Dołącz do nas

Aktualności z Polski

Dania: Młodzież preferuje marihuanę zamiast alkoholu

użycie marihuany wśród duńskiej młodzieży

Nowe dane z Duńskiego Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego wskazują na to, że więcej uczniów szkół średnich używa marihuany, za to zmniejszyła się liczba uczniów pijących alkohol.

Według sondażu Duńskiego Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, znacząco wzrosła liczba nastoletnich Duńczyków, którzy używają marihuany. Od roku 1996 liczba mężczyzn w liceach wzrosła z 26 do 50 procent. W tym samym okresie, liczba dziewcząt, które używały marihuany wzrosła z 19 do 31 procent.

Spośród 70 000 respondentów, 12% uczniów płci męskiej, i 6,8% dziewcząt stwierdziło, że paliło marihuanę w ciągu ostatniego miesiąca. 22% chłopców powiedziało, że w ciągu ostatniego miesiąca zrobili to przynajmniej 10 razy.

Tak samo jak w Stanach Zjednoczonych, kiedy liczba osób, które używają marihuany rosła, spadała liczba użytkowników alkoholu.

Według Europejskiego Raportu Narkomanii, 35,6 procent Duńczyków we wszystkich grupach wiekowych, próbowało marihuany przynajmniej raz w życiu, i jest to najwyższy odsetek w Europie.

Podczas gdy używanie marihuany zyskuje na popularności, to wydaje się, że młodzi Duńczycy po prostu powiedzieli “nie” twardym narkotykom, takim jak alkohol.

Używanie konopi wśród młodych Duńczyków jest znacznie wyższe w porównaniu do sąsiadującej Szwecji, gdzie zaledwie dziewięć procent populacji szwedzkiej przyznaje się do kontaktu z marihuaną.

Kwiaty konopi CBD
Reklama
Susz CBD

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne