Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych zalegalizowały marihuanę dla dorosłych

Gubernator Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych oficjalnie podpisał dwie ustawy legalizujące marihuanę i ułatwiające usunięcie rejestrów karnych osób, które wcześniej posiadały wyrok za posiadanie niewielkich ilości konopi do celów osobistych.

Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych legalizują marihuanę dla dorosłych
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Gubernator Albert Bryan Jr. podpisał ustawę tuż przed upływem 10-dniowego terminu na podjęcie decyzji. Zakomunikował również, że mieszkańcy mogą składać wnioski o ułaskawienie za wcześniejsze wyroki skazujące za posiadanie konopi indyjskich.

„Od początku administracji Bryana-Roacha pracowaliśmy nad legalizacją używania marihuany przez dorosłych, a dziś dzięki ciężkiej pracy oraz wysiłkom mojego zespołu jesteśmy wreszcie tutaj i wreszcie mogłem podpisać ustawę o używaniu marihuany na Wyspach Dziewiczych” – powiedział gubernator, który przedstawił własną propozycję legalizacji już w 2019 roku.

Osoby skazane za posiadanie marihuany do mogą ubiegać się o ułaskawienie za pośrednictwem Departamentu Sprawiedliwości Wysp Dziewiczych.

„Dzisiaj ogłaszam, że wszystkie wyroki skazujące za zwykłe posiadanie marihuany zgodnie z Kodeksem Wysp Dziewiczych są w pełni i całkowicie ułaskawione. Moje biuro szacuje, że w ciągu ostatnich 20 lat około 300 osób zostało skazanych za zwykłe posiadanie marihuany”.

Oto niektóre z głównych przepisów dotyczących legalizacji marihuany na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych:

  • Dorośli w wieku powyżej 21 lat mogą posiadać do dwóch uncji marihuany (~56g), czternaście gramów koncentratów z konopi indyjskich i jedną uncję (~28g) produktów z konopi indyjskich, takich jak artykuły spożywcze, maści i nalewki.
  • Ustawa stworzy Office of Cannabis Regulation (OCR), którego zadaniem będzie wydawanie licencji na prowadzenie działalności związanej z marihuaną, nadzorowanie branży i ustalanie zasad dotyczących kwestii takich jak reklama, opakowania i etykietowanie.
  • Będzie kilka rodzajów licencji i zezwoleń, w tym dla producentów konopi, sprzedawców detalicznych, hodowców, mikro hodowców, laboratoriów badawczych i podmiotów zajmujących się konsumpcją na miejscu.
  • Będą obowiązywać ograniczenia liczby licencji, które OCR może przyznać każdej z głównych wysp terytorium. Organy regulacyjne będą mogły wydać więcej po 1 stycznia 2025 r., jeśli przeprowadzą badanie wykazujące, że rozszerzenie jest potrzebne, aby zaspokoić popyt konsumentów.
  • Osoby, które używają marihuany do celów religijnych, mogą ubiegać się o własne pozwolenia na uprawę.
  • Podatek od marihuany kupowanej w aptekach będzie wynosił co najmniej 18 procent, ale nie będzie dotyczył medycznej marihuany. Ustawa określa również opłaty licencyjne i wzywa do wprowadzenia podatku w wysokości 50 centów za gram od hodowców konopi, którzy sprzedają marihuanę innym licencjobiorcom.
  • Dochody zostaną podzielone między programy dotyczące zdrowia psychicznego, bezdomności i rekreacji dla młodzieży, a także administrację programu dotyczącego konopi indyjskich.
  • W produktach spożywczych może znajdować się 100 miligramów THC, a każda porcja może zawierać do 10 miligramów.
  • Ponadto istnieją wymagania dotyczące miejsca zamieszkania w przypadku posiadania firmy zajmującej się marihuaną.
  • Istnieją ograniczenia dotyczące pakowania i etykietowania, a projekt ustawy wskazuje, że etykiety muszą zawierać ostrzeżenia zdrowotne i być zaprojektowane w sposób, który nie przemawia do osób poniżej 21 roku życia.

W 2019 roku gubernator Albert Bryan Jr. podpisał ustawę o legalizacji medycznej marihuany. W 2020 r. odbyło się przesłuchanie w sprawie propozycji gubernatora dotyczącej legalizacji używania marihuany przez osoby dorosłe, podczas której kilka agencji rządowych opowiedziało się za reformą i przedstawiło, w jaki sposób regulowany rynek konopi indyjskich mógłby pomóc Wyspom Dziewiczym, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich potrzeby gospodarcze.

Bryan podkreślił również potrzebę zalegalizowania, opodatkowania i regulacji konopi indyjskich w celu generowania dochodów w obliczu spowolnienia gospodarczego spowodowanego pandemią koronawirusa.

Wyspy Dziewicze nie są pierwszym terytorium USA, które zalegalizowało marihuanę dla dorosłych. Gubernator Wspólnoty Marianów Północnych podpisał ustawę znoszącą zakaz używania marihuany w 2018 r. W 2019 r. gubernator Guam – wyspy w części archipelagu Marianów – podpisał ustawę o legalizacji marihuany dla dorosłych.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -