zdolny do atakowania innych komórek rakowych i zatrzymywania ich wzrostu.

„Byliśmy bardzo zaskoczeni, że [FBL-03G ] może hamować wzrost przerzutowych komórek rakowych w innych częściach ciała, które nie były częścią leczenia”, mówi dr Ngwa.

Ostatecznie terapia FBL-03G oznaczałaby możliwość wydłużenia życia osób z rakiem trzustki, które często diagnozuje się w późnym stadium, kiedy komórki nowotworowe zdążyły się już rozrosnąć i rozprzestrzenić.

Dotychczasowe badanie zostało przetestowane tylko na małych zwierzętach, ale po pozytywnych wynikach naukowcy zalecili dalsze badania kliniczne z udziałem ludzi. Dr Ngwa, który uczestniczył w badaniach ma nadzieję, że zostaną one ukończone w trzecim kwartale 2020 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -

Mogą Cię zainteresować