- Reklama -
Banner

Wiedeń: Trwa Komisja ds. Środków Odurzających. Eksperci będą rozmawiać o dekryminalizacji marihuany

Wiedeń, 13 marca 2019 r. – Oczekuje się, że około 14 000 uczestników z państw członkowskich, parlamentów, organizacji międzyrządowych, społeczeństwa obywatelskiego i środowiska naukowego zbierze się na 62. sesji Komisji ds. Narkotyków (CND) w dniach 14-22 marca w Wiedniu.

Prezydent Boliwii Evo Morales, premier Mauritiusa, Pravind Kumar Jugnauth, a także ministrowie spraw zagranicznych z Gwatemali, Filipin, Federacji Rosyjskiej, Sudanu, Wenezueli i dwudziestu ośmiu ministrów, takich jak ministrowie spraw wewnętrznych i sprawiedliwości wezmą udział w debacie odbywającej się od 14 do 15 marca. Debata ma na celu podsumowanie realizacji zobowiązań podjętych w celu wspólnego zajęcia się problemem narkotyków na świecie.

Sesję inauguracyjną 14 marca wygłosi Yury Fedotov, dyrektor wykonawczy Biura ONZ ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) i Viroj Sumyai, prezes Międzynarodowej Rady Kontroli Środków Odurzających (INCB). Następnie zostaną ogłoszone oświadczenia przedstawicieli grup regionalnych , a także przedstawicieli wysokiego szczebla państw członkowskich. Podczas uroczystego otwarcia, oświadczenia wygłoszą również przedstawiciele młodzieży, społeczeństwa obywatelskiego i środowiska naukowego.

Eksperci zajmą się tematem dekryminalizacji marihuany

Rezolucje rozpatrywane przez Komisję dotyczą kontroli narkotyków syntetycznych, a także kontroli prekursorów wykorzystywanych w nielegalnej produkcji środków odurzających i substancji psychotropowych. Komisja zajmie się również kwestią dekryminalizacji marihuany i narkotyków, aby znaleźć alternatywę dla karania za posiadanie i używanie, które nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

Podczas Komisji ds. Środków Odurzających zostanie również zaprezentowany raport Światowej Organizacji Zdrowia, który proponuje, aby kraje Unii Europejskiej zdekryminalizowały posiadanie i używanie marihuany oraz usunęły konopie indyjskie ze spisów narkotyków. Wnioski wyciagnięte po zakończeniu komisji będą mogły mieć duży wpływ na prawo narkotykowe nie tylko w Unii Europejskiej, ale także na całym świecie.

Projekt porządku obrad 62. Komisji ds. Środków Odurzających jest dostępny tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 

Mogą Cię zainteresować