- Reklama -
Banner

Wpływ legalnej marihuany na konsumpcję alkoholu

Chociaż ruch legalizacji marihuany w Stanach Zjednoczonych jest w zaawansowanym stanie, to zrozumienie działania marihuany i jej pozytywnych skutków społecznych i zdrowotnych nadal pozostają poza zrozumieniem dużej części społeczeństwa. Nowe badania starały się wyjaśnić, w jaki sposób legalna marihuana wpływa na wykorzystanie alkoholu, ale nic dziwnego, że ta interakcja jest bardzo skomplikowana.

Do tej pory, rekreacyjne wykorzystanie marihuany w Stanach Zjednoczonych zostało zalegalizowane w czerech stanach, a w 23 legalne jest używanie marihuany do celów medycznych. Zespół naukowców z University of Washington przeglądnął ponad 750 wcześniejszych badań na temat marihuany w i alkoholu w nadziei na znalezienie dowodów na to, czy ludzie używają alkoholu i marihuany razem, czy marihuana wypiera stosowanie alkoholu lub odwrotnie, gdy marihuana jest dostępna.

0b6dc750-93ad-0133-9fff-0e7c926a42af

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Niestety nie ma na to jasnego wzoru – wydaje się, że ludzie korzystają z alkoholu lub marihuany w zależności od specyficznych okoliczności. Jak donosi Science Daily:

Na przykład w jednym z badań w kraju, gdzie marihuana jest zdekryminalizowana odnotowano więcej wizyt na pogotowiu związanych z marihuaną i mniej wizyt spowodowanych alkoholem. Niektóre badania wykazały, że absolwenci szkół w stanach gdzie marihuana jest legalna mają tendencje do picia mniej, podczas gdy inne badania wykazały, że studenci używali marihuany i jednocześnie pili alkohol.

Wyniki badań są więc zróżnicowane. W jednym badaniu stwierdzono, że państwa w których legalne można kupić a aptece medyczną marihuanę, ludzie używają więcej marihuany i alkoholu, ale także odnotowano większą liczbę przyjęć na pogotowie w celu oczyszczenia z alkoholu. Ogólnie kraje z legalną medyczną marihuaną miały mniej ofiar śmiertelnych związanych z przedawkowaniem alkoholu.

Inne badania wykazały, że podczas, gdy legalizacja medycznej marihuany nie była związana z żadnym wzrostem picia alkoholu przez nieletnich, to związane to było z większą ilością pitego alkoholu i jednoczesnego palenia marihuany wśród dorosłych.

Kilka stwierdzeń z powyższego tekstu nie rozumiemy, bo co ma używanie medycznej marihuany do spożywania alkoholu? Medyczną marihuanę stosuje się nie nie do odurzania, ale w celach terapeutycznych. Drugą sprawą jest liczba wizyt na pogotowiu spowodowana marihuaną – czyżby z przejedzenia?!

Młodzi ludzie, którzy próbują substancji po raz pierwszy chcieliby spróbować obu co sprawia, że mogą spróbować użyć ich obu naraz. Ostatnie badania z USA sugerują jednak, że w krajach gdzie marihuana jest legalna, spadło spożycie alkoholu. Badania z Danii pokazują, że nastolatkowie preferują marihuanę zamiast alkoholu, co być może jest dla nich bardziej korzystne biorąc pod uwagę, że alkohol jest 114 razy bardziej niebezpieczny niż marihuana.

A jak jest u Was z konsumpcją alkoholu i marihuany? Zostawcie informację w komentarzu.

 

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować