- Reklama -
Banner

Wysokie wyniki w nauce, a używanie marihuany, alkoholu i tytoniu

Nowe badania wykazały, że młodzież z wysokimi wynikami na uczelni jest znacznie bardziej skłonna do konsumpcji marihuany, niż osoby z niskimi stopniami.

Badania zostały opublikowane przez British Medical Journal. Celem badań było określenie związku pomiędzy zdolnościami w nauce a używaniem tytoniu, alkoholu i konopi indyjskich w okresie dojrzewania. Naukowcy postanowili przeprowadzić badania ponieważ poprzednie wyniki okazały się sprzeczne.

Na potrzeby badań naukowcy przeanalizowali dane z Longitudinal Study of Young People in England, w których przebadano 6059 uczestników. Naukowcy mieli dostęp do danych dotyczących zdolności szkolnych i zachowań społecznych wśród badanych. Dane zostały zbierane od 11 do 20 roku życia respondentów. Dane zostały zbierane podczas wizyt domowych, na których badający samodzielnie uzupełniali kwestionariusze.

Badania wykazały, że uczniowie z wysokimi stopniami w szkole rzadziej palili papierosy niż osoby, których stopnie były słabsze. Osoby z wysokimi stopniami częściej również paliły marihuanę w późnym okresie dojrzewania. Wysokie wyniki w szkole były również związane z większą ilością spożywanego alkoholu.

Naukowcy podsumowali badania – “W próbie ponad 6000 młodych ludzi w Anglii, wysokie stopnie w wieku 11 lat związane były ze zmniejszeniem ryzyka palenia papierosów, ale zwiększeniem regularnego używania alkoholu i marihuany. Związek ten utrzymywał się do okresu wczesnej dorosłości, dostarczając dowodów przeciwko hipotezie, że że wysokie zdolności akademickie związane były z tymczasowym “eksperymentowaniem” z używaniem substancji psychoaktywnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 
 • Vape Pen CBD Shadow Silver – Deep CBD

  279 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 

Mogą Cię zainteresować