- Reklama -
Banner

Wpływ palenia marihuany na płodność mężczyzn

Receptory kannabinoidowe odgrywają istotną rolę w regulowaniu funkcji naszego organizmu. W najnowszych badaniach, naukowcy zbadali wpływ marihuany i zawartych w niej kannabinoidów na płodność i jakość plemników. Czy palenie marihuany ma wpływ na jakość spermy? Już odpowiadamy.

Wpływ marihuany na płodność

The Federation of American Societies for Experimental Biology opublikowało nowy raport w kwietniu 2016 roku podczas FASEB Journal, który wykazał, że receptor CB2 ma wpływ na produkcję spermy. Nie tylko wykazano dowody zaburzeń płodności u mężczyzn, ale także zaproponowano strategię leczenia bezpłodności u mężczyzn, właśnie poprzez aktywację receptora CB2.

W badaniu dr Paola Grimaldi – naukowiec pracująca w Department of Biomedicine and Prevention i jej trzech znajomych naukowców przeprowadzili badania na trzech modelach myszy.

W ciągu 14-21 dni, każdej z grup podawano inny związek. Pierwsza grupa otrzymała aktywator CB2, druga grupa otrzymała związek, który blokował receptor CB2. Trzecia grupa, to grupa kontrolna, która otrzymała tylko roztwór soli fizjologicznej.

Ilość plemników

W pierwszej grupie otrzymującej aktywator receptora CB2 wykazano przyspieszenie spermatogenezy. Oznacza to, wzrosła liczba plemników. W drugiej grupie, która otrzymała inhibitor (związak blokujący aktywność receptora CB2) receptora CB2, wykazano mniejszą szybkość powstawania plemników.

Marihuana lekiem na bezpłodność?

“Możliwość poprawienia płodności u mężczyzn jest jednym z głównych celów tego badania, ponieważ bezpłodność jest ogólnoświatowym problemem, który dotyka do 15% par, w których bezpłodność u mężczyzn stanowi prawie 20-70%.” – Dr Paola Grimaldi.

“Dobroczynne działanie endokannabinoidów na spermatogenezę może być obiecującym pomysłem w leczeniu bezpłodności męskiej” – Dr Thoru Pederson, redaktor naczelny FASEB Journal.

Co to dla nas oznacza?

Oznacza to, że kiedy mężczyzna ma problem z zapłodnieniem partnerki, może on spróbować terapii za pomocą marihuany bogatej w kannabidiol (CBD), który aktywuje receptor CB2 i zwiększa produkcję spermy. Marihuana ma również wpływ na libido i ogólną przyjemność podczas seksu, więc taka forma terapii nie tylko może poprawić płodność, ale również może sprawić więcej przyjemności podczas uprawiania seksu. Istnieją nawet lubrykanty na bazie konopi, które pozwalają kobietom doświadczać dłuższych i mocniejszych orgazmów.

Wiele badań, które powiela mit, że marihuana obniża liczbę plemników, nie badało innych czynników, takich jak temperatura jąder, ćwiczenia fizyczne, dieta, lub używanie innych substancji, zwłaszcza tytoniu. Konopie są najczęściej używaną nielegalną substancją na świecie, więc gdyby jej używanie powodowało bezpłodność, skutki byłyby widoczne na całym świecie. Kolejny mit zostaje obalony.

Marihuana nie powoduje bezpłodności!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -

Mogą Cię zainteresować