- Reklama -Susz konopny CBD Cannabis Light

Wysokie wyniki w nauce, a używanie marihuany, alkoholu i tytoniu

Nowe badania wykazały, że młodzież z wysokimi wynikami na uczelni jest znacznie bardziej skłonna do konsumpcji marihuany, niż osoby z niskimi stopniami.

Badania zostały opublikowane przez British Medical Journal. Celem badań było określenie związku pomiędzy zdolnościami w nauce a używaniem tytoniu, alkoholu i konopi indyjskich w okresie dojrzewania. Naukowcy postanowili przeprowadzić badania ponieważ poprzednie wyniki okazały się sprzeczne.

Na potrzeby badań naukowcy przeanalizowali dane z Longitudinal Study of Young People in England, w których przebadano 6059 uczestników. Naukowcy mieli dostęp do danych dotyczących zdolności szkolnych i zachowań społecznych wśród badanych. Dane zostały zbierane od 11 do 20 roku życia respondentów. Dane zostały zbierane podczas wizyt domowych, na których badający samodzielnie uzupełniali kwestionariusze.

nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Badania wykazały, że uczniowie z wysokimi stopniami w szkole rzadziej palili papierosy niż osoby, których stopnie były słabsze. Osoby z wysokimi stopniami częściej również paliły marihuanę w późnym okresie dojrzewania. Wysokie wyniki w szkole były również związane z większą ilością spożywanego alkoholu.

Naukowcy podsumowali badania – “W próbie ponad 6000 młodych ludzi w Anglii, wysokie stopnie w wieku 11 lat związane były ze zmniejszeniem ryzyka palenia papierosów, ale zwiększeniem regularnego używania alkoholu i marihuany. Związek ten utrzymywał się do okresu wczesnej dorosłości, dostarczając dowodów przeciwko hipotezie, że że wysokie zdolności akademickie związane były z tymczasowym “eksperymentowaniem” z używaniem substancji psychoaktywnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Mogą Cię zainteresować
Reklama
Wybrane dla Ciebie