Wysokie wyniki w nauce, a używanie marihuany, alkoholu i tytoniu

Nowe badania wykazały, że młodzież z wysokimi wynikami na uczelni jest znacznie bardziej skłonna do konsumpcji marihuany, niż osoby z niskimi stopniami.

Badania zostały opublikowane przez British Medical Journal. Celem badań było określenie związku pomiędzy zdolnościami w nauce a używaniem tytoniu, alkoholu i konopi indyjskich w okresie dojrzewania. Naukowcy postanowili przeprowadzić badania ponieważ poprzednie wyniki okazały się sprzeczne.

Kanadyjska firma zapłaci 1000$ miesięcznie za palenie marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Na potrzeby badań naukowcy przeanalizowali dane z Longitudinal Study of Young People in England, w których przebadano 6059 uczestników. Naukowcy mieli dostęp do danych dotyczących zdolności szkolnych i zachowań społecznych wśród badanych. Dane zostały zbierane od 11 do 20 roku życia respondentów. Dane zostały zbierane podczas wizyt domowych, na których badający samodzielnie uzupełniali kwestionariusze.

Badania wykazały, że uczniowie z wysokimi stopniami w szkole rzadziej palili papierosy niż osoby, których stopnie były słabsze. Osoby z wysokimi stopniami częściej również paliły marihuanę w późnym okresie dojrzewania. Wysokie wyniki w szkole były również związane z większą ilością spożywanego alkoholu.

Naukowcy podsumowali badania – “W próbie ponad 6000 młodych ludzi w Anglii, wysokie stopnie w wieku 11 lat związane były ze zmniejszeniem ryzyka palenia papierosów, ale zwiększeniem regularnego używania alkoholu i marihuany. Związek ten utrzymywał się do okresu wczesnej dorosłości, dostarczając dowodów przeciwko hipotezie, że że wysokie zdolności akademickie związane były z tymczasowym “eksperymentowaniem” z używaniem substancji psychoaktywnych.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -