Dołącz do nas

Prawo i polityka

Wiedeń: Trwa Komisja ds. Środków Odurzających. Eksperci będą rozmawiać o dekryminalizacji marihuany

W Wiedniu trwa 62 komisja ds narkotykó

Wiedeń, 13 marca 2019 r. – Oczekuje się, że około 14 000 uczestników z państw członkowskich, parlamentów, organizacji międzyrządowych, społeczeństwa obywatelskiego i środowiska naukowego zbierze się na 62. sesji Komisji ds. Narkotyków (CND) w dniach 14-22 marca w Wiedniu.

Prezydent Boliwii Evo Morales, premier Mauritiusa, Pravind Kumar Jugnauth, a także ministrowie spraw zagranicznych z Gwatemali, Filipin, Federacji Rosyjskiej, Sudanu, Wenezueli i dwudziestu ośmiu ministrów, takich jak ministrowie spraw wewnętrznych i sprawiedliwości wezmą udział w debacie odbywającej się od 14 do 15 marca. Debata ma na celu podsumowanie realizacji zobowiązań podjętych w celu wspólnego zajęcia się problemem narkotyków na świecie.

Sesję inauguracyjną 14 marca wygłosi Yury Fedotov, dyrektor wykonawczy Biura ONZ ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) i Viroj Sumyai, prezes Międzynarodowej Rady Kontroli Środków Odurzających (INCB). Następnie zostaną ogłoszone oświadczenia przedstawicieli grup regionalnych , a także przedstawicieli wysokiego szczebla państw członkowskich. Podczas uroczystego otwarcia, oświadczenia wygłoszą również przedstawiciele młodzieży, społeczeństwa obywatelskiego i środowiska naukowego.

Eksperci zajmą się tematem dekryminalizacji marihuany

Rezolucje rozpatrywane przez Komisję dotyczą kontroli narkotyków syntetycznych, a także kontroli prekursorów wykorzystywanych w nielegalnej produkcji środków odurzających i substancji psychotropowych. Komisja zajmie się również kwestią dekryminalizacji marihuany i narkotyków, aby znaleźć alternatywę dla karania za posiadanie i używanie, które nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

Podczas Komisji ds. Środków Odurzających zostanie również zaprezentowany raport Światowej Organizacji Zdrowia, który proponuje, aby kraje Unii Europejskiej zdekryminalizowały posiadanie i używanie marihuany oraz usunęły konopie indyjskie ze spisów narkotyków. Wnioski wyciagnięte po zakończeniu komisji będą mogły mieć duży wpływ na prawo narkotykowe nie tylko w Unii Europejskiej, ale także na całym świecie.

Projekt porządku obrad 62. Komisji ds. Środków Odurzających jest dostępny tutaj.

Kwiaty konopi CBD
Reklama
Susz CBD

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne