- Reklama -
Banner

Wysokie wyniki w nauce, a używanie marihuany, alkoholu i tytoniu

Nowe badania wykazały, że młodzież z wysokimi wynikami na uczelni jest znacznie bardziej skłonna do konsumpcji marihuany, niż osoby z niskimi stopniami.

Badania zostały opublikowane przez British Medical Journal. Celem badań było określenie związku pomiędzy zdolnościami w nauce a używaniem tytoniu, alkoholu i konopi indyjskich w okresie dojrzewania. Naukowcy postanowili przeprowadzić badania ponieważ poprzednie wyniki okazały się sprzeczne.

Na potrzeby badań naukowcy przeanalizowali dane z Longitudinal Study of Young People in England, w których przebadano 6059 uczestników. Naukowcy mieli dostęp do danych dotyczących zdolności szkolnych i zachowań społecznych wśród badanych. Dane zostały zbierane od 11 do 20 roku życia respondentów. Dane zostały zbierane podczas wizyt domowych, na których badający samodzielnie uzupełniali kwestionariusze.

Badania wykazały, że uczniowie z wysokimi stopniami w szkole rzadziej palili papierosy niż osoby, których stopnie były słabsze. Osoby z wysokimi stopniami częściej również paliły marihuanę w późnym okresie dojrzewania. Wysokie wyniki w szkole były również związane z większą ilością spożywanego alkoholu.

Naukowcy podsumowali badania – “W próbie ponad 6000 młodych ludzi w Anglii, wysokie stopnie w wieku 11 lat związane były ze zmniejszeniem ryzyka palenia papierosów, ale zwiększeniem regularnego używania alkoholu i marihuany. Związek ten utrzymywał się do okresu wczesnej dorosłości, dostarczając dowodów przeciwko hipotezie, że że wysokie zdolności akademickie związane były z tymczasowym “eksperymentowaniem” z używaniem substancji psychoaktywnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować