Dania: Młodzież preferuje marihuanę zamiast alkoholu

Nowe dane z Duńskiego Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego wskazują na to, że więcej uczniów szkół średnich używa marihuany, za to zmniejszyła się liczba uczniów pijących alkohol.

użycie marihuany wśród duńskiej młodzieży
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Według sondażu Duńskiego Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, znacząco wzrosła liczba nastoletnich Duńczyków, którzy używają marihuany. Od roku 1996 liczba mężczyzn w liceach wzrosła z 26 do 50 procent. W tym samym okresie, liczba dziewcząt, które używały marihuany wzrosła z 19 do 31 procent.

Spośród 70 000 respondentów, 12% uczniów płci męskiej, i 6,8% dziewcząt stwierdziło, że paliło marihuanę w ciągu ostatniego miesiąca. 22% chłopców powiedziało, że w ciągu ostatniego miesiąca zrobili to przynajmniej 10 razy.

Tak samo jak w Stanach Zjednoczonych, kiedy liczba osób, które używają marihuany rosła, spadała liczba użytkowników alkoholu.

Według Europejskiego Raportu Narkomanii, 35,6 procent Duńczyków we wszystkich grupach wiekowych, próbowało marihuany przynajmniej raz w życiu, i jest to najwyższy odsetek w Europie.

Podczas gdy używanie marihuany zyskuje na popularności, to wydaje się, że młodzi Duńczycy po prostu powiedzieli “nie” twardym narkotykom, takim jak alkohol.

Używanie konopi wśród młodych Duńczyków jest znacznie wyższe w porównaniu do sąsiadującej Szwecji, gdzie zaledwie dziewięć procent populacji szwedzkiej przyznaje się do kontaktu z marihuaną.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -