- Reklama -
Banner

Władze Oregonu przyznają, że mają ogromną nadwyżkę marihuany

Rządowa agencja odpowiedzialna za regulację legalnego rynku marihuany w Oregonie (The Oregon Liquor Control Commission), oficjalnie potwierdziła, że hodowcy w tym stanie produkują o wiele więcej marihuany do celów rekreacyjnych niż spożywają konsumenci na poziomie detalicznym.

Niedawno o tym fakcie informowaliśmy w artykule Farmerzy z Oregonu mają nadwyżkę 500 ton marihuany, z którą nie wiedzą co zrobić, jednak dane opierały się na przypuszczeniach i szacunkach.

Według danych OLCC, licencjonowani hodowcy konopi indyjskich wyprodukowali w 2017 roku około 500 ton kwiatów konopi indyjskich, ale sprzedawcy detaliczni sprzedali tylko 50 ton konsumentom. To sprawia, że po odjęciu kilkudziesięciu ton przeznaczonych na ekstrakty, oleje oraz produkty spożywcze, na rynku została nadwyżka około 400 ton marihuany.

Problem nadprodukcji marihuany

Jednak urzędnicy nie są pewni, czy stan naprawdę uprawia za dużo konopi. Mark Pettinger jest rzecznikiem prasowym OLCC. Powiedział, że analitycy wciąż próbują ustalić związek między sprzedażą detaliczną a produkcją. Zauważył, że sprzedaż detaliczna nie jest jedynym rynkiem dla suchych kwiatów konopi indyjskich.

Zauważył, że przy tak wielu zmiennych i nowo powstałym przemyśle, nie wiadomo jeszcze, co oznaczają dane.

“Jest wiele niewiadomych” – powiedział Pettinger. “Nie przetworzyliśmy nawet dwóch pełnych lat legalnej sprzedaży marihuany rekreacyjnej za pomocą systemu OLCC. Wyzwaniem było prognozowanie tego rynku. ”

Zwrócił również uwagę, że sprzedaż kwiatów w sprzedaży detalicznej nie jest jedynym rynkiem dla produkcji konopi indyjskich.

“Musimy głębiej zagłębić się w dane i spojrzeć na produkty o wartości dodanej (koncentraty, oleje, produkty spożywcze i nalewki). Musimy to zrobić, aby odpowiedzieć na pytanie, ile zapasów marihuany dostępnej na rynku zostanie wykorzystanych. ”

Nadprodukcja oznacza spadek cen

Chociaż organy regulacyjne nie mają jeszcze wystarczających informacji, aby zidentyfikować trendy, to rynek wykazuje oznaki nadprodukcji. Ceny hurtowe już spadają, ponieważ coraz więcej plantatorów składa wnioski o pozwolenia na rozpoczęcie uprawy.

Po imponujących żniwach w 2017 r. średnie ceny za konopie uprawiane na słońcu spadły o ponad 50 procent w ciągu kilku miesięcy – od 1500$ do około 700$ za funt (453g) , według lokalnych mediów. Ceny 400$ za 453g również nie były rzadkością.

Ceny hurtowe wysokiej jakości kwiatów uprawianych w pomieszczeniach są bardziej stabilne. W związku z tym ceny detaliczne kwiatów z najwyższej półki nie spadły zbyt wiele.

“To rynek outdoorowy cierpi z powodu przesycenia kwiatów i konkurowania ze sobą o przetrwanie. Producenci, z którymi współpracujemy, nie musieli obniżać swoich cen, ponieważ jakość produktu stała się jeszcze lepsza” – twierdzi Gary Bracelin, właściciel upraw marihuany w Kalifornii.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.

Mogą Cię zainteresować